Powitać i pytać !

Moderator: Wolo

Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Powitać i pytać !

Post autor: Slawol74 »

Cześć . Sławol po 40 -tce okolice Swarzedza .Posiadam moto 125 kupione z salonu w kwietniu . Na początku było całkiem oki , Junak 123 po moich lekkich przeróbkach niby na turystyka :-) . Na miasto okej zwrotny mało pali itd . Dylemat nastąpił po powrocie z wyjazdu nad morze . Wioskami było fajnie ( nawet super ) ale ostatni odcinek autostrady kiszka . Moto leci 110 ale to max maxa . Nie było szansy na wyprzedzenie dymiącej ciężarówki i tak albo zwolnić albo wyprzedzić i zarżnąć moto . Po prostu brak tych kilkudziesięciu km/h . Nie wspominając o zabraniu w dłuższą trasę żonkę i jakiś bagaż. I zapadła decyzja na większe moto i prawko na A . Warunek to turysta połączony z enduro . Czyli Africa , Transalp , DTM , itd . Max 700cm3 , prosta konstrukcja , dostępność części , wysokość kanapy , możliwość doposażenia np gmole i boczne kufry . Prędkość przelotowa koło 130 cm była by dobra . Mam 186 cm wzrostu . Podoba mi się bardzo transalp . Budżet to 8000 tysi no chyba że jakaś okazja to coś tam można dorzucić . Tylko oglądając olx , alledrogo są np 600 w cenie nowszej np 650 . I teraz co brać . Model 600 chyba ładniejszy jak dla mnie ale z roku np 99 kosztuje tyle co nowsza wersja .A nowszy mniejszy przebieg itd .I co tu wybrać ???? może jakieś wskazówki od was . no i chciałbym dosiąść trampka jakby ktoś znalazł czas to chetnie podjadę
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Powitać i pytać !

Post autor: wilczek »

Pomogę Tobie. Najprościej .... Idzie zima. Poświęcisz parę wieczorów na poczytanie forum i znajdziesz wszystkie odpowiedzi na T dylematy. Forum jest od lat. Pytania które stawiasz były , odpowiedzi jest tysiące. Zwalcz lenistwo i ... czytaj , poznaj forum , zamiast wyważać otwarte drzwi....
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Powitać i pytać !

Post autor: KubaMoto »

Jak by nie patrzec trafiles na forum Transalpa...co tu moga ci polecic to na bank nie TDM bo to nie Enduro...choc nie wiem czemu tak pisza :haha: , chyba Transalp bedzie najlepszy :smile: zaglebiajac sie w szczegoly i dane techniczne to 600V i bedziesz zadowolony jak kazdy. :thumbsup: Pozdro
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
jarson
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 04.07.2009, 10:46
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitać i pytać !

Post autor: jarson »

Ja polecam 600, jak by co to mam 600 i Afrykę możesz się przymierzyć.
RD07
SHL M11
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitać i pytać !

Post autor: Slawol74 »

Dzięki za odpowiedzi . Posłucham i zasiądę do tematu choć czasu brak . pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartolini
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.06.2014, 21:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitać i pytać !

Post autor: Bartolini »

Czołem!

Mam na stanie "starą" 600-tkę ('93 - z lampą telewizorem), pracuję i parkuję w okolicach poznańskiej Cytadeli, jeżeli w dniach roboczych będzie Ci po drodze to zapraszam na przymiarkę i pogawędkę.
Moja historia była taka - dwa lata temu zapragnałem mieć moto, szukałem, myślałem, niestety nie maiłem sposobnosci się przymierzyć, ale zaocznie zdecydowałem się na TA. Mam 184 cm wzrostu i około 93 kg wagi. Na wiosnę 2014 zacząłem delikatne poszukiwania, "badanie" rynku (co jest i w jakich cenach) i nagle trach - kolega z pracy (zapalony motocyklista) znalazł na olx-ie TA, okazało się że pośrednio zna sprzedawcę osobiście (notabene handlarza motongami), telefon, umowienie się na oględziny, zajechałem, okrążyłem moto kilka razy, posłuchałem silnika i szybka decyzja - biorę!. Moto było świeżo sciągnięte z Niemców, więc kilka dni trwała rejestracja.
Aha, zapominiałem dodać, że NIE MIAŁEM PRAWA JAZDY KAT. A!!!
Tak więc po zakupie moto byłem zmotywowany, a więc kurs na prawko, egzamin i sezon 2015 był już mój!
Co do moto - oglądając rózne wersje TA najbardziej podobała mi się 600-tka po "lifcie" czyli ze "skośnoką" lampą, ale jak zobaczyłem "mojego" Trampa to już go nie puściłem. Co prawda "goły" i z lampą "telewizorem", ale stan techniczny powalał, zero korozji, zero napraw, ostatnio wymiana oleju i napędu u Pana Henia Wróblewskiego, który po szczegółowym przeglądzie bardzo wysoko ocenił mojego Trampka i jak mu powiedziałem że marzy mi się nowszy to prawie że "zakazał" mi go sprzedawac. Wychodzi na to, że nie rocznik i przebieg, ale stan techniczny jest wartością...
Powoli go doposażam (gmole Henry'ego, deflektor Darkojaka, wyskoa szyba, większy kufer....), jestem bardzo zadowolony z motocykla, jazda daję mi wielką radochę, pozycja ma moto bardzo mi odpowiada ( w przeciwieństwie do moto na kursie i egzaminie-Yamaha XJ6), dla mnie optymalna prędkość przelotowa to około 100-110 km/h, więcej się da, ale dla mnie nie ma juz takiej przyjemności tylko walka z wiatrem, podoba mi się to, że jadąc np. wokół Poznania moge pomknąć i asfaltem i szutrami, jeżdzę bez spinania się i stresu do pracy, do sklepu i do teściowej.
Forum jest naprawdę wielką kopalnia wiedzy na temat TA, więc poświęć kilka wieczorów, poczytaj, a napewno wyrobisz sobię własną opinię na temat motocykla. Wiem też, ze na forum jest całkiem zgrana ekipa z Poznania i okolic, mi niestety nie udało się jeszcze dołaczyć (praca i rodzina), ale myslę, że w następnym sezonie znajdę czas (bo ochotę mam!) i dołacze do poznanskiej ekipy trampkarzy.

Pozdrawiam
Bartolini (chwilę przed 40-tką :smile: )
yuchyo
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1011
Rejestracja: 12.03.2011, 01:47
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitać i pytać !

Post autor: yuchyo »

chodzchodz Slawku - ja sprzedam Ci Afre..
- bardzo drogo - ale cóż to są pieniądze, pff..
:cool:
edit: 186 cm - to jestem dla Cb zbawieniem:)
na trampku kolanami wybijesz sobie zęby..
czarymaryczarymary - chodz chodz:)
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitać i pytać !

Post autor: LUK76 »

DTM Ci nie polecam...żony nie pozwolą zabrać, bagaży tym bardziej, bo to dodatkowa masa...ale na autostradzie wyprzedzisz nie jedną dymiącą ciężarówkę [WINKING FACE][FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
A tak poważnie życzę zdania kat. A, trafnego wyboru motocykla i później już tylko samych pozytywnych wrażeń z jazdy
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitać i pytać !

Post autor: Slawol74 »

Chłopaki poszukuję kogoś kto zajmie się moimi gaźnikami i zaworami w XL600V 96' Wszystko chodzi bez zarzutu ale chodzi o sprawdzenie i regulację . Oczywiście odpłatnie . A tak z innej beczki jak by co posiadam migomat i dosyć sprzętu warsztatowego w miarę możliwości służę pomocą.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitać i pytać !

Post autor: Slawol74 »

Dyskretnie ponaglam pytanie o regulację mojego TA . :ysz:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości