coś wyższego 4x4

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Wiem, że forum stricte motocyklowe ale tutaj chyba mogę wszystko :roll: Mówiąc kolokwialnie potrzebuje czasem dojechać autem gdzie diabeł mówi dobranoc zimą i latem, a przy okazji skoczyć gdzieś rekreacyjnie. Potrzebuje zatem czegoś:
- wyższego,
- raczej z napędem 4x4, rozłączanym, stałym, ale przynajmniej z blokadą (ostatecznie bez),
- w trasę i w teren (znośny);
- ha i jeszcze żeby w miarę ekonomiczne toto było,

Brałem pod uwagę i analizowałem już wiele modeli, i dochodzę do wniosku, że im więcej wiem, tym więcej nie wiem :wacko:

Proszę zatem o podpowiedzi :thanks:
Ostatnio zmieniony 03.06.2016, 21:41 przez makumba, łącznie zmieniany 1 raz.
xl650v, drz 400
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Next22 »

Wszystko kwestia kasy :smile:
Obecnie najtańsze a fajne to scenic xr4 prosty napęd na wiskozie

oczywiście nie polecam tak nim jździć :)
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Ha do nie dawna nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje aż zobaczyłem na ulicy :omg: i nawet mi się spodobał. Niewiele ich chyba jest, ale nadal biorę go pod uwagę, żeby jeszcze jakąś blokadę miał :cool: Ogólnie budżet zakładałem gdzieś koło 10 tyś. ale widzę że będzie trudno :egh:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: wilq.bb »

Zarówno RX4 jak i kangur 4x4 mają fabrycznie nierozbieralną podporę wału, co kosztuje odpowiednie złotówki - ale polak potrafi i jest patent na to z wykorzystaniem podpory wału z meśka (na forum kangoo klub opisane dokładnie), w razie potrzeby link podrzucę.

W takim budżecie poszukaj ravki z pierwszego wypustu - tam jest stałe 4x4, z blokadą centralnego dyfra - benzyniaki swobodnie gaz przyjmują, tylko krótka wtedy traci bagażnik.

Jak masz fantazję i jeździsz sam lub tylko z jedną osobą to "ufoka" czyli suzę x90 polecam (o ile ma ramę bez rudej) - auto z dopinanym 4x4 i reduktorem (taka prawie vitra tylko w dziwnej budzie).
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: KJU »

Hej, Też miałem takie dylematy i padło na HR-V 3 drzwi, z 99 roku.
bardzo sprytne, lekkie auto, ale raczej do jazdy max 2 os., ludzie na tylnej kanapie będą się męczyły na dłuższych przelotach.
Nie ma nic na rynku z 4x4 coby gaz zamontować i nie stracić połowy bagażnika, chyba że specjalny zbiornik zamontujesz, np do grand vitary, ale sam zbiornik w okolicy 1 tyś.
Małe spalanie jak na 4x4, okolice 7 l. ale ma też kilka wad np. hałas pow 120 km/h.
Toto jest jak TA pojedzie po każdej drodze, leśnej,polnej itd., ale w ciężki teren to słabo widzę, bo reduktora ni ma.
We wtorek będzie gaz, to napiszę jak się sprawuje.

CR-V podobne właściwości jezdne, ale tył się dopina jak uślizg przodu jest.Auto dużo większe,to już bardziej rodzinny SuV.
Też montujesz gaz, nie tracąc nic z bagażnika.Silnik 2.0 , większy apetyt na paliwko i masa większa niż HR-V oraz ceny pow. 10 tyś.
szukałem chyba 3 miechy i nic, same złomki na rynku, albo ceny z kosmosu na drugim końcu kraju.
To życzę trafnego wyboru.
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
PawelM.
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 21.04.2014, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Marki

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: PawelM. »

Jak cos mam discovery 1 oszpejowane i wyserwisowane takze lac i latac. 5drzwi, klima, manual :)
KTM 950 ADV 2005r.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Ravkę I biorę pod uwagę ale 5. drzwiową - ogólnie mało dostępne i to jedyna ich wada :smile: Albo nikt się jej nie pozbywa bo to dobre auto, albo jak sprzedaje to znaczy, że nadaje się tylko do tego. Jeśli Suzuki SX 90 to Vitarka - to tych trochę widziałem i nadal mam je na oku. Tyle, że korozja radzi sobie z nimi całkiem nieźle, nawet w Vitarkach z 2005 r. Podobnie jak w mitsubishi outlanderze - ale tego oglądałem tylko jednego z 2005r. i może akurat tak miał. Porównując do swojego osobowego auta mocno się dziwiłem że już w tych rocznikach może być tak rudo. Hondy CRV benzynowe słyszałem, że lubią chlipnąć olej, a niektóre nawet sporo - ale podkreślam słyszałem. Napisz kolego Paweł coś więcej o discovery 1 bo o nim akurat nic nie wiem :niewiem: Pozostałych forowiczów też chętnie poczytam w temacie 4x4 :wink:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: tomekpe »

CRV do np. Discovery ma się nijak.

CRV to takie większe kombi, jeśli chodzi o możliwości terenowe. Zwyczajny SUV, ma 4x4, ale nic więcej, z tego co pamiętam nawet przycisku do symulowanej blokady tam nie ma (zazwyczaj bywa w suvach). Za to Honda jest duża, wygodna i ogólnie to fajne auto. Tylko, że nie pasuje do tytułu wątku :) Jeśli rozważasz takie pseudo-terenówki, to znacznie taniej masz Hyundai Tucson/Kia Sportage II. Proste, dość bezawaryjne, duży wybór.
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Sinxu26 »

A Ja mam LADE NIVE i dla mnie to jest idealne auto na offroad , w gazie pali 12L. Częśći tanie jak barszcz , konstrukcja prosta i mocna. Na ramie samonośnej , co bardzo dobrze obniża środek ciężkości ;) ale to Auto dla ludzi z garażem ;3
Awatar użytkownika
miksol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 138
Rejestracja: 18.04.2016, 13:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: miksol »

A opel frontera sport z silnikiem 2,0 8v? Prosta niezniszczalna jednostka. Kocha LPG...
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: KLOSZ »

I tak oto małymi kroczkami dochodzimy do Land Cruisera albo Patrola... :grin:
Odpusc polsrodki typu kombi 4x4.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: wilq.bb »

KLOSZ pisze:I tak oto małymi kroczkami dochodzimy do Land Cruisera albo Patrola... :grin:
Odpusc polsrodki typu kombi 4x4.

Tak, tak - oczyma wyobraźni widzę jak kolega kupuje parcha (patrola) za 10 kilo papiera :grin: Całkiem ciekawa instalacja ogrodowa może z tego wyjść i to jakim rozmachem (jak np. czapkę podniesie, co w pewnych silnikach jest tam raczej standardem, niż rzadką sytuacją)
Froterka - racja można polować, ale rdza (jak na opla przystało) i koniecznie posadzić :dupa: za kieratem. Dziwna pozycja jest - taka bardzo płaska, mnie bardzo nie pasowała - poza tym fajna fura (miałem 2,4 w longu).
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
PawelM.
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 21.04.2014, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Marki

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: PawelM. »

Discovery I 300tdi 5 drzwi, manual, klima i elektryka. Rama i buda bdb. Mechanicznie git. Oszpejowana. Ma wsio poza wyciagarka. Ogolnie lac i jechac gdzie oczy poniosa. Jest to rodzinne auto ktorym wjedziesz w wiele miejsc :) auto wynioslo mnie mocno ponad 20tys zl bo szukalem zdrowej sztuki a chce ok 18tys
KTM 950 ADV 2005r.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Next22 »

I znów wracamy do oklepanego pytania :smile: :smile: :smile:
Tomek po co Ci ta fura ?
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: jajamam »

Z tego co jeździłem 4x4 ze znajomymi to
patrol- czołg na każde warunki, idzie wszędzie (prawie ;) )
samurai- mały, na szybkie trasy sie nei nada.
jimny- ruda tańczy jak szalona i te przyciski od blokad na desce- to się na bank spie... ten sam zanjomek kupił grand vitare i twierdzi, że o wiele lepiej pod względem korozji.hard Offowo jeszcze nie testowaliśmy
navara, xtrail- takie duże, nie terenowe coś.
toyka 4runner- znajomki mają już ładnych kilka lat i śmigają tym po górach w każdej części europy, nie znam, nie jechałem.

UAZ- sąsiad tym połowie wioski drewno na opał z lasu zwozi :D Mega maszyna i jeździ na butle ze spożywczego za 50zł :D ]
Niva- słyszałem o jej mega niezawodności i wszędowjazdywalności, bo ojciec znajomego miał- a był leśniczym więc poligon miał codziennie. Z resztą do dziś się po moich rejonach kręcą leśniki w nivach.
Awatar użytkownika
Marcin 78
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 08.06.2014, 23:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Marcin 78 »

mogę polecić też śmiało SUBARU Forester :thumbsup:
zwyczajnie HONDA
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Forester jest w pyte, tylko serwisu się trochę boję :egh: A hyundai galloper ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: ArturS »

Podobno Galloper = Pajero, a z nowszych Terracan. Ktoś tu chyba takiego objeżdża? :roll:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

No właśnie napiszcie coś o Koreańcach, wszak tańsze toto - co nie znaczy gorsze :cool: Hyundai Galloper, Daewoo Musso czy nie upadam zbyt nisko?
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Terrorr »

Ja miałem krótkiego Galloperka 3.0 V6 :) Fajna i kimatyczna maszynka, technologicznie jak i komfortowo to tak przełom lat 80 i 90. Długo mi się po niem łezka się w oku kręci, niestety z dnia na dzień coś w silniku się porobiło i zaczął kopcić na niebiesko (na blacie miał 330kkm z czego ~180-190kkm na LPG, raczej miał tego więcej :P ). Nie mniej jednak kupuący zagwarantował mnie że będzie nim hasał po pomorskich lasach ;-)
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości