Motocykl dla nienormatywnego ;)

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: jedras »

grad74 pisze:
jedras pisze: W moim wypadku tak wygląda pełen załadunek :D
https://lh5.googleusercontent.com/-Uu_B ... 070768.JPG
Powyższe dane są dla Varadero 99', czyli wersja gaźnikowa. Wtryskowa pali około litra mniej. Dane mierzone na dystansie 30kkm (w dwa sezony:P).
Ożesz Ty karol.... :omg: No to faktycznie sporo tego. Ale jakie ładne to wiaderko, wszystko pod kolor :thumbsup: . Ale czy viadro nie ma siedzenia niżej od TA? Czy tylko mi się zdaje czy masz obniżane?
W sumie to miałem wrażenie, że wiadro ma wyżej siedzenie od trampka. Teraz dopiero spojrzałem w dane techniczne i wychodzi na to, że jest prawie na identycznej wysokości.
Transalp 600 - 850mm
Varadero 1000 - 845mm
Transalp 700 - 841mm

Ja mam standardowe siedzenie. Możliwe, że motocykl trochę usiadł pod ciężarem ładunku :P
Michal202
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 80
Rejestracja: 19.03.2012, 18:53
Mój motocykl: XL650V

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: Michal202 »

nie aż taki kolega nienormatywny ja mam ponad 10 cm więcej i jakoś się mieszczę na trampku śmiesznie to wyglądałem na CBR. co prawda wysoka szyba turystyczna z przodu dla mnie jest za niska, wieje w kask ale myślę ze przy 190 cm wzrostu była by ok. Więc reasumują trampek będzie ok.
WSK MB03
JAWA 350 634
TRANSALP 650
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: evoluzione »

jedras pisze:
grad74 pisze:
jedras pisze: W moim wypadku tak wygląda pełen załadunek :D
https://lh5.googleusercontent.com/-Uu_B ... 070768.JPG
Powyższe dane są dla Varadero 99', czyli wersja gaźnikowa. Wtryskowa pali około litra mniej. Dane mierzone na dystansie 30kkm (w dwa sezony:P).
Ożesz Ty karol.... :omg: No to faktycznie sporo tego. Ale jakie ładne to wiaderko, wszystko pod kolor :thumbsup: . Ale czy viadro nie ma siedzenia niżej od TA? Czy tylko mi się zdaje czy masz obniżane?
W sumie to miałem wrażenie, że wiadro ma wyżej siedzenie od trampka. Teraz dopiero spojrzałem w dane techniczne i wychodzi na to, że jest prawie na identycznej wysokości.
Transalp 600 - 850mm
Varadero 1000 - 845mm
Transalp 700 - 841mm

Ja mam standardowe siedzenie. Możliwe, że motocykl trochę usiadł pod ciężarem ładunku :P
Różnica subiektywna bierze się zapewne stąd, że kanapa w Viadrze jest sporo szersza i co za tym idzie niejako "wymusza" szersze rozłożenie/rozsunięcie nóg i to z kolei powoduje, że do ziemi jest troszkę dalej - są to moje odczucie po przymiarkach :smile:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: jedras »

evoluzione pisze:
jedras pisze:
grad74 pisze:
jedras pisze: W moim wypadku tak wygląda pełen załadunek :D
https://lh5.googleusercontent.com/-Uu_B ... 070768.JPG
Powyższe dane są dla Varadero 99', czyli wersja gaźnikowa. Wtryskowa pali około litra mniej. Dane mierzone na dystansie 30kkm (w dwa sezony:P).
Ożesz Ty karol.... :omg: No to faktycznie sporo tego. Ale jakie ładne to wiaderko, wszystko pod kolor :thumbsup: . Ale czy viadro nie ma siedzenia niżej od TA? Czy tylko mi się zdaje czy masz obniżane?
W sumie to miałem wrażenie, że wiadro ma wyżej siedzenie od trampka. Teraz dopiero spojrzałem w dane techniczne i wychodzi na to, że jest prawie na identycznej wysokości.
Transalp 600 - 850mm
Varadero 1000 - 845mm
Transalp 700 - 841mm

Ja mam standardowe siedzenie. Możliwe, że motocykl trochę usiadł pod ciężarem ładunku :P
Różnica subiektywna bierze się zapewne stąd, że kanapa w Viadrze jest sporo szersza i co za tym idzie niejako "wymusza" szersze rozłożenie/rozsunięcie nóg i to z kolei powoduje, że do ziemi jest troszkę dalej - są to moje odczucie po przymiarkach :smile:
W sumie to to wytłumaczenie brzmi całkiem sensownie :) Za to na pewno przednia część motocykla jest zdecydowanie wyższa i obszerniejsza od trampkowej. W połączeniu z wysoką szybą MRA sprawia, że ochrona przed wiatrem jest bardzo dobra. Przy moich 185cm wzrostu spokojnie można jechać na trasie do 160km/h bez męczącego naporu wiatru. Powyżej tej prędkości zaczynają się już drobne turbulencje wokół głowy.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: Wolo »

OK panowie- to nie jest temat o wiadrze- są odpowiednie do tego wątki, tam przenieście proszę dyskusję.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: forhend »

Kocham Was jak braci,ale chyba nie jezdziliscie ,ani Afryka ,ani Varadero,jak pojezdzicie,mozemy podyskutowac....Varadero ,tylko czarne,Afryka wszedzie...,kasa...mniejsza Afryka....co do preferencjii zalozyciela postu,doczytajcie sobie,pozdrawiam,i tak za wiele napisalem;) :lol:
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: turek »

Dzięki za tak wielki odzew w temacie.
Czy jest ktoś z okolic Lublina, kto ma Viadro, albo czyjś znajomy ma Viadro?
Bo jeździłem ostatnio Trampkiem 600, jeżdżę teraz XJ, a Viadrem jeździłem jakiś czas temu - chciałbym się przymierzyć na jakiejś króciutkiej tracie do moto :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: evoluzione »

Kolega w Kurowie ma duże Viadro, jakbyś nie miał bliżej to mogę spróbować was styknąć :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: turek »

no jakoś bliżej chyba nie mam :)
ale jeszcze popytam - jak nie znajdę będę się odzywał
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości