Ubezpieczenia OC, AC i NNW

motocyklowo
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Trol »

tak ale 20 zł za mc (zielona k.)to może być dobra oferta , zależy ile wynosi podstawowa składka i co za nią towarzystwo oferuje .
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
vagner
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 80
Rejestracja: 18.09.2012, 22:15
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: vagner »

Artykuł w marcowym "Świecie motocykli"

http://verticalsense.pl/gazeta.jpg
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: martes »

Zastanawiam się czy muszę opłacić składkę, żeby naliczyło mi kolejny rok zniżek czy po prostu wystarczy dojeździć do określonej daty, żeby minął pełny rok, a potem mogę motocykl sprzedać, a zniżki naliczą się i tak, czy jeśli nie opłacę roku n+1, to zniżka za rok n nie zostanie uwzględniona?
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Wolo »

Gdzieś na forum mignął mi przed oczami post na temat zastąpienia NNW jakimś innym ubezpieczeniem, które będąc przypisanym do właściciela przy kilku pojazdach wychodzi taniej, niż kilkakrotne opłacanie NNW, dla każdego pojazdu.

Pomożecie?


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: robii23 »

Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Wolo »

Dzięki Robii, dopiero po lekturze zrozumiałem, że są to rożne produkty, ja sobie motocykle naprawię w trasie sam, złamanej nogi już raczej nie ;)

Może zapytam bardziej zorientowanych- czy jest ubezpieczenie od NW imienne? Przyznaję, że zakup NNW dla każdego z posiadanych pojazdów to już dość spory wydatek.

Pozdrawiam,


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: piotreklodz »

Jest wolo. Ja takie kupiłem - na wszystkie pojazdy jednośladowe (moto, rower, skuter itd) Jeśli dobrze pamiętam to Compensa.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: airwolf »

ja mam takie nnw w axie jako dodatek do puszki nnw to jest dodatkowo przypisane do mnie nawet jak poruszam sie innym pojazdem albo nawet bede poszkodowanym pieszym w ruchu drogowym
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Kristobal »

Ja na wyjazdy biorę turystyczne ubezpieczenie w mBanku. Wybierasz co do dnia kiedy jedziesz, 3 pakiety do wyboru - mDirect się chyba nazywa, jest jeszcze jakieś drugiego typu. Jest ono imiennie do osoby przypisane więc jak co godzinę zmieniasz motor to nieistotne. Za 2-3 tygi średnia opcja pakieta to 5-6 dych. Kupujesz i na drugi dzień ci przychodzi na majl polisa- drukujesz, do portwela i goł. Jeszcze telefon zapisać w komórce, choć to tylko zwrot kosztów (które trzeba dochodzić i to nie łatwo), nie karetka... Miałem okazję niestety sprawdzić toto. I na szczęście wywiązują się z umowy w regulaminie. Tzn zwracają za wszystko co ci lekarz zapisze, co jest konieczne. Także na wszystko zbieraj paragony (nawet z taksówek do szpitala), skierowania i rachunki bo bez tego to pocałujta w d..e wójta. :ysz: I dopominać się trzeba o te recepty od lekarzy bo nawet jak masz nogę jak bania to ci 'doc' może zapomnieć przepisać byle maści nie mówiąc o środku od bólu. :niewiem:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Bosman78 »

Pamietajcie, iz sumy ubezpieczen nie zawsze sie sumuja ( w wiekszosci przypadkow nie) wiec nie jest tak, iz, wykupisz ac lub w nnw w 10 towarzystwach i dostaniesz odszkodowanie x10. Odszkodowanie jak sama nazwa mowi jest od-szkody i ma na celu zaspokojenie szkody, wiec jesli zaspokoisz szkode z pierwszej polisy to z 2 moga juz ci nie wyplacic, co jest zrozumiale bo tak dziala system ubezpieczen. Ubezpieczenie ma na celu napawic szkode a nie byc zrodlem dodatkowego dochodu
DL650A
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: mishieck »

Bosman78 pisze:Pamietajcie, iz sumy ubezpieczen nie zawsze sie sumuja ( w wiekszosci przypadkow nie) wiec nie jest tak,
Sumuja się przy ubezpieczeniach osobistych/życiowych, nie sumują przy majątkowych. Choć od każdej reguły są wyjątki ;)
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Bosman78 »

Proponuje, zawsze sprawdzic owu, tam sa bardzo ciekawe zapisy. Ja np nie kupilem nnw przy oc motocykla bo mam nnw przy ubezpieczeniu auta i tam jest mowa o szkodzie bez wzgledu na miejsce gdzie wystapila bo w tym przypadku nnw jest niezalezym ubezpieczeniem (nnw mam tez jako opcje przy ubezpieczeniu na zycie i obejmuje wypadki komunikacyjne) wiec moim skromnym zdaniem nie ma sensu kupowac kolejnej polisy nnw w chorendalnej Kwocie skladki przy symbolicznej kwocie uposazenia
DL650A
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: radzik »

NNW motocykla jest ważne kiedy wozi się pasażerów - bo obejmuje kierowcę i pasażerów pojazdu w ilości dozwolonej w dowodzie.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Bosman78 »

To prawda, ale biorac pod uwage kwote ubezbieczenia 5/10 tys. Stawke oraz czestotliwosc jazdy z plecakiem to sie nie kalkuluje, ja 99,99% przebiegu robie sam a plecak ma swoje nnw :smile:
DL650A
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: Kristobal »

Co do dublowania się ubezpieczeń. Chciałem być cwany i klepłem przed wyjazdem esa za 17zł kupując orange Travel na tydzień ubezpieczonko, ale tylko w UE. Myślę sobie, będą dwie ściepki jakby co. Po powrocie spikerka z infolinii gada mje w ten ton: "Nie nie, chłopcze, my ciebie tak, ale nie ty nas! Że kupiłeś kilka ubezpieczeń do dziękujemy, bo my teraz się możemy podzielić kosztami między sobą na twą ściepkę, ale ty dostaniesz jedną dolę. Ty sobie teraz wybierz ubezpieczalnię do odzyskiwania i im ślij oryginały rachunków i kopie innej dokumentacji". Aahaa. To w temacie NNW.
W robocie natomiast miałem wypadek i dostałem zwrot wedle uszczerbku na zdrowiu, PZU zapewne. Ale że u nich miałem też polisę na życie, to z tej parafii również mi się należała dodatkowo dola.

PS. A te konsultantki na liniach to takie niekompetentne, że gadajo co innego niż piszo na swych stronach. Ale to dziś typowa jakość usług.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: tombi2 »

Czy po niemalże 2 latach od ostatniego wpisu coś, szczególnie w temacie AC się zmieniło?
Agent PZU zaproponował mi składkę 8600 zł za AC (w tym od kradzieży)...
Ponoć u naszych zachodnich sąsiadów funkcjonuje już ubezpieczenie "terminowe" AC.

W przyadku auta jest normalniej. Np. okazało się, że Assistance na auto można wykupić w każdej chwili i na dowolny okres.
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: qbi2 »

Niestety nic się nie zmieniło :( Ubezpieczenie motocykla (AC) to w dalszym ciągu porażka :(
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: tombi2 »

Jaki efekt dało dzisiejsze badanie rynku?

Otóż nie jest jeszcze dobrze ale jest już lepiej niż 3 lata temu.
Najbardziej znanym towarzystwem ubezpieczającym motocykl od kradzieży jest PZU. Tutaj niestety składka jest nie do przyjęcia, bo w moim przypadku wyniosła - 16,53% wartości pojazdu.
Za to w Allianz wygląda to dużo lepiej - 4,84%
Niektóre towarzystwa nie posiadają w swej ofercie takiego ubezpieczenia, agenci innych stwierdzają, że teoretycznie mają ale oferta nie jest atrakcyjna.

Dodam, że w Allianz można (przy niewiele większej składce) zawrzeć ubezpieczenie (niestety tylko na cały rok) z zachowaniem kwoty fakturowej przez cały rok (utrzymanie wartości czy jakoś tak).

Natomiast dla mnie i tak zostaje otwarte pytanie: Czy zapłacić tę niemałą kwotę (cenę świętego spokoju) czy lepiej zainwestować w zabezpieczenia techniczne motocykla?
Oczywiście, niejako wartością dodaną jest fakt, że w przypadku (tfu, tfu, tfu) jakiejś przygody AC pokrywa (serwisowo) powstałe szkody.

Jest kilka czynników od których wyliczana jest składka o czym również należy pamiętać.
Awatar użytkownika
wojtasmazi
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 22.06.2015, 21:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubezpieczenia OC, AC i NNW

Post autor: wojtasmazi »

Chyba tylko AC da ci swiety spokoj. Nieatety prawda jest taka iz zlodziej jesli bedzie chcial ukraść i tak to zrobi. Zabzpieczenia w postaci lancuchow czy blokad na tarcze poprostu go spowolnia. Jak widac glownie po kradziezach rowerow nawet kamera nie odstrasza a nawet jesli jest juz takie nagranie to niestety czeato albo niewiele widac albo nie potrafia na jego podstawie nic konkretnego ustalic. Znajomy mial w sezonie podobny dylemat. Skonczylo sie na tym iz zainwestowal w nadajnik GPS. wzystko tez zalezy gdMzie parkujesz swoj sprzet.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości