Mądre to nie było...

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Awatar użytkownika
BornToRide
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 76
Rejestracja: 27.09.2015, 10:03
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Dębno

Mądre to nie było...

Post autor: BornToRide »

Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Mądre to nie było...

Post autor: grad74 »

No to miałeś pełny kosz szczęścia i pewnie pełne gacie (no... na pewno nie grzybów) :wink: :lol: , ale kto by nie miał. Dobrze że się nic nie stało. Fajny filmik i przestroga :thumbsup: . Ja mam "boja" jak sobie tak czasem jadę laskiem że mi wylezie jakieś stworzenie (z koszem lub z rogami ), ale na piechotę, brrrr... .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: Mądre to nie było...

Post autor: ZeRT »

Czy to był przypadek fiksacji wzroku czy heblowanie na piachu pociągnęlo maszynę w lewo?

Filmik lekko ścina krew w żyłach.
Bądź szalony, ale nie głupi
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Mądre to nie było...

Post autor: mirekm71 »

Inaczej to wyglada jak sie oglada "na spokojnie" ale sie zastanawiam, czy wogole bym hamowal.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Mądre to nie było...

Post autor: grad74 »

No jak się to ogląda na zwolnionym to widać ze można prawdopodobnie było pójść bokiem po stronie kierowcy, ale na żywo to za szybko.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: Mądre to nie było...

Post autor: ZeRT »

Peterhansel pewnie by dał radę pociąć bokiem i to na jednym kole, jednak my śmiertelnicy mamy jednak mniejszy 'skillset' i czas reakcji.
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Mądre to nie było...

Post autor: Jaro-Ino »

Pójść bokiem możnaby tylko z gazem. Lekkie złapanie skarpy i lecimy w drzewa. Idealna decyzja i świetny refleks :thumbsup: Mi tego kiedyś zabrakło :( Co prawda spotkałem się z kłodą, ale bark boli do dziś...
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Mądre to nie było...

Post autor: HarryLey4x4 »

ja tam za duży rajder nie jestem, ale wydaje mi się ,że reakcja powinna być bez hamowania, tylko prawą normalnie na kole. Wyobraź sobie gdyby z jakiegoś powodu kierowca samochodu nie zatrzymał się ... BRRRR
Awatar użytkownika
spaw
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 321
Rejestracja: 10.09.2013, 22:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Tychy

Re: Mądre to nie było...

Post autor: spaw »

Chłopaki, spokojnie, zjedzcie po SNIKERS'ie :P
Wg mnie kolega z filmiku bardzo dobrze zrobił, bo zrobił to co uznał za najlepsze w danym momencie :)
"When you're traveling, you are what you are right there and then.
People don't have your past to hold against you.
No yesterdays on the road"
Awatar użytkownika
BornToRide
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 76
Rejestracja: 27.09.2015, 10:03
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Dębno

Re: Mądre to nie było...

Post autor: BornToRide »

Te położenie było najlepszą opcją... Po lewej od kierowcy nie wiedziałem czy wystaje jakiś pieniek czy coś... baaaa w ogóle nie widziałem tej strony!!! Dałem gaz przed górką... W tym mój błąd... Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Mądre to nie było...

Post autor: tomekpe »

HarryLey4x4 pisze:ja tam za duży rajder nie jestem, ale wydaje mi się ,że reakcja powinna być bez hamowania, tylko prawą normalnie na kole. Wyobraź sobie gdyby z jakiegoś powodu kierowca samochodu nie zatrzymał się ... BRRRR
Mała stłuczka z autem vs. duża stłuczka z czymkolwiek po prawej, to chyba nie jest dobry wybór. Łatwo się mówi, ale opcja z przejechaniem bokiem jest tylko dla osób absolutnie pewnych i drogi, i swoich umiejętności. Błąd był popełniony chyba rzeczywiście wcześniej, było może ciut za szybko względem możliwości reakcji, i potem na widok auta zostały tylko różne scenariusze "ratunkowe".

Fajnie, że jest ten film, daje do myślenia - jak się ogląda tylko te z pięknego latania po lesie, to jeszcze można pomyśleć jakie to proste i bezpieczne. No bo zazwyczaj takie jest :)
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Mądre to nie było...

Post autor: haku »

Wg mnie..jak byś chciał przelecieć prawą stroną, to musiał byś jeszcze dodać gazu...a to mogło by się skończyć wylądowaniem na jakimś drzewie po prawej.
Myślę że to położenie moto było najrozsądniejszą decyzją.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Mądre to nie było...

Post autor: wojtekk »

Fajnie, że się tym dzielisz! Daje do myślenia.

Teraz można gdybać i warto, aby "następnym " razem było lepiej. Brawo, że wyszedłeś cało i w ogóle bez większych strat.

Już w sumie lata temu, gdy zaczynaliśmy motopozytywnych Marcin Sygocki, szef sekcji motocyklowej stołecznej drogówki dał kapitalną radę, którą stosuję na moto i w aucie (a czasem nie stosuję i jestem zły na siebie). Nie widzę - nie jadę. W offie trudno to zrobić. Trudniej. Ale zacząłem mieć odruch, że np. gdy biorę ostry zakręt, jest górka i nie widzę co tam jest zaczynam hamować.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mądre to nie było...

Post autor: KubaMoto »

HarryLey4x4 pisze:ja tam za duży rajder nie jestem, ale wydaje mi się ,że reakcja powinna być bez hamowania, tylko prawą normalnie na kole. Wyobraź sobie gdyby z jakiegoś powodu kierowca samochodu nie zatrzymał się ... BRRRR
Polecam zalukac film na temat jazdy motocyklem "Biblia pokonywania zakretow" jest tam wlasnie swietnie pokazane ,ze wlasnie skupiamy wzrok na tym w co nie chcemy uderzyc i mimowolnie w tym kierunku podazamy z moto nie szukajac innej drogi wyjscia, blokujesz sie i tyle.Musial by to trenowac i wyczwiczyc odruch :thumbsup:
Jak dla mnie zrobil b.dobrze :thumbsup: na asfalcie co innego ,mogloby sie skonczyc najechaniem bo predkosci sa duzo wieksze niz w lesie .Tu kierowca auta mial sporo czasu na reakcje i mala predkosc.
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Drwal
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 13.06.2010, 08:51
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mądre to nie było...

Post autor: Drwal »

A skąd wiadomo,że to był grzybiarz? Mi wyglądał na ornitologa.
A wniosek z filmiku: Trampkarz wykazał sie refleksem, ale również brawurą, lekkomyślnością, brakiem przewidywalności sytuacji i nonszalancją. Tak myślę.
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Mądre to nie było...

Post autor: harins »

Jak oglądam takie filmiki to mam sprzeczne uczucia - z jednej strony doceniam umiejętności takiej jazdy terenowej, z drugiej nie popieram szafowania własnym zdrowiem, życiem i stwarzania zagrożenia dla innych.Dobrze, że autor filmu ma tego świadomość, że " mądre to nie było".
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Mądre to nie było...

Post autor: HarryLey4x4 »

Najlepsze ,że nic się nie stało i można o tym teraz spokojnie podyskutować.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Mądre to nie było...

Post autor: tomekpe »

Dokładnie, ważne, że autor jest zdrowy, a szczerze - to chyba prawie każdemu z nas zdarzyło się pojechać ładną i równą drogą gruntową 40 czy nawet 60 kmh. Przecież do tego jest Trampek. Tym lepiej zdawać sobie sprawę z tego co czasem może się wydarzyć za zakrętem. Jeśli kilku z nas odpuści nieco gazu - to tylko dobrze.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Mądre to nie było...

Post autor: ostry »

Filmik ku przestrodze. Zdrowa reakcja i kupa szczęścia w tej brawurze... O ile reakcje i refleks można i trzeba ćwiczyć, to na łut szczęścia nie zawsze już wpływ mamy.
KubaMoto pisze:Polecam zalukac film na temat jazdy motocyklem "Biblia pokonywania zakretow" jest tam wlasnie swietnie pokazane ,ze wlasnie skupiamy wzrok na tym w co nie chcemy uderzyc i mimowolnie w tym kierunku podazamy z moto nie szukajac innej drogi wyjscia, blokujesz sie i tyle.Musial by to trenowac i
Święta prawda, czasem się na tym łapię gdy chcę w ostatniej chwili ominąć jakiś kamyczek który ni stąd ni z owąd wyrasta przed kołem i suma sumaru ostatecznie muszę gazu dodać żeby przód ociążyć, bo nie mogę się zdecydować po której stronie go minąć :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1451
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Mądre to nie było...

Post autor: bartekk »

Dobrze że nic Ci się nie stało. Ale odniosłem wrażenie, że po podniesieniu motka albo bardzo chciałeś stamtąd zniknąć, albo nie wyciągnąłeś wniosków z gleby, bo dzidowałeś dalej tak samo szybko.
wojtekk pisze:.. Nie widzę - nie jadę. W offie trudno to zrobić. Trudniej. Ale zacząłem mieć odruch, że np. gdy biorę ostry zakręt, jest górka i nie widzę co tam jest zaczynam hamować.
Przypomniał mi się dowcip. Dlaczego kierowcy rajdowi z Norwegii wygrywają wszystkie rajdy, a pozostali kierowcy z europy zostają z tyłu:
Europejczycy (reszta) przed górką zwalnia, bo za nią może być zakręt.
Norwegowie dodają gazu, bo za górką może być prosta... :grin:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość