Znikające wiadomości PW

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Znikające wiadomości PW

Post autor: wilczek »

Po raz kolejny zdarza się, że giną prywatne wiadomości po drodze od nadawcy do odbiorcy.

Z ostatnich trzech dni otrzymałem na skrzynkę mailową powiadomienia iż otrzymałem na forum prywatne wiadomości. Wchodzę na forum, otwieram pocztę a tam .nic nie ma. Od osób które wysyłaly wiadomości mam info, że u nich zginęły z folderu wysłane.
O co chodzi z pocztą?
To będzie działać, czy może lepiej zlikwidować, skoro nie służy nam tak jak powinno?
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: Remi »

Może ktoś skasował wiadomość zanim ją dostałeś. Można chyba usunąć z folderu do wysłania i wtedy tak się dzieje.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: falco »

Remi - jeśli autor skasował PW, którą napisał, to i tak dochodzi PW z podaniem, kto był autorem oraz informacją, że treść została skasowana przez autora.
Czyli wiadomość PW i tak dochodzi, tyle, że jest pusta.

Wolo a ja czekam na odp. o kasowaniu listów z forum przez zwykłego użytkownika, kiedyś prosiłeś, żeby Ci się przypominać, jeśli na coś nie odpowiesz, wiem, że długo Cię nie było, więc się przypominam. :wink:
Dlaczego zwykły użytkownik ma prawo i możliwości kasowania/moderowania wpisów innych użytkowników (których nie lubi?). :dupa:

Mam zachowane print screeny (przed zamieceniem pod dywan) :cool: którymi w razie czego chętnie się podzielę.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: mirkoslawski »

No właśnie już myślałem, że Wilczku drogi masz mnie w poważaniu :lol: a tu pewnie wiadomość nie dotarła (choć u mnie jest jako wysłana)...dziwy się dziejooooo, wiadomości znikajo, posty kasuje "szeregowy zielony"...oj jakieś boooty wlazły na nasze forum :omg: :haha:
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: wilczek »

W skrzynce , jeśli post zostanie skasowany przez autora, przed odczytaniem przez odbiorcę, pojawia się komunikat na czerwono z takim właśnie komunikatem.
Falco, właśnie tak było w testowym , Twoim pw.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: pat13 »

wilczek pisze:Po raz kolejny zdarza się, że giną prywatne wiadomości po drodze od nadawcy do odbiorcy.
Określenie "giną" wskazywałoby na zjawisko niezidentyfikowane. :wink: A to jest jawne podważenie Autorytetów. :grin:
wilczek pisze:Z ostatnich trzech dni otrzymałem na skrzynkę mailową powiadomienia iż otrzymałem na forum prywatne wiadomości. Wchodzę na forum, otwieram pocztę a tam .nic nie ma. Od osób które wysyłaly wiadomości mam info, że u nich zginęły z folderu wysłane.

No widzisz - logika została zachowana. Skoro oni nie wysłali to nie mogłeś otrzymać. Te powiadomienia to na pewno pomyłka. :wink:
wilczek pisze:O co chodzi z pocztą?
To będzie działać, czy może lepiej zlikwidować, skoro nie służy nam tak jak powinno?
Zaraz zlikwidować. A może nam służy jak powinno? :lol:
falco pisze: Wolo a ja czekam na odp. o kasowaniu listów z forum przez zwykłego użytkownika, kiedyś prosiłeś, żeby Ci się przypominać, jeśli na coś nie odpowiesz, wiem, że długo Cię nie było, więc się przypominam. :wink:
Dlaczego zwykły użytkownik ma prawo i możliwości kasowania/moderowania wpisów innych użytkowników (których nie lubi?). :dupa:

A kto Ci takich głupot naopowiadał?
Wejdź sobie Kolego "Strona główna" forum, na dole jest (małymi literami) "Legenda". Tam sobie kliknij na "Moderatorzy". Widzisz, że czepiasz się bezpodstawnie? Łyso Ci? :grin:
falco pisze: Mam zachowane print screeny (przed zamieceniem pod dywan) :cool: którymi w razie czego chętnie się podzielę.

To jest szantaż! Bana dla falco za postawę niegodną forumowicza TCP. :grin:
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: sajmonwww »

bywa że nie ma wiadomości jak się ma pełną skrzynkę... :grin:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: falco »

pat13 pisze: ..."Strona główna" (...) "Legenda" (...) "Moderatorzy". Widzisz, że czepiasz się bezpodstawnie? Łyso Ci? :grin:
Buahahahaha... faktycznie, taki powrót po cichaczu tylnymi drzwiami, czemu mnie to nie dziwi, miałeś rację ORMO czuwa. Stawiam browara! :lol:
Wyłysiałem do reszty (i nadal leżę i zataczam się ze śmiechu). GENIALNE!! :ok: :ok: :ok:
falco pisze: To jest szantaż! Bana dla falco za postawę niegodną forumowicza TCP. :grin:
HOWGH! :grin:
Ostatnio zmieniony 08.04.2014, 08:13 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: zimny »

Tak jak sajmonwww pisze. Też kiedyś myślałem a po oczyszczeniu skrzynlu i kliknięciu czegośtam żeby wpuścić te nowe wiadomości zadziałało.

Maile dostawałem a jak wchodziłem na pw to nic nowego nie było.

pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: falco »

zimny pisze:Tak jak sajmonwww pisze...
Wczoraj na próbę wysłałem do wilczka 2 PW i powiedział, że oba doszły i były widoczne, więc chyba to nie to...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: zimny »

falco pisze: Wczoraj na próbę wysłałem do wilczka 2 PW i powiedział, że oba doszły i były widoczne, więc chyba to nie to...

A jak tak to nie mam pojęcia... :niewiem:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: falco »

Wolo - dzięki za PW, wiedziałem, że Ciebie można liczyć! Cieszę się, że mamy zbieżne zdanie, co do "moderowania" ciężkich tematów. :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: maju »

Generalnie działanie PW już opisali poprzednicy.

Jak ktoś skasuje wysłaną wiadomość to jest info o skasowaniu.
Inną przyczyną gdy nie ma/nie widać wiadomości jest pełna skrzynka - wówczas trzeba zrobić w niej miejsce i uwolnić nowe wiadomości. Na takie przepełnienie skrzynki trzeba uważać bo można nie zauważyć tego komunikatu (na początku też się tak nabrałem) i wówczas wygląda to na brak/zaginięcie PW.
Innych, prawidłowych w działaniu zjawisk nie znam albo jeszcze nie odkryłem.
Nikt nie ma indywidualnych ustawień, te są nadawane dla całej grupy, więc nie będzie to kwestia błędnych ustawień konfiguracji.

Jak ktoś ma jeszcze coś takiego to niech pisze, bo jeśli dobrze rozumiem na razie występuje to okresowo u jednej osoby.
Martwi mnie ta okresowość, bo takie rzeczy są trudne do zdiagnozowania.
Ostatnio przez kilka nie serwer miał problemy, być może to ma związek ze sprawą.

Na forum jest sporo osób znających zagadnienia informatyczne - jeśli ktoś słyszał o takich przypadkach i ma jakiś gotowy pomysł to chętnie posłucham.
Zawsze to będzie szybciej.


I jeszcze ważne info na przyszłość.
Jeśli macie jakąś techniczną sprawę to piszcie w tym dziale - skargi, wnioski itd.
Tutaj zauważę tematy a w innych to różnie bywa.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Znikające wiadomości PW

Post autor: wilczek »

Ok, dzieki za odzew. Skrzynka nie jest przepelniona, na bieżąco kasuję wiadomości które nie mają wartości historycznej. Wiecej niż połowa pojemności jest pusta. Ja mam info od jeszcze dwóch Osób , o podobnych incydentach. Ponieważ to nie było często, nie zakładałem tematu. Trzy dni przed założeniem , "zniknęło" z pięć pw. W outlucku był komunikat ze otrzymałem pw a w skrzynce forum nie było żadnego śladu. Niestety nie wchodziłem w link z outlucka, bo skrzynkę tam, rownież czyszczę na bieżąco , wiec skasowałem powiadomienia a po kilku minutach wszedłem na forumową pocztę. To tak aby uściślić. Temat wg mnie do zamknięcia lub przeniesienia po oczyszczeniu. :crossy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości