Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...
Może nie wszyscy wiedzą, ale bardzo często w sklepach wojskowych, czyli tzw. "demobilach" poza typowym sprzętem do survivalu (przetrwania) :szab: można kupić mocno zróżnicowane wyposażenie do wszelkiego rodzaju wypraw, pod namiot, czyli szeroko rozumianej turystyki.

Oczywiście nie każdy lubi nosić czy używać, używane ;) rzeczy dlatego bez problemu, można kupić też fabrycznie nowe, repliki lub tzw. "leżaki - stany magazynowe". Warto pytać o stan faktyczny!!

Zazwyczaj są to produkty dobre jakościowo do tego w bardzo konkurencyjnych cenach.

Uzgodniłem z Modami, że zrobię temat w którym każdy będzie mógł nie tylko zasięgnąć opinii o danym sklepie, ale także podzielić się własnymi doświadczeniami. Dzięki temu mam nadzieję nie powstanie "ściana płaczu", ale będziemy konkretnie i merytorycznie (jak u Pingwinów z Madagaskaru) :lol:
polecać lub nie różne "demobile".

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy... :cool:


Przejrzałem ofertę kilku sklepów z Wawy, w których kiedyś często gościłem, ale z przykrością stwierdzam, że w większości mają tak zaporowe ceny, że bardziej opłacało się kupić w sieci dopłacając za wysyłkę. :( Nie będę wymieniał nazw, bo bardzo możliwe, że akurat ten asortyment, który mnie interesował był (dużo) droższy a inne rzeczy mieliby w lepszych cenach, więc mógłbym być nieobiektywny.


Polecam!! :thumbsup:

1. HANET.com.pl
Kupuje od kilku lat. Świetny kontakt, bardzo duży wybór, możliwość negocjacji ceny, błyskawiczna dostawa, zero problemów z ewentualnymi reklamacjami/zwrotami.

2. Koszary.pl vel XMagnus
Kupiłem raz i na pewno nie ostatni!! Zamówiłem parę rzeczy i zdarzyła się jedna pomyłka (dostałem zamiennik zamiast oryginału). Po zgłoszeniu sprawy otrzymałem błyskawiczną odpowiedź, żebym nic nie odsyłał, tylko sobie zostawił, wkrótce dostałem zamówiony towar (gratis) i kilka razy zostałem przeproszony!!

3. Ha3o
Zakupy u przeszczepa, czyli bez pier...a - krótko, zwięźle i na temat.

4. Armyworld.pl
Będąc na Kaszebach przypadkiem trafiłem do sklepu stacjonarnego (z internetowego nie korzystałem). Duży wybór, miła obsługa, bardzo dobre ceny.
_____________________________________________________________________________________________________________________________

Nie polecam!! :thumbsdown:

1. Guarder.com.pl
Chociaż na początku był dobry kontakt, dostałem nawet 5% upustu (aby zachęcić do kupna), to wkrótce okazało się, że zostałem oszukany!! :mad:
Towar miał być nowy (stan magazynowy), dopytywałem również o zgodność wymiarów - kilkakrotnie zostałem zapewniony, że wszystko się zgadza (mam archiwum korespondencji). Niestety otrzymałem towar używany i uszkodzony, mało tego mata miała inne wymiary niż podane na stronie (!!) a pokrowiec był rozerwany. Po zgłoszeniu reklamacji zapadła cisza, pomimo kilku prób z mojej strony i odczekaniu 3 tygodni (!!) nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Sklep nie dostarczył też paragonu, a przesyłka została nadana z innego adresu Grupa Vest.pl nie wiem jakie są ich relacje, ale w Guarderze odradzam zakupy i radzę omijać z daleka!! Matę wyprałem, pokrowiec zszyję, ale zamiast zachęcać będę z pewnością zniechęcać!! :thumbsdown:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: Yarro »

falco pisze: 4. Armyworld.pl
Będąc na Kaszebach przypadkiem trafiłem do sklepu stacjonarnego (z internetowego nie korzystałem). Duży wybór, miła obsługa, bardzo dobre ceny.
Ja z kolei już kilka razy kupowałem z tego sklepu przez internet i mogę szczerze polecić. Przy ostatnich dwóch zakupach miałem gratisy, drobne bo drobne ale zawsze, a zamówienia na góra kilkadziesiąt złotych.
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: kamilltee »

jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
Awatar użytkownika
kolec
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.10.2011, 23:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: NDM

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: kolec »

Ja mogę polecić:
Rangershop
http://rangershop.pl/
Specshop
http://www.specshop.pl/
Cqbtactical
http://www.cqbtactical.pl/

O ile ten pierwszy to bardziej demobil, to dwa ostatnie sklepy czasami po prostu mają w asortymencie różne rzeczy, które czasem ciężko znaleźć, a z cenami to już różnie choć i w nich czasami trafiają się jakieś tańsze perełki. Generalnie z każdego korzystałem parę razy i każdy pod względem obsługi, szybkości wysyłki polecam, a jeżeli chodzi o sprzęt survivalowy to lepiej z głową oszczędzać o czym parę razy się przekonałem na własnej skórze.
Awatar użytkownika
tiarek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 04.07.2011, 13:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Czeremcha/Warszawa

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: tiarek »

www.armyworld.pl

zamawialem z 3 razy, zawsze na czas, zawsze to co chcialem. Bawiac sie w AirSoft nie spotkalem sie z negatywnymi opiniami na ich temat na innych forach/strzelankach.
blablabla
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: plebi »

Wydaje mi sie ze moge powiedziec ze jestem stalym klientem armyworld.pl (od jakichs 6 lat) - zostawilem tam z pewnoscia powyzej 2...3 kPLZ.
Moge z cala odpowiedzialnosci polecic jako solidnego sprzeadwce.
CO prawda nie kupowalem wysylkowo, ale reklamacje, wymiany na inny rozmiar (np. zakup dla dziecka ale zly rozmiar) - nigdy nie bylo problemu.
Jednym slowem polecam.
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: radzik »

falco pisze: 1. HANET.com.pl
Kupuje od kilku lat. Świetny kontakt, bardzo duży wybór, możliwość negocjacji ceny, błyskawiczna dostawa, zero problemów z ewentualnymi reklamacjami/zwrotami.

4. Armyworld.pl
Będąc na Kaszebach przypadkiem trafiłem do sklepu stacjonarnego (z internetowego nie korzystałem). Duży wybór, miła obsługa, bardzo dobre ceny.
Z moich doświadczeń również mogę polecić dwa powyższe, robiłem też zamówienie tu - http://sklep-arsenal.pl/ - wszystko ładnie, sprawnie, poza tym mogę polecić z czystym sumieniem http://friedlander.pl/ - są tylko na allegro, ale pamiętam, że transakcja była bardzo solidna, dostałem kupę bonusów - generalnie bardzo ok.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: marek79 »

Ostatnio zakupione:

Kalosze Wojskowe Bundeswehr Nakładki na Buty
rewelacyjny patent zwłaszcza w chłodniejsze dni

SPODNIE Zimowe Armii Szwedzkiej Oryginalne
wystarczy wciągnąć na spodnie i jazda w zimne dni, są bardzo ciepłe

co polecacie ?
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: torak »

Ostatnio robiłem zakupy w www.armyword.pl Również mogę polecić. Nie mieli jednego produktu więc miła pani zadzwoniła pytając czy poczekam trzy dni. po trzech dniach paczka była w domu.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: gwardia »

torak pisze:Ostatnio robiłem zakupy w http://www.armyword.pl Również mogę polecić. Nie mieli jednego produktu więc miła pani zadzwoniła pytając czy poczekam trzy dni. po trzech dniach paczka była w domu.
Chyba się błąd wkradł do nazwy strony? Nie powinno być http://www.armyworld.pl ?
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: falco »

Będę jutro w Białymstoku, zna ktoś demobil godny polecenia...?
Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: falco »

Choć sam na początku polecałem armyworld.pl, to po ostatnim (kolejnym) zbiorczym zamówieniu muszę przestrzec.
Właściciel sklepu z którym korespondowałem dla kilku złotych (dosłownie) wolał się wykręcać i stracić Klienta, choć przesłałem historię korespondencji gdzie Pracownik wprowadził mnie w błąd.

Przed zakupem spytałem o rozmiar, bo na stronie nie było informacji, niestety sklep wprowadził mnie w błąd (różnica kilkunastu cm!!), co zobaczyłem gdy otrzymałem przesyłkę.
Gdy to zgłosiłem właściciel sklepu zaczął się wykręcać (mam do wglądu korespondencję, którą przesłałem). Ze strony sklepu zapadła cisza, a ja cierpliwie i długo czekałem... kilka tygodni (!!).
Armyworld.pl zamiast wyjaśnić sprawę dla kilku złotych (dosłownie) woleli stracili Klienta.

Radzę się zastanowić, bo jak się okazuje dla niektórych kilka złotych jest ważniejsze niż przyznanie do błędu i bezkonfliktowe wyjaśnienie sprawy.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: radzik »

falco trochę mnie zasmuciłeś, bo miałem do tej pory jak najlepsze zdanie o nich, a często przy jakichś zakupkach dodatkowy kontakt telefoniczny z pomocną panią, o miłym dla ucha głosie, który wyjaśnił i pomógł był dla mnie dodatkowym atutem :grin:
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: radzik »

Do mnie właśnie przyjechała paczka z armyworld. Kilkaset złotych zadowolenia :tongue:

Generalnie musiałeś mieć falco pecha :sad:

Chociaż mi też się teraz pomylili i przysłali nie to co chciałem, ALE! to co kupiłem miało być "na zapas", a to co dostałem i tak rozważałem, a jestem na tym do przodu parę złotych, więc nie będę się kłócił i narzekał :ok:

Swoją drogą - orientujecie się gdzie dostanę zbiornik do camelbacka? Kupiłem sobie niedawno plecak z kieszenią i wyjściem na rurkę i potrzebuję sam zbiornik, a nie całość z pokrowcem itd...
Awatar użytkownika
szafa
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 19.03.2011, 00:12
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poznań

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: szafa »

Na alledrogo było kilka jakiś czas temu :)
Kraina pyrami płynąca
XTZ 750
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: radzik »

Już wyczaiłem.

Po prostu w zależności od sprzedającego trzeba szukać pod hasłami: camelbaCK, camelbaK, camelbaG, KamelbaK, KamelbaG :lol:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Demobil - sklepy wojskowe (polecane lub nie)

Post autor: Reindeer »

radzik pisze:Już wyczaiłem.

Po prostu w zależności od sprzedającego trzeba szukać pod hasłami: camelbaCK, camelbaK, camelbaG, KamelbaK, KamelbaG :lol:
Oraz "bukłak"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości