Router WIFI - brak netu

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Router WIFI - brak netu

Post autor: bartekk »

Mam ogromną prośbę do osób obytych w temacie routerów, wifi i tym podobnych.
W domu łącze się z netem poprzez router wifi. Niestety bardzo często wyskakuje mi komunikat - brak dostępu do internetu, gdy łączność z routerem wciąż jest. Wyczytałem gdzieś w necie jakieś informacje na temat ustawienia adresów, portów ...
Router tp link TD-W8951ND, systemy operacyjne W7H i W8.1H.
Na kablu dostęp do netu jest.
Co ustawić i gdzie. W routerze czy w systemie.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: Insekt »

Miałem podobne objawy. Pomogła wymiana routera na nowy.

Wysłane z telefonu. Sorry za błędy.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: pat13 »

Sprawdź 2 rzeczy najprostsze:
- Zasięg WiFi z routera - czasem mimo 2 kresek zasięgu transmisja się kwasi - usiądź z lapkiem bliżej routera i zobacz.
- Adresy IP urządzeń w Twojej sieci (na routerze powinieneś mieć możliwość podejrzenia na jakich adresach są podpięci klienci routera) - konflikt adresów IP (np. dwa urządzenia na tym samym adresie) też daje taki efekt. Jeśli masz podpięte dwa urządzenia to sprawdź na każdym z nich jaki ma adres IP - powinny być różne.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: tomekpe »

W komputerze mojej żony (Windows 8.1) taki objaw występuje po odhibernowaniu lub obudzeniu komputera. Pomaga opcja "Rozwiąż problemy" prawym przyciskiem na połączeniu sieciowym. O dziwo w Win 7 to praktycznie nie występuje, przyczyny nie znalazłem (technicznie to są problemy z DNS, ale i tak pomaga zwykły reset karty sieciowej). Ewentualnie rozłącz/połącz z siecią. Problem nie pojawia się w trakcie pracy, tj. połączenie nie rozłącza się w trakcie używania.

Jak sprawdziłeś, czy łączność z routerem jest? (zakładam, że przez wejście na stronę konsoli routera?).
Co pomaga rozwiązać problem, restart Windows, czy jakieś inne kroki?

Zakładam, że u mnie, a być może i u Ciebie jest coś w rodzaju takiego problemu:
http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 00ce7dec4f

EDIT: po zastanowieniu - jeśli łączność zdycha w trakcie pracy, a poprawnie sprawdziłeś brak połączenia poza router także poprzez adres IP (nie tylko DNS), to obstawiam winę routera.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: gwardia »

U mnie kiedyś miałem podobny problem. Zmieniłem sposób zabezpieczenia - hasła. NI na każdej opcji dobrze działał. Teraz mam na WPA.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: Reindeer »

Ostatnio konfigurowaliśmy w mieszkaniu bardzo podobny router tej samej firmy i tam trzeba było specjalnie zaznaczyć opcję (w jednej z zakładek menu "Quick Setup"), że chce się mieć net po WiFi i przy okazji ustawić hasło. Możliwe, że w Twoim wypadku najprostsze rozwiązanie okaże się tym właściwym. A skoro masz net po kablu, to zmiana adresów czy portów prędzej zaszkodzi niż pomoże (choć oczywiście mogę się mylić).
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: Nadol »

Warto też sprawdzić czy nie ma aktualizacji oprogramowania, nowego firmware'u dla urządzenia.
Dodatkowo w logach na routerze powinny znajdować się informacje o ewentualnej przyczynie rozłączenie lub niemożliwości połączenia.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: bartekk »

Hejka, dzięki za odzew.
- Router jest nowy, w poprzednim ( asmax) było podobnie i z tego powodu go zmieniłem. Siła sygnału jest b. dobra.
- mam ustawiony WPA
-sprawdzę na stronie producenta soft
- problem pojawia się w trakcie pracy, po chwili znika. Może ktoś w tym czasie próbuje się "podpiąć" i powoduje konflikt adresów - dostęp jest zabezpieczony hasłem, ale sieć jest widoczna
Dzisiaj wieczorem spróbuję zastosować Wasze podpowiedzi. Zacznę od przypisania na sztywno IP kompom.
Dzięki!
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: tomekpe »

Zmień kanał WIFI w ustawieniach routera. Pewnie w pobliżu jest dużo sieci, a chyba routery w większości pracują na domyślnym kanale.

Kolega miał podobny problem kiedy postawił router w ciasnej przestrzeni pomiędzy innymi sprzętami RTV, schowany. Wyjmij np. na parapet, na otwartą przestrzeń.
Awatar użytkownika
bienias
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 22.08.2014, 08:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: bienias »

Zaatakuj nowsza wersja sterownikow do karty sieciowej w laptoku. Kiedys mialem karte atherosa ktora robila takie numery.

---
Wysłane z terenu
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: bartekk »

bienias pisze:Zaatakuj nowsza wersja sterownikow do karty sieciowej w laptoku. Kiedys mialem karte atherosa ktora robila takie numery.

---
Wysłane z terenu
Sprawdzę. Przypisałem na sztywno nr IP kompom i mam wrażenie że jest trochę lepiej. Inna rzecz że zgłaszam też wielokrotnie u operatora temat. Przysyłali techników. W końcu coś wymienili w centrali i zmienili "jakiś port"
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: Nadol »

Na PC możesz użyć darmowej apki inSSIDer: http://files.metageek.net/downloads/inSSIDerOffice.msi. Pokazuje ona dostępne sieci, kanały na których pracują a dodatkowo podpowiada na jakim kanale powinna twoja sieć działać aby było zminimalizować interferencje.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WIFI - brak netu

Post autor: gibon »

Przede wszystkim sprawdź czy problem leży po stronie komunikacji routera z internetem czy po stronie komunikacji routera z komputerem. Jeśli komputer traci połączenie to czy router utrzymuje to połączenie nadal czy rownież je traci? Zakładam ze nie traci bo piszesz ze na kablu działa. Jeśli tak to problem leży po stronie twojego komputera. Podłącz jakieś inne urządzenie wifi (np telefon) i sprawdź czy działa w chwili gdy nie dział na komputerze. Jeśli działa na innym urządzeniu jednoznacznie problem leży po stronie komputera. Jeśli to komputer to w pierwszej kolejności wyłącz tryb oszczędzania energii na karcie sieciowej - karty potrafią sie same wyłączyć w trakcie pracy. Jeśli to nadal nie to - wyrzuć oprogramowanie sterujące połączeniem wifi które dostarcza ci dostawca komputera (jeśli jest takie) i pozostaw zarządzanie wifi w standardzie windowsa.


Bazgrane z telefonu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość