"OGLĄDANE" - propozycja działu.

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

"OGLĄDANE" - propozycja działu.

Post autor: evoluzione »

Mam propozycję aby stworzyć nowy dział w "giełdzie" o nazwie "Oglądane" lub o nazwie innej, podobnej.

O co chodzi:

- w temacie "uwaga mina" piszemy, a w zasadzie pisaliśmy (bo temat jest mało aktywny) o tych sztukach, które trzeba omijać szerokim łukiem.
- w temacie "porady" pytamy o uwagi odnośnie moto korzystając ze zdjęć, ale rzadko kończy się na oględzinach, i opisie po nich.

Nierzadko ktoś z nas ogląda motocykl u kupującego nie dlatego, że chce kupić, ale np. dlatego, że akurat stał przy drodze, bo ma blisko i chce obejrzeć z ciekawości, bo takie ma hobby itp. Nie wrzuca go w "porady" no bo i po co.

Mam taką propozycję, aby ten dział "Oglądane, wyglądał w ten sposób:

- jedziemy obejrzeć jakieś moto
- pełni emocji logujemy się na TCP i dodajemy wpis w temacie "oglądane"
- jako pierwsze zdanie wpisujemy na "tłusto" np. XL600,98,Wąchock,czerwony,6500zł, 65000km wtedy wyszukiwarka powinna odnalezć interesujący nas wpis (czyli widząc w ogłoszeniu jakiś egzemplarz wpisujemy w szukajkę na TCP słowa klucze i patrzymy czy ktoś oglądał).
- jeśli moto było wystawione w necie dajemy link do ogłoszenia i koniecznie jedno zdjęcie
- jeśli moto nie ma w internecie bo stoi np. na polu przy drodze to można pstryknąć przynajmniej jedną fotkę poglądową (aby było łatwiej zidentyfikować sztukę jeśli się pojawi w necie)
- i jeśli moto nie ma w internecie to można dać numer do sprzedającego
- w poście wpisujemy zarówno wady jak i zalety które nam się rzuciły w oczy/uszy/nos

Pozwoli to np. komuś innemu stwierdzić czy warto pojechać i dokładnie zbadać egzemplarz, czy sobie darować. Pozwoli również na zainteresowanie kogoś ciekawym moto, godnym poświęcenia uwagi i dokładniejszych oględzin, itd. itp.

Na takie oto mnie naszło przemyślenia po obejrzeniu trzech sztuk ostatnio :smile: , i tak dumam, że można by się podzielić spostrzeżeniami.

Jeśli pomysł jest do bani, to śmiało krytykować - nie obraże się :lol: :thumbsup:, a teraz czas na burzę mózgów :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: "OGLĄDANE" - propozycja działu.

Post autor: wilq.bb »

jak dla mnie to dublowanie - masz dział Porady - tam można zalecić stosowanie znaczników w temacie [P] pytanie, [O]obejrzany. Dla adminów zero roboty, a jak kwestia 3 dodatkowych znaków do napisania w temacie to chyba nie problem??
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: "OGLĄDANE" - propozycja działu.

Post autor: evoluzione »

wilq.bb pisze:masz dział Porady - tam można zalecić stosowanie znaczników w temacie [P] pytanie, [O]obejrzany.

Oo, i to by miało sens, to dobry pomysł - taką konstruktywną krytykę to zawsze i wszędzie :thumbsup:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości