Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: BartRM »

Witajcie. Pytanie dość trywialne ale konieczne w mojej sytuacji. Przejrzałem wiele tematów korzystając z wyszukiwarki i odpowiedzi nie znalazłem. Dotyczy ono uszczelki łączenia kolektora wydechowego z cylindrem. Nie mam możliwości pomiaru oryginalnej, ponieważ nic z niej nie zostało. W internecie do mojego modelu TA 600 PD06 `94r. znajduje różne wymiary, który wybrać? Może ktoś wymieniał i pomoże?

http://allegro.pl/uszczelka-kolektora-h ... 34760.html

http://allegro.pl/uszczelka-kolektora-h ... 00432.html

a może z Larssona?

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=104263

Dodam, że mam problem ze strzałami w rurę wydechową przy odpuszczaniu gazu, dlatego też chce zacząć od uszczelnienia układu wydechowego.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: Artek »

http://www.cmsnl.com/honda-xl600v-trans ... ml#results
1, 16, 17. Ostatnio wymieniłem tylko przy cylindrach i dalej strzela. Jestem pewny, że muszę wymienić przy łączeniu kolektorów.
Dominator.
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: BartRM »

Dzięki za odpowiedź. Ja chce wymienić przy cylindrach. Mam tłumik akcesoryjny i połączenie z kolektorem jest zrobione szczelnie.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: Artek »

Tam gdzie przychodzi nr uszczelka 16 też masz zespawane?
Dominator.
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: BartRM »

Nie mam zaspawane w żadnym miejscu. Tego połączenia o którym mówisz nie ruszałem, mam wrażenie, że jest szczelne. Połączenie kolektory - wydech, jako że żadna uszczelka tam nie wejdzie, trochę pochałturzyłem :mouthshut: uszczelniając to połączenie taśmą aluminiową do naprawy tłumików. Jest szczelnie a w komin wali :thumbsdown: , dlatego stawiam na połączenie kolektor - głowica. A ! jeszcze jedno pytanie do Ciebie. To napewno ta uszczelka kolektor - głowica? Ona jest taka o zaokrąglonych kształtach. Larsson sprzedaje płaską....
Pyłek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 18.05.2013, 11:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: Pyłek »

Witaj
Spokojnie zakup i załóż od Larssona. Wcześniej miałem o przekroju okrągłym i po odnowieniu tłumika założyłem te "srebrne" Larssona.
Nie chce mi się gonić do garażu pomierzyć starych uszczelek, ale jak nie znajdziesz innego potwierdzenia wymiarów - napisz :thumbsup:
Strzały w tłumik to chyba inna bajka, najczęściej spowodowane są złym składem mieszanki. dwa lata temu, po zimie też z tym miałem problem, pod czas synchronizacji okazało się że linka ssania gaźnika II cylindra zacinała się i nie zamykała kanału.
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: BartRM »

Pyłek pisze:Witaj
Spokojnie zakup i załóż od Larssona. Wcześniej miałem o przekroju okrągłym i po odnowieniu tłumika założyłem te "srebrne" Larssona.
Nie chce mi się gonić do garażu pomierzyć starych uszczelek, ale jak nie znajdziesz innego potwierdzenia wymiarów - napisz :thumbsup:
Strzały w tłumik to chyba inna bajka, najczęściej spowodowane są złym składem mieszanki. dwa lata temu, po zimie też z tym miałem problem, pod czas synchronizacji okazało się że linka ssania gaźnika II cylindra zacinała się i nie zamykała kanału.
Gaziory po inspekcji(założony drugi komplet), linki ssania działają prawidłowo. Wymienię uszczelki i spróbuje ustawić skład mieszanki.A Tobie Pyłek udało sie wyeliminować strzały w wydech czy zmniejszyć ich ilość i moc?
Pyłek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 18.05.2013, 11:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: Pyłek »

Witaj BartRM
Na składzie nie oszczędzałem, lepiej spalić setuchnę paliwa więcej niż palić zawory. Przy zaciętej lince ssania popukiwał sobie (i to nie źle) na wolnych obrotach. Po regulacji składu i synchronizacji tylko przy zejściu z obrotów, bo to Trampi na gaźnikach :pob: - i tak powinno być.
No, i tak z uszczelek przeszliśmy na skład mieszanki, a i o setce też trzeba było wspomnieć :-D
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: BartRM »

Pyłek rozumiem, że po wymianie uszczelek nadal walił w wydech a po ustawieniu mieszanki bez zmian? Ja jestem gotów na to aby palił nawet litr więcej byleby nie strzelał tak.
Pyłek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 18.05.2013, 11:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: Pyłek »

BartRM Wzbogacanie składu mieszanki powoduje dopalanie w układzie wydechowy, należy balansować składem tak aby nie palić zaworów i nie dopalać pozostałej mieszanki w wydechu, a zużycie paliwa pies drapał,zawsze jednakowe -od pełnego zbiornika do rezerwy. Zakładając nawet ze złota uszczelki nie unikniesz walenia w wydechu przy schodzeniu z obrotów. Nie wiem co u Ciebie znaczy "wali w tłumik, ja mam oryginalny wydech jak honda dała i u mnie popukuje sobie.
Pozdrawiam Ciebie i Twoje Moto :wacko:
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Uszczelka kolektora wydechowego - jaka?

Post autor: BartRM »

Pyłek pisze:Nie wiem co u Ciebie znaczy "wali w tłumik, ja mam oryginalny wydech jak honda dała i u mnie popukuje sobie.
Pozdrawiam Ciebie i Twoje Moto :wacko:
Mam tłumik akcesoryjny przelotowy, wali i to mocno przy schodzeniu z obrotów. Pojedynczy wystrzał następnie bulgotanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości