AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: wlodek_k »

sawmen pisze:Nie chce sie wymadrzac co i jak, ale ja juz kupiłem Trampka w tamtym roku z żelowym akumulatorem, gosc jak sprzedawal mówił ze ma 2 lata, przez całą zime w trakcie remontu stał w zimnym garażu, na wiosne bez podładowywania trampek krecił aż miło. A powiem ci o co z tanimi żelówkami chodzi, najczesciej sa produkowane do UPSów podtrzymujących prad w jakis serwerach itp, musza dawać długo prąd ale o małym amperażu, wiec i maly prad rozruchu. Ja mam zel i nie narzekam, ładowanie 14.6V

Sawmen, a jaki masz aku? bo ja myślę o żelku właśnie...
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: Thorgal77 »

jak chcesz akuś dobry i sprawdzony kwasowy z dużym prądem rozruchowym to daj znać :)
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: marek79 »

Planuję zakupić akumulator żelowy holenderskiej firmy landport
http://www.landportbv.com/pages/en/our- ... es/gel.php
Słyszał kto o takich akumulatorach
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: Nadol »

Nie kupuj żelówki, weź zwykły bezobsługowy, ewentualnie AGM.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: ArturS »

Odnośnie samej firmy Landport, to używam u siebie od nich AGM-a. Po prawie dwóch latach działa jak należy mimo, że dwa razy zostawiłem jakiś mały odbiornik w ładowarce na kilka tygodni i zastałem moto z napięciem rzędu 2V :ysz: Nieco obniżyło się napięcie w stanie spoczynku z 12.8V na 12.6V, ale poza tym wsio ok - moto pali bez problemu nawet w ujemnych temp., co w singlu 600cm bez dekompresatora nie jest proste :wink: Założę się, że z miesiąc po gwarancji przestanie działać :lol:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: marek79 »

http://www.landportbv.com/pages/en/sear ... motorcycle
YTZ12-S
YTZ12S-BS AGM
GTZ12-S. GEL
LFP14. LITOWY
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: evoluzione »

Czy coś możecie powiedzieć o firmie DYNAVOLT?, informacje w inetrnetach są dość skromne. Pytam z ciekawości, bo właśnie takowy posiadłem i wykazuje chęć działania, a mója Yuasa już dawno jest do wyrzucenia.
Może ktoś ma jakąś opinię o tym producencie - w sumie i tak go założę na testy, ale kto pyta nie błądzi :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Grzesiek79
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 11.01.2015, 20:54
Mój motocykl: XL600V

Akumulator

Post autor: Grzesiek79 »

Mam trampka PD10 600 z 1998r 37kW. Czerwone malowanie. Jaki jest tam akumulator bo mam dylemat. Jak kupiłem i jest założony B9 , a z tego co wiem standardowo polecany jest B12 a po 97r. nawet B14. Ma ktoś jakieś doświadczenie co do baterii do tego modelu? Tylko,ze mam wrażenie ,że ten B14 się nie zmieści.
Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: ArturS »

Przede wszystkim ładuj bezobsługowy, żeby nie ulawało przy każdej glebie. Mam u siebie z dwa pasujące do XL600V. Pierwszy z brzegu http://transalp.riderparts.pl/produkt/a ... owy-xl600v

ps.
uzupełnij profil, bo już masz trampka ;)
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Grzesiek79
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 11.01.2015, 20:54
Mój motocykl: XL600V

Re: Akumulator

Post autor: Grzesiek79 »

OK. Dziękuje, a opis poprawiam... ;-) Czyli B12?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: falco »

Troszkę OT (jak to u mnie bywa...) :cool: ale miałem niewytłumaczalną (dla mnie) przygodę z baterią. Tym razem nie w motocyklu, ale TikiTace, choć to bez znaczenia, chodzi o samo (dziwne) zdarzenie.

Akumulator spod nieznanej mi marki 5Star (pewnie marketowy), na karku 5-6 wiosen podczas których nie miał łatwo, bo auto często stało po kilka miesięcy a alarm nie raz i nie dwa, mocno pociągał prądu.
Doładowywany zwykłym, starym prostownikiem, który zwyczajnie dawał kopa, żadnej regulującej elektroniki. Czyli ciężki żywot a mimo to prąd wciąż stał na straży światłości.

Ostatnio autko stało kilka dni (pomiędzy 3-5) a gdy chciałem pojechać, ściema, ale taka dosłowna, ciemność, widzę ciemność, nic się nawet nie żarzyło, zimny trup. Wczepiam miernik i... oczom nie wierzę, - 0(słownie - zero).3V ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Wściekłem się, bo miałem akurat mnóstwo spraw do załatwienia i wyjazd w zanadrzu, ale co robić... :egh:

Pomyślałem, że powstało zwarcie w aku lub elektryce, która ścięła baterię dosłownie do zera. Nie ma szans, że zostawiłem na światłach, bo w ciemnym garażu, to od razu widać, zresztą, pierwsze co sprawdziłem, to włącznik, który był wyłączony. W autku nie ma żadnego ustrojstwa, które bierze prąd bez kluczyka (tylko oryginalny zegarek i radio, które utrzymują ledwie podtrzymanie ustawień). Żadne światełko w kabinie, nic, dosłownie nic, zresztą, aby w tak krótkim czasie wyżreć baterię 35Ah do zera, odbiornik musiałby ciągnąć naprawdę sporo.

Wymontowałem aku, wzbudziłem starterem (na chama), bo elektronik oczywiście go nawet "nie widział", po kilku mocnych próbach, w końcu podskoczył do poziomu, który pozwolił podpięcie elektronika z "L", potem dolałem jeszcze wody, choć poziom nie był zbyt niski i... zostawiłem.
Po kilkunastu godz. prostownik pokazał... pełne naładowanie, na 2 miernikach wskazanie 13.1V (tuż po odłączeniu, więc troszkę zawyżone), ale nadal byłem ciekaw czy będzie trzymał mocz... eee... moc. :cool:

Zainstalowałem (ukłon dla chłopaków) :lol: pięć gwiazdek w TikiTace i... zostawiłem na 2 doby. W tym czasie mierzyłem kilka razy oraz na koniec i... jakby nie patrzeć wynik za każdym razem pokazywał 12.7V, czyli rewelka.

Po 2 pełnych dobach ruszyłem w miasto i... wszystko działa normalnie, ładowanie na poziomie książkowym (mam wskaźnik ale mierzyłem też 2 miernikiem). Kręci jak wariat, nic nie przygasa, aku nie siada, choć specjalnie włączałem dod. odbiorniki, parametry wciąż takie same.

Niby się cieszę, że działa, ale nic z tego nie rozumiem... :roll:
P.S. Przygoda miała miejsce w tym samym garażu (choć parkuję w różnych miejscach) w którym krytycznie rozładowałem baterię od T.Apacza na której wszyscy już położyli krzyżyk a ona wciąż działa (6 sezon). Tajemnicza moc... :wacko:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: KLOSZ »

Ciekawe, ciekawe... moze bylo tak, ze jakis smiec w aku spowodowal Ci zwarcie wewnetrzne, a jak zaczales go wyjmowac i reanimowac, to smiec sie przemiescil i aku wrocilo do normy? Sam nie wiem.... troche to naciagane, ale zupelnie nic innego mi do glowy nie przychodzi.... moze wezwij różdżkarza żeby sprawdzil czy jakis ciek wodny nie przechodzi pod garazem i nie wyciaga energii....? :grin:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: Adampio »

Ja bym stawiał na jakiś przewodzący syf na obudowie. Jak zwarcie to by padła chyba jedna cela?
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: Nadol »

Nie wiem kto to opowiadał ale słyszałem historię o parkingu nad którym były przewody WN czy też ŚN. Krzyżowały się w nad pewnym miejscem parkingu. Gdy sprawny samochód postał tam (nie pamiętam czy to był 1 dzień czy też tydzień), nie można było go odpalić. Za każdym razem diagnoza - rozładowany akumulator. Ten sam samochód postawiony w innymi miejscu na dłuższy czas bez problemu odpalał.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: Bosman78 »

Co do aku to nie polecam exide-a. Padl mi po sezonie tzn. Po zimie, po roku. Reklamowalem, bezskuteczne. Kupilem unibat montowane w ducati i jak dotad jest ok a cena tez atrakcyjna
DL650A
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: falco »

Tym razem jednak obejdzie się bez archiwum X, bo dzisiaj zupełnie przypadkiem odkryłem psotnego chochlika, co zepsuł mi cały łykend i nie tylko...

Po ostatniej jeździe pamiętam, że gdy wyjmowałem zakupy z bagażnika znalazłem "coś" plastikowego, wielkości ok. 1 cm, nie skumałem co zacz, więc rzuciłem w kąt i poszedłem do domu.

Jak się (dzisiaj) okazało, lampka w kabinie nie chciała zgasnąć, choć wszystkie drzwi/klapy były zamknięte, zacząłem, więc sprawdzać każdy ze styczników i... olśniło mnie, gdy otworzyłem bagażnik. Okazało się, że ów tajemniczy kawałek, to szczytówka stycznika, która spadła i pomimo zamknięcia klapy była za krótka, by zgasić lampkę. Pech chciał, że gdy już zamykałem klapę, to stojąc za autkiem nie mogłem widzieć lampki, która albo zapaliła się później, albo tego nie zauważyłem. Gdybym tylko się schylił lub był niższy ;) to nie było by problemu.

Nie mogłem tego zlokalizować od razu, bo... gdy już aku był wyczerpany, to akurat robiłem spis żarówek, które chciałem zamienić na ledy i między innymi wyjąłem żarówkę z lampki kabiny, więc po podłączeniu naładowanego aku nie mogłem skumać co pobierało prąd, bo lampka bez żarówki oczywiście się nie zaświeciła. :lol:

Ot 5 watowa 2cm żaróweczka napsuła mi krwii i zrobiła nie lada psikusa... :roll: Teraz już na pewno będzie ledzik a może i lodzik... :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: pat13 »

Hmmm, jeśli Twój czterokołowiec posiada STYCZNIK (http://pl.wikipedia.org/wiki/Stycznik)
to wiele jeszcze niespodzianek i zdarzeń dziwnych może jeszcze Ciebie spotkać ... :grin:
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: falco »

pat13 - nawet nie wiesz jak drobiazgowo dobierałem słownictwo, wiedząc, że czuwasz a mimo wszystko "masz mnie"... :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: KLOSZ »

Ojtam, ojtam, no przeciez wiadomo, ze jak zarowka ma 5W to bez stycznika nie da sie jej uzywac... :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: AKUMULATOR JAK KTO WOLI BATERIA

Post autor: Fizolof »

nadol pisze:Nie wiem kto to opowiadał ale słyszałem historię o parkingu nad którym były przewody WN czy też ŚN. Krzyżowały się w nad pewnym miejscem parkingu. Gdy sprawny samochód postał tam (nie pamiętam czy to był 1 dzień czy też tydzień), nie można było go odpalić. Za każdym razem diagnoza - rozładowany akumulator. Ten sam samochód postawiony w innymi miejscu na dłuższy czas bez problemu odpalał.
Świetlówka pod przewodami WN.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości