Nagły wzrost mocy.

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Nagły wzrost mocy.

Post autor: kdf »

Ze względu na dość leciwy już wiek mojej maszyny raczej staram się jej nie przeciążać. Ale jak to na drodze bywa podczas wyprzedzania ciężarówki trzeba było otworzyć szerzej przepustnicę i nagle przy ok 130 km/h (6500obr) nagle uczucie jakbym niechcący trącił wyłącznik "nitro". Pierwsza myśl "ruszył drugi cylinder" (niedawno przerabiałem temat modułów), myśl druga "podmuch wiatru" ale raczej słabo wtedy wiało i przy następnej próbie już bez ciężarówki było to samo, myśl trzecia "...chłopie trzymaj się kierownicy bo zaraz spaaaaadnieeeeesz!!!".
Jest to mój pierwszy trampek i nie do końca wiem jakiego kopa powinien mieć. Co ciekawe dzieje się to tylko na 5 biegu.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: wilczek »

Wrzuć proszę foty sprzętu na którym latasz , albo podaj namiar na dilera :wink: albo nie masz tak naprawdę trampka albo masz super towar :grin: na trampku " zdejmuje" Cb z kanapy bo masz przyrost mocy przy130... Mam! Zatankowałeś ostatnio na lotnisku ! :wink: :lol:
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: kdf »

Najbliższe lotnisko to Krzesiny w Poznaniu,ale jak już komuna się skończyła to o paliwo od nich trudno. Trampek wg nr VIN to tak jakby z 87' i dlatego raczej podchodzę do niego jak do oldtimera. Ale chyba już wiem, ostatnio zamontowałem mu gmole HEED - to musi być to.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: makumba »

Na moje oko (chociaż znawcą nie jestem) to ci się sprzęgło pośliznęło przez co dostał obrotów i momentu tym bardziej, że dziej się to tylko na 5 biegu. W mojej yamaszce jak się na początku uślizgi zdarzały to wrażenie miałem takie jak by dochodziło do redukcji i odkręcenia manetki. Ale obym był w błędzie i może twój trampek faktycznie wigoru dostał... :omg:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: Bolek »

Długo już jestem na forum i trochę tego przeczytałem :grin: i coś mi się po głowie kołacze ,że czasami wzrost mocy może być przyczyną źle ustawionych zaworów,chyba Szparag gdzieś o tym pisał.
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: makumba »

Ta to do tego czytaj jeszcze uważnie, bo z tego co napisałeś wynika, że kolega kdf ma źle ustawione zawory tylko na 5. biegu... :wink:
xl650v, drz 400
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: Da_ »

Wrażenia pokrywają się z wykresem mocy Transalpa, chociaż nie powinny być tak ekstremalne :) Tak jak napisano powyżej, nie zaszkodzi zweryfikować ślizgania się sprzęgła.

Obrazek
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: Bolek »

tramp_xlv pisze:Ta to do tego czytaj jeszcze uważnie, bo z tego co napisałeś wynika, że kolega kdf ma źle ustawione zawory tylko na 5. biegu... :wink:
Po pierwsze będę czytał tak jak mi się chce
Po drugie z mojego postu nic nie wynika,podobnie jak z twojego,ślizgające sprzęgło na pewno nie daje przyrostu mocy,poza tym odczucia kolegi są mocno subiektywne i post jest napisany humorystycznie.Regulacja zaworów i przegląd sprzęgła na pewno wyjdzie na dobre jego koniu :grin:
Po trzecie nawet Cię nie znam a już Cię nie lubię,ale forum do tego nie zobowiązuje
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: kdf »

W Trampkach przyznaję bez bicia jestem laikiem ale ślizgające sprzęgło bym raczej rozpoznał bez problemu (jest bardzo odczuwalny wzrost mocy a nie obrotów silnika występujący przy poślizgu sprzęgła). Napisałem to w formie humorystycznej ale coś jest na rzeczy. Nie ma odczucia typowej "dziury" gdzie początkowo silnik się przydławia by w końcu wystartować. Być może gaźnik jednego z cylindrów działa przy niższych obrotach chodzi "na pół gwizdka" by w końcu po przekroczeniu tych 6500 obr ruszyć pełną parą. Dlaczego tylko na 5 biegu ???
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: E.T »

Według mnie przy 6500 obrotów w twoich konikach zaczyna płynąć czysta krew arabska i to jest powodem :) .A tak na serio co rozumiesz przez przyrost mocy ?? przyspiesza szybciej ? a może po prostu mocniej wieje na Ciebie i dlatego musisz trzymać kierownicę .Najprościej to spojrzeć na obrotomierz jeśli idzie liniowo w górę to jest wszystko Ok
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: kdf »

Zdecydowanie lepsze przyspieszenie, i to jakby mu dołożyć z 10 koników (bez przesady)
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: wilczek »

Musi być to amerykańska wersja wyścigowa " Daytona" :grin: Trampek, przy 130 km/H i 6500obr/min dostaje gwałtownie kopa 10 koni więcej i zdejmuje kierownika z siodła. k***a, a ja sprzedałem i głupi kupiłem tygrysa :banghead: :banghead: :kolejka: :lol:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: makumba »

Bolek pisze:...Po trzecie nawet Cię nie znam a już Cię nie lubię,ale forum do tego nie zobowiązuje
Śmieszny jesteś Bolek... i nie służy ci ten lolek :smile:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: Bolek »

Najpierw stwierdziłeś że jestem idiotą bo nie potrafię czytać ze zrozumieniem ,teraz że jestem śmieszny ,masz ciekawy sposób poznawania i oceniania ludzi ,no ale cóż nie wszystkich trzeba rozumieć z Trampkowym pozdrowieniem :dupa: :dupa: bywaj.
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: makumba »

Bolek pisze:Najpierw stwierdziłeś że jestem idiotą bo nie potrafię czytać ze zrozumieniem...
Ty to napisałeś, mi coś takiego nawet przez myśl nie przeszło - więc nie przypisuj...

Z kolei infantylne i ciekawe podejście do ludzi, i ich poznawania charakteryzuje właśnie Ciebie.. cyt:
Bolek pisze:...nawet Cię nie znam a już Cię nie lubię,ale forum do tego nie zobowiązuje
Pozdrawiam :smile:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: kdf »

To może powinienem zakończyć temat bo z powodu starego Trampka za chwilę się krew poleje.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: wilczek »

Czekej... Weź nóż... :lol:
emtomek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 26.03.2012, 17:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: emtomek »

wilczek pisze:......... k***a, a ja sprzedałem i głupi kupiłem tygrysa :banghead: :banghead: :kolejka: :lol:
... A to ponoć gepardy są najszybsze :grin:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Nagły wzrost mocy.

Post autor: falco »

emtomek pisze: ... A to ponoć gepardy są najszybsze :grin:
Nieprawda! Najszybszy jest... ptak geparda. :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość