wymiana czaszy w 600 na nowsza

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
siemadarek
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 16.12.2014, 11:04
Mój motocykl: XL600V

wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: siemadarek »

Witam wszystkich miłośników Trampka. Kupiłem świetny egzemplarz z 89 roku. Technicznie mężczyzn zarzutów po kapitalnym remoncie i wymianie podzespołów lecz bardzo chciałbym odswiezyc a w zasadzie odmmlodzic wygląd. Zainteresowałem się wymiana czaszy wraz z lampa. Może os nowszego modelu albo od innego moto. Lecz nic nie mogę znaleźć na ten temat. Może ktoś próbował swych sił w podobnej kwestii i poradzi coś. Dzięki czekam na odpowiedz bo do wiosny coraz bliżej.
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: E.T »

Plastbike robi akcesoryjne owiewki na fotach z wiosennego zlotu możesz zobaczyć mojego z taką owiewka
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 541
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: Madman »

Tak w ogóle to "siemadarek".
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
Awatar użytkownika
pawelt33
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 22.07.2014, 22:32
Mój motocykl: XL600V

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: pawelt33 »

Też o tym myślałem - żeby wymienić telewizor na trochę mniej kwadratowy telewizor, ale drogo to wyjdzie - trzeba zakupić mocowanie, (stelaż)zegarów, wypełnienie, no i czachę z lampą- ceny na alledrogo zwalają z nóg, więc odpuściłem. Boki na pewno pasują bo do swojego trampka z 90r założyłem boki z 98r-więc jak do starej czachy pasują nowe boki, to do nowej czachy pasują stare boki- :grin:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: Adampio »

siemaradek czytal regulamin?
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: grad74 »

No i zwyczje upadły :lol: , a co do zmiany to po co Ci to? Potem będziesz miał kłopoty z odsprzedażą, a po drugie to trochę taki "wiejski Tuning" To coś jak spojler z dechy. Ta jest piekny taki jaki jest i już. :tongue:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: E.T »

Grad uważasz że mój był przykładem agrotuningu ??
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: grad74 »

Twój z tego co sobie przypomniałem był w ogóle przerobiony na Dakara. To całkiem inny styl. Wyglądał fajnie ale to inna baja, całkowita zmiana "dizajnu" :) Mi chodziło bardziej o to że delikatna zmiana jak u kolegi nie przynosi jakichś wymiernych korzyści. owszem "młodszy wygląd" i tylko tyle. Co innego zmiana wygladu podyktowana chęcią polepszenia np świateł na podwójne czy coś w ten deseń... Oczywiście że każdy robi jak chce i nie miałem zamiaru kolegi odwodzić od jego pomysłu, ale jakoś tak zawsze uważałęm że te starszaczki też mają swój young timerowy urok. Ale skoro ktoś ma zacięcie to 3mam kciuki i powodzenia :smile: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: spear21 »

oklej moto folią 3m do zmiany koloru, daj kilka naklejek, jakieś paski - satyafakxja gwarantowana. Jak chcesz mogę ci wysłać wizualkę swojego TA jak będzie wyglądać po renowacji. Pracuję w firmie, która zajmuje się oklejaniem, więc jak będziesz zdecydowany to mogę ci taką folię załatwić po cenie zakupu. Musisz mieć tylko dobrego speca, który ci tę folię profesjonalnie wyklei.
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: spear21 »

A tak btw to telewizor w ta jest bardzo ok :) . Ewentualnie możesz wkleic dookoła lampy grubą, gumową uszczelkę - bardzo poprawia look :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: Adampio »

spear21 pisze:A tak btw to telewizor w ta jest bardzo ok :)
To jest MSZ najładniejszy Trampek :ok:
Awatar użytkownika
siemadarek
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 16.12.2014, 11:04
Mój motocykl: XL600V

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: siemadarek »

Witam serdecznie !!!
Dziękuje za zainteresowanie.
Z racji zachwytu kupnem Trampka w niezwykle świetnym stanie technicznym i nieco mniej efektownym stanie wizualnym pomyślałem (błędnie) o zmianie czaszy przy okazji remontu. Na SZCZĘŚCIE nie wymieniałem nic z oryginalnych elementów. Obecnie jestem w posiadaniu wszystkich części do Trampka, które wcześniej tworzyły mój moto. Teraz muszę zmontować z nich na nowo mojego konia. Efekty będą powalające co z przyjemnością zamieszczę na forum z podziękowaniami dla FORUMOWICZÓW, którzy mnie delikatnie od tego odwiedli.

Przepraszam za naruszenie regulaminu. Jestem mało cierpliwą jednostką. Nie doczytałem. Poprawię się.

Dodałem nowy post w zakładce warsztat proszę o pomoc. Pozdrawiam i do zobaczenia w realu :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: wilq.bb »

siemadarek pisze:
Przepraszam za naruszenie regulaminu. Jestem mało cierpliwą jednostką. Nie doczytałem. Poprawię się.

Dodałem nowy post w zakładce warsztat proszę o pomoc. Pozdrawiam i do zobaczenia w realu :)
Zakładasz nowe tematy a nie poprawiłeś - a to że jesteś mało cierpliwy lata wszystkim :whip: - raczej braku kultury się dopatruje i mocno roszczeniowej postawy (dajcie mi, a ja od siebie nic - ps zaprzyjaźnij się z szukajką w prawym górnym rogu)

pozdrawiam :dupa:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: Adampio »

sio do powitalni, dygnąć grzecznie i się przedstawić :whip:
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: Fizolof »

Widzę że mamy kolegów porządkowych. Może się do Modów zapiszcie :lol: :whip: :haha:

Obrazek
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: wymiana czaszy w 600 na nowsza

Post autor: mirkoslawski »

Fizolof pisze:Widzę że mamy kolegów porządkowych. Może się do Modów zapiszcie :lol: :whip: :haha:

Obrazek
:thumbsup:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości