BBR motorspotrs_kosiarka :) proszę o podpowiedź

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

BBR motorspotrs_kosiarka :) proszę o podpowiedź

Post autor: Mistruś »

Proszę o poradę, "krosik" miał kilkuletnią przerwę, u mnie od wczoraj, do mikołaja muszę odpalić :). Na razie mam prośbę - dwa pytania.

1) Podczas nalewania paliwa, okazało się że cieknie paliwo z wężyka na samym dole.
Są jakby dwa kraniki, jeden ten przy wylocie z baku a drugi przy gaźniku (taki biały), jak otworze oby dwa to leci paliwo ciurkiem z z wężyka pod gaźnikiem. Co może być przyczyną.
2) Jedno ze zdjęć przedstawia widok zdjętego filtra powietrza i za nim jest taka mała wajcha którą można chyba regulować dopływ powietrza -jak i kiedy powinno to być ustawione.

jak coś źle piszę to walcie śmiało bom zielony z mechaniki.

https://goo.gl/photos/8qHMMSwVCbXcsnjB8
"Ostatni Japończyk"
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: BBR motorspotrs_kosiarka :) proszę o podpowiedź

Post autor: Next22 »

2- podczas odpalania zimnego silnika przymykasz dopływ powietrza tą blaszką (takie ala ssanie )
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: BBR motorspotrs_kosiarka :) proszę o podpowiedź

Post autor: Mistruś »

o no to już coś wiem z tym ssaniem :thumbsup: , dzięki Next22.
"Ostatni Japończyk"
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: BBR motorspotrs_kosiarka :) proszę o podpowiedź

Post autor: Gregorius »

1) Pływak nie zamyka, prawdopodobnie zaciął się albo winowajcą jest jakiś paproch lub osad. Otwórz paliwo i postukaj czymś w komorę pływakową jak to nie pomoże trzeba czyścić gaźnik
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: BBR motorspotrs_kosiarka :) proszę o podpowiedź

Post autor: Mistruś »

Gregorius pisze:1) Pływak nie zamyka, prawdopodobnie zaciął się albo winowajcą jest jakiś paproch lub osad. Otwórz paliwo i postukaj czymś w komorę pływakową jak to nie pomoże trzeba czyścić gaźnik

Dzieki Gregorius, po parokrotnym odpalaniu i krótkich przejażdżkach chyba się twoja wersja potwierdziła, tylko nie wiem która dokładnie bo nie rozbierałem gaźnika ale wydaje mi się że przestało cieknąć paliwko, czyli rzeczywiście albo się odwiesił pływak albo paprochy wymyły. Jeszcze muszę się dobrze przyjrzeć, ale jest nadzieja. :ok:
"Ostatni Japończyk"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości