Podłączenie gniazdka do instalacji

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: gwardia »

To podłącz na oddzielnym kablu i przekaźniku przez stacyjkę lub pod światła przez przekaźnik. Chociaż przyznam się, że ja podłączyłem z lenistwa bez przekaźnika pod stacyjkę.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: mirkoslawski »

gwardia pisze:Ja bym się pod wiatrak nie podłączał, z jakiegoś powodu ma oddzielny bezpiecznik, np zakłócenia. Wolne gniazdo w skrzynce bezp. jest na zapasowy bezp. i tak powinno zostać. Co za problem dołożyć bezp. na przewodzie, to koszt chyba 7 zł.
Gwardia - patent z wiatrakiem jest przetestowany na FAT - i jak dla mnie lepiej niech spali bezpiecznik wiatraka niż świateł :smile: a bezpieczniki zapasowe trzeba wozić i już. Co do "wolnego" bezpiecznika - on właśnie jest po to ażeby podpiąć tam coś dodatkowego ażeby nie ingerować w fabryczną instalacje.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: gwardia »

Wiatrak ma nawet oddzielny kabel w stacyjce, z jakiegoś powodu. To że ktoś tam podpiął inne urządzenie i mu działa nie jest wiarygodnym testem :egh: dla mnie. Przetestowane na FAT, zabrzmiało jak autoryzowane przez samego Hondę.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: skarp »

gwardia pisze:To podłącz na oddzielnym kablu i przekaźniku przez stacyjkę lub pod światła przez przekaźnik. Chociaż przyznam się, że ja podłączyłem z lenistwa bez przekaźnika pod stacyjkę.
Hmm ... pod stacyjkę powiadasz, popatrzę, ale na pewno z dodatkowym bezpiecznikiem
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: mirkoslawski »

Ja tam mam wpięte :wink: a ten patent jest tam od jakiś 2-3 lat i nie słyszałem, żeby komuś coś się popaliło - no ale tak jak pisałem - ja się nie znam :grin:
BTW - każda ingerencja w instalacje nie jest zdrowa więc nie wiem, jaka jest różnica (wiarygodnie przetestowana=laboratorium Hondy? :cool: ) przy podpięciu pod wiatrak, pod światła czy pod stacyjkę? I nie prowokuje :smile: :grin:
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: gwardia »

Gdziekolwiek byś podłączył KONIECZNIE z dodatkowym bezp.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: mirkoslawski »

no cóż - w sumie Gwardia napisał to co ja w punkcie 4 cztery posty wcześniej no ale przez skromność powiem tylko - słuchaj Gwardii :wink:
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: gwardia »

mirkoslawski pisze:no cóż - w sumie Gwardia napisał to co ja w punkcie 4 cztery posty wcześniej no ale przez skromność powiem tylko - słuchaj Gwardii :wink:
Jeżeli podłączali ludzie do wentylatora i nic się nie dzieje to może faktycznie demonizuję, pamiętaj tylko żeby nie dawać zbyt cienkiego przewodu, za cienki może się grzać, a za gruby...nie ma czegoś takiego, za gruby będzie po prostu lepszy niż w sam raz. tylko bez przesady, nie wstaw tam przypadkiem czegoś powyżej 6mm^2. 2.5 mm^2, no może 4 wystarczy.

nawiasem pisząc w przyszłym tygodniu będę w Kielcach :impreza: .
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: skarp »

dzięki za podpowiedzi, jak założę to się pochwalę, o grubości przewodu się nie wypowiadam , jeszcze nie przysłali.
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: mirkoslawski »

Gwardia - to wpadaj na kawkę :smile:
Awatar użytkownika
kolec
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.10.2011, 23:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: NDM

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: kolec »

Hej,
Nabyłem ostatnio takie oto gniazdo: http://motolancuchy.pl/pl/p/Gniazdo-zap ... nikiem/938 . Niestety elektryk ze mnie żaden i nie wiem, gdzie podłączyć żołty kabelek (na 2 zdjęciu widać). Z intrukcji rozumiem tylko tyle, że ma być podłączony do dodatniej elektrody kabla power switch, czyli zapłonu o ile dobrze kombinuję. (Vehicle: Connect to (+) electrode wire of power switch).
Nie wiem niestety który to kabel, i jakiego koloru ten przewód będzie miał izolację :/. Trampek 650 z 2000r.
Z góry dzięki za wsparcie.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: Nadol »

Żółty powinien załączać przekaźnik czyli bierzesz np ze stacyjki lub zegarów (z tego co pamiętam to czarny przewód).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
gumbas
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 31.07.2012, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: gumbas »

Ja mam podłączone do aku przez bezpiecznik i diode 3A, oczywiście po przekaźniku sterowanie przekźnika z tylnej pozycji, dodatkowo w momencie rozruchu przekaźnik rozłącza gniazdo na kierownicy plus zasilanie gps, co by ładowarek i GPS nie katować skokami napięcia. Pod siedzeniem mam drugie gniazdo zasilane non stop oczywiście na bezpieczniku, przez nie podłączam ładowareke akumulatora, i działa na postoju.
Awatar użytkownika
liseczek
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28.03.2012, 03:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: liseczek »

Ja zakupiłem takie samo gniazdo jak kolec. Trochę przestudiowałem instalację trampka i kabelek (żółty) od przekaźnika podłączylem pod kabel czerwony z białym paskiem. Mam trampka z 2004 RD11 i ma on trzecią pozycję na stacyjce oznaczoną jako awaryjny. Na tej pozycji silnik nie pracuje, światła się wyłączają, ale osprzęt działa (klakson, kierunkowskazy, awaryjne) i przewód czerwony z białym jest pod zasilaniem właśnie w obydwóch pozycjach stacyjki. Jestem przeciwny podłączania prądożernych urządzeń do instalacji oryginalnej, która jak już wyżej wspomnieli, została obliczona i każde dodatkowe obciążenie może spowodować jej awarię. Teraz jeszcze muszę manetki podpiąć tak, aby ich przekaźnik włączał się tylko na pozycji kluczyka "zapłon".
slawo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 02.01.2010, 20:15
Mój motocykl: XL700V

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: slawo »

Koledzy chciałbym do swojej 700 założyć gniazdo zapalniczki (mam szczelne z przekaźnikiem i bezpiecznikiem) Pytanie do tych co to zrobili w swoich 700: Gdzie i w który kabelek się wpiąć z przekaźnikiem(szczytem szczęścia byłyby jakieś zdjęcia :help:) Dodam, że mam Trampka z ABS. Czekam na podpowiedzi.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: tropas »

Co prawda nie robiłem tego w 700, ale w v-stromie kolegi niedawno podłączaliśmy przekaźnik i z braku lepszego pomysłu wlutowałem się w przewód od podświetlania tablicy rej i stamtąd pociągnęliśmy kabel do sterowania przekaźnika. Więc jak nie chcesz gmerać w kablach trampka to polecam taką opcję.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: Slawol74 »

Zakupione założone . Bezpośrednio pod akumulator http://allegro.pl/gniazdo-zapalniczki-1 ... 68210.html
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: Cambriel »

Slawol74 pisze:Zakupione założone . Bezpośrednio pod akumulator
Gniazdo 2w1, ekstra sprawa. :smile:
To znaczy, że gniazda są zasilane cały czas (no oczywiście masz pstryczek elektryczek), a czy do tego rodzaju zestawu gniazd przekaźnik warto/należy instalować :egh: ?
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: haku »

Zależy od tego jak i do czego chcesz ich/go używać. Ja tez mam bezpośrednio pod aku, oczywiście z bezpiecznikiem.
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Podłączenie gniazdka do instalacji

Post autor: Pawel1980 »

Zrobiłem sobie z przekaźnikiem, a sygnał do zwarcia przekaźnika, a co za tym idzie "uruchomienie" gniazda idzie ze stacyjki + oczywiście bezpieczniki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości