wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
sumik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 16.06.2008, 13:20
Lokalizacja: Szczecin/Wrocław

Re: wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Post autor: sumik »

Jetem zainteresowany odpowiedzą, bo mam to samo, a dodam jeszcze, że jak jest ciepło, czyli po wyżej 25 stopni nic nie stuka. Kilku machaniorów to sprawdzało i twierdziło, że ten typ tak ma, ja jakoś też się tym nie przejmowałem, bo wszystko działa, bez zarzutów . Dodam, że motocykl ma 66 tys przebiegu i raczej pewnego, bo motór z polskiego salonu, a ja jestem drugim właścicielem, więc pierwszego właściciela nie podejrzewam o korekty, siebie tym bardziej :blush: . Nie ukrywam, że motocykl w najbliższym czasie, może, będzie zmieniać właściciela, więc nie chciałbym sprzedawać z takim felerem , ani nic ukrywać.
koko dżambo i naprzód :D !!!
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Post autor: makumba »

Hej!
Opisywane odgłosy w moim TA ustały bez ingerencji. Ostatnio jak odpalałem rankiem lub nocą przy niskich temp. to nic nie było słychać, a wcześniej wystarczało, że przestał noc nawet latem i po odpaleniu pojawiały się odgłosy których z kolei nie było przy wysokich temp. lub po rozgrzaniu silnika tak jak piszesz. Tak czy inaczej wykluczyłem podejrzenia co do wałka zdawczego, skrzyni, sprzęgła itp. a kręcące się koło na biegu jałowym spowodowane jest zimnym olejem w niskiej temp. otoczenia. Swojego czasu wiele jednak dociekałem na temat tych odgłosów i obstawiam podobne przypadki z forum TA:

viewtopic.php?f=112&t=11942

lub

http://forumold.transalpclub.pl/index.p ... m=5&id=115

Podobny przypadek był opisywany na forum Honda Deauville lub NTV - nie pamiętam dokładnie.

Póki co u mnie wszystko śmiga i działa bez zarzutu, biegi wchodzą cyknięciem, sprzęgło praktycznie nie słyszalne, wałek zdawczy w bardzo dobrym stanie :thumbsup:

Napisz jak dowiesz się czegoś więcej Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 05.10.2015, 19:56 przez makumba, łącznie zmieniany 2 razy.
xl650v, drz 400
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Post autor: mirekm71 »

Gratuluje, czyli juz masz dotarty :lol: mozesz zaczac chlostac :whip: powyzej 5tys obrotow ;-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Post autor: makumba »

Yyyyyyeeeeeeeeeeaaaaaaaaaa :crossy:

chociaż zawsze jakiś taki delikatny jestem :blush:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
sumik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 16.06.2008, 13:20
Lokalizacja: Szczecin/Wrocław

Re: wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Post autor: sumik »

Na to wychodzi, że mój trampek jeszcze się nie dotarł :lol: . Udało mi się skontaktować z lokers, który miał podobny problem, który został opisany w tym temacie viewtopic.php?f=112&t=11942&p=202505&hi ... ie#p202505, jednakże jego metoda okazała się skuteczna na dwa tygodnie :niewiem: Dlatego stwierdziłem, że nie będę tego ruszać, w imię zasady, jeśli wszystko działa, to po co to psuć. Wałek ostatnio sprawdzałem i wydaję mi się, że wygląda ok. Zresztą sami możecie ocenić https://picasaweb.google.com/1111788689 ... 8924598354 https://picasaweb.google.com/1111788689 ... 5334179522
koko dżambo i naprzód :D !!!
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: wałek zdawczy-dziwne odgłosy

Post autor: Fihu »

heeee wałek nówka :grin:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości