wyjazd do Chorwacji- assistance?

motocyklowo
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: pepe348 »

Witam Wszystkich,
po przeszukaniu całego forum i przeczytaniu tematów związanych właśnie z assistance niestety muszę założyć nowy wątek, gdyż większość informacji jest sprzed kilku lat.
Wybieram się do Chorwacji początkiem czerwca na około 10 dni i poszukuję jakiegoś assistance na motocykl. Szukam ubezpieczenia tylko ze względu na to, że jadę sam.
Przeglądając oferty w internecie trafiłem na dwie firmy oferujące pakiety ubezpieczeniowe.
Na stronie allianzu można wykupić pakiet na konkretne dni wyjazdu, a na pzu jest oferta tylko "Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 60 dni".

I teraz pytanie do Was: czy możecie polecić może jakieś inne firmy oferujące ubezpieczenie na te 10 dni wyjazdu? Są w ogóle jeszcze jakieś firmy, które mają w ofercie assistance na motocykl?
LuTo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 19.06.2008, 19:02
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WWY

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: LuTo »

sprawdź tu

http://www.sospzmot.pl/

przetestwac w praktyce nie mialem okazji
-------------
pzdr
Luto
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 397
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: Radek »

LuTo pisze:sprawdź tu

http://www.sospzmot.pl/

przetestwac w praktyce nie mialem okazji
ja również z niego korzystam. Plusem jest to, że jest przypisany do osoby nie do pojazdu.
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: pepe348 »

O, tego nie widziałem. Na pewno przestudiuję ich ofertę :) Dzięki!
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: ada »

Radek pisze:
LuTo pisze:sprawdź tu

http://www.sospzmot.pl/

przetestwac w praktyce nie mialem okazji
ja również z niego korzystam. Plusem jest to, że jest przypisany do osoby nie do pojazdu.
Hej,
OC i Assistance kierownika moto (oraz koszty leczenia i bagaż) są niezależne od OC moto.
Mam kilka firm (takich znanych, ale reklamy robić nie będę :tongue: ), które oferują fajne warunki na wyjazdy grupowe i indywidualne, ale cen nie podam, bo to jest bardzo indywidualne. Jak ktoś zainteresowany to proszę pisać na priv :grin (Są firmy, które nie dyskryminują motocyklistów) :smile:


Pozdrawiam
Ada
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: uosiu »

Co do samego pojazdu - niemiecki ADAC oferuje assistance, w polsce jest filia w Poznaniu.
Generalnie to czynią cuda i pod opieką masz każdego pasażera konkretnego pojazdu AFAIK.
Awatar użytkownika
Hoffi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 03.10.2014, 12:15
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: Hoffi »

uosiu pisze:Co do samego pojazdu - niemiecki ADAC oferuje assistance, w polsce jest filia w Poznaniu.
Generalnie to czynią cuda i pod opieką masz każdego pasażera konkretnego pojazdu AFAIK.

Owszem, w Poznaniu jest siedziba firmy Starter, która jest polskim przedstawicielem firmy ADAC, jednak ubezpieczenie assistans w Starterze - choć zależnie od wariantu działa w całej Europie lub Polsce - to jednak nie obejmuje motocykli, a jedynie samochody osobowe do 3,5 t DMC.

Tak więc sam osobiście zastanawiam się nad ofertą PZMot lub Honda Asistans.
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: uosiu »

Hoffi pisze:
uosiu pisze:Co do samego pojazdu - niemiecki ADAC oferuje assistance, w polsce jest filia w Poznaniu.
Generalnie to czynią cuda i pod opieką masz każdego pasażera konkretnego pojazdu AFAIK.

Owszem, w Poznaniu jest siedziba firmy Starter, która jest polskim przedstawicielem firmy ADAC, jednak ubezpieczenie assistans w Starterze - choć zależnie od wariantu działa w całej Europie lub Polsce - to jednak nie obejmuje motocykli, a jedynie samochody osobowe do 3,5 t DMC.

Tak więc sam osobiście zastanawiam się nad ofertą PZMot lub Honda Asistans.
Nie, nie mówię o Starter24 (aczkolwiek mam u nich auto ubezpieczone na europę). Mówię o assistance od razu z ADAC.
Awatar użytkownika
Piotrek#1923
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 04.03.2013, 21:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WARSZAWA WZ

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: Piotrek#1923 »

LuTo pisze:sprawdź tu

http://www.sospzmot.pl/

przetestwac w praktyce nie mialem okazji
Również mam kartę Autoklubu już chyba 3 czy 4 rok. W razie problemu pomagają. Jak jadę za granicę dokupuje opcje zagranica na min 10dni. Za granicą nie korzystałem ale wiem jak to działa i działa :smile: W Polsce zdażyło się parę razy głównie hol na 75km i albo nocleg 2 dni albo pojazd zastępczy na 2dni. W zupełności wystarcza.

Koszt na miesiąc ok. 10zł :wink:
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: qbi2 »

A ja kupuję z PZU i jakoś nie narzekam :) Może dla tego, że nie musiałem korzystać :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: pepe348 »

dzięki za odpowiedzi. Nadal przeszukuję internety :)
Awatar użytkownika
Hoffi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 03.10.2014, 12:15
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: Hoffi »

Piotrek#1923 pisze:
LuTo pisze:sprawdź tu

http://www.sospzmot.pl/

przetestwac w praktyce nie mialem okazji
Również mam kartę Autoklubu już chyba 3 czy 4 rok. W razie problemu pomagają. Jak jadę za granicę dokupuje opcje zagranica na min 10dni. Za granicą nie korzystałem ale wiem jak to działa i działa :smile: W Polsce zdażyło się parę razy głównie hol na 75km i albo nocleg 2 dni albo pojazd zastępczy na 2dni. W zupełności wystarcza.

Koszt na miesiąc ok. 10zł :wink:

Jeśli mogę spytać, masz Pakiet Standardowy Plus (130 zł), Luksusowy Plus (200 zł) czy VIP Plus (310 zł)?
Bo widzę, że holowanie jest do najbliższego warsztatu, więc pytanie, czy te 75 km to było do domu w cenie (lub za dopłatą), czy tyle było do warsztatu?

Podoba mi się to, że możesz dokupić 10 dni w przypadku wyjazdu za granicę ekstra.

Ewentualne przebicie opony też wchodzi w zakres ubezpieczenia?
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: pepe348 »

Ok, udało mi się w końcu wykupić ASSISTANCE! :)
Niektórzy mogą to uznać za jakąś formę kryptoreklamy, ale napiszę, coby innym wybierającym za granicę się przydało :)

Otóż znalazłem stronkę http://assistance-motocyklowe.pl/ (może już ktoś na nią trafił:) )
W skrócie: ubezpieczają motocykle BEZ WZGLĘDU na wiek, okres karencji ubezpieczenia wynosi 5dni.
Można wykupić assistance za granicę nawet na jeden dzień. Do tego za niewielkie pieniądze jest możliwość dokupienia NNW.

Wypełniając wniosek nie mogłem wpisać numeru VIN (info na stronie, że VIN na krótki). Dopiero w internecie znalazłem, że VIN w naszych trampkach był nadawany od 1997roku :)
Zadzwoniłem na infolinię i zgłosiłem problem. Pan się dość mocno zdziwił, że jak to możliwe, że motocykl ma tylko 13 znaków na ramie, a nie 17.
Po jakichśtam konsultacjach ustalił, że brakujące cyfry (tutaj 5) muszę zastąpić znakiem X.

Trochę się rozpisałem, także do rzeczy.
Gdyby ktoś z Was szukał assistance dla motocykla starszego niż 15 lat (lub młodszego) to dostałem od Pana konsultanta kod rabatowy ważny do końca tego roku :) 10%, ale zawsze coś ;) Przy dłuższym ubezpieczeniu więcej kaski na paliwko zostaje :D
Kod rabatowy: GPFIAT15

(jeżeli Admin stwierdzi, że to kryptoreklama, proszę o usunięcie. Jeżeli komuś przydadzą się te informacje, to nie ma za co ;))

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: qbi2 »

Pepe a napisz jeszcze ile dałeś?
był XL 700
jest BMW K 1300 S
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: pepe348 »

Za ubezpieczenie na 13 dni zapłaciłem (z rabatem oczywiście) 128zł. Wybierałem ofertę (Adventure) kilkanaście zł droższą ze względu na dodatkową opcję kosztów leczenia.
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: qbi2 »

A no to przyzwoita cena :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: kanuj »

pepe348 pisze:Za ubezpieczenie na 13 dni zapłaciłem (z rabatem oczywiście) 128zł. Wybierałem ofertę (Adventure) kilkanaście zł droższą ze względu na dodatkową opcję kosztów leczenia.
i chyba ma największą odległość holowania bo aż 250 km w pzu 150...
tak przeglądam oferty w tamtym roku kupiłem kartę w pzu w tym roku sprzedaż wstrzymana i chyba kupię taki wariant co pepe348 :)
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: zimny »

Ja jadąc do Wloch wykupiłem to Assistance Motocyklowe o którym pisze pepe348 (to chyba Allianz). Jakiś Full Adventure pakiet razem z ubezpieczeniem medycznym dla mnie i pasażerki na 16 dni. W sumie coś kolo 400zl. Słyszałem parę opinii że działają poprawnie.

Czy było warto - tak, czułem się pewniejszy i spokojny. Czy działa? Na szczęście nie miałem okazji sprawdzić...

Fajnie się to wykupuje przez net ekspresowo.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: bartekk »

Warto mieć polisę. Sprawdzone właśnie w Chorwacji. Potrzeba pomocy medycznej - telefon do Polski, po 20 minutach telefon zwrotny z dokładnym adresem pomocy lekarskiej. Rachunek dostał ubezpieczyciel - kilkakrotnie wyższy niż składka polisy.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: wyjazd do Chorwacji- assistance?

Post autor: HarryLey4x4 »

Polecam ADAC. Sprawdzone co prawda bardziej kamperowo, ale myślę ,że z motocyklem to już w ogóle nie będzie problemu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości