niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: Magik »

Witajcie, czytam o różnych wyprawach planowanych i tych odbytych i planuje właśnie jedną taką....
moim celem głównie będzie odwiedzić Amsterdam, Lazurowe Wybrzeże i zjechać całą Hiszpanię, reszta punktów jest baaaardzo elastyczna....
oto szczegóły:
- wyjazd z poznania, kierunek Berlin, tam mam znajomych i mogę mieć nocleg, dalej w Gottingen, tam rodzine i nocleg tez na 100%
- następnie Amsterdam bo to prawie jak po drodze jadąc do Brukselli, albo Alstu, czy Gentu w Belgii, gdzie do połowy maja na 100% też bedzie zapewniony nocleg, tyle, że w Holnadii nikogo akurat nie mam.
- dalej Paryż, i Lazurow Wybrzeże, następnie kierunek Hiszpania
we Francji być może uda mi się załatwić noclegi po znajomości, ale to nie jest pewne, pewniejszy nocleg mam w hiszpanii
Hiszpanie chce zjechać całą dookoła
czytając inne posty zastanawiam się czy nie zachaczyć od razu już o Maroko, skoro będę nad cieśniną Giblartarską, ale to jeszcze pewnie wszystko w przyszłości się wyklaruje, następnie myślałem o powrocie przez Włochy i Sycylie, ale coraz częściej myśle o odpuszczeniu tego sobie (choć na Sycylii mam dobrych i gościnnych znajomych) i zamiast tego nie wrócić przez Alpy, (nockalmstrasse, czy grossglockner)
jednym słowem trasa będzie wyglądać jak poszerzona ta: http://nf.e-net24.pl/www2008/mapar.htm
lub jeśli zostane przy Włoszech i sycylii tak jak w załączniku, ale to tylko dewagacje....
Wyliczyłem i ta trasa to około 10.000 km planuje to rozłożyć na max miesiąc, średnio po 500km dziennie, nie zamierzam gnać, max 120km/h i pragnę napawać się prześlicznymi widokami, omijać autostrady, zwłaszcza te płatne, noclegi po znajomości, lub/i pod namiotem.
Szukam 1, góra 2 osoby które dołączą sie do wyjazdu, wyjazd planuje w maju
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 03.04.2009, 23:54 przez Magik, łącznie zmieniany 1 raz.
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: jedras »

Przepiękna trasa!! Większość tych miejsc miałem okazję zwiedzić, ale niestety autokarem. Co do terminu to szkoda, że nie w przyszłym roku, bo w tym piszę maturę od początku maja do połowy czerwca :/
Życzę powodzenia i z niecierpliwością czekam na fotki z wyprawy!!

pozdrawiam Jędrzej
swetex
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 18.11.2008, 15:36
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: swetex »

Ruszam w podobną trasę ale bez Włoch pod koniec kwietnia . Z tym , że wjeżdżam do MAROKA.
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: Magik »

jeśli pod koniec kwietnia, to jeszcze zdąże przygotować moto, z włoszech ze spokojem mogę zrezygnować na rzecz Maroka i Alp... masz jakieś bliższe szczegóły?
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
swetex
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 18.11.2008, 15:36
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: swetex »

No w przybliżeniu chcę przejechać trasę podobną do Naczelnego filozofa z modyfikacjami w postaci przejazdu przez kraje Beneluxsu w czasie powrotu. A w czasie powrotu bo wtedy będzie już cieplej w tych rejonach. Startując chcę jak najszybciej dojechać do ciepełka to znaczy Hiszpania i potem już spokojnie zjechać Hiszpanie po wschodniej stronie. Następnie wjazd do MAROKA . Potem powrót już zachodnią stroną czyli Portugalia , Hiszpania i wyżej . Oczywiście jest to ogólny zarys i jest możliwość szerokich modyfikacji. Ma to być przygoda . Jeśli masz ochotę to zapraszam na wspólną wyprawę.
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: Magik »

Czytałem Twój temat, planujesz rozłożyć wyjazd na ponad miesiąc, jedziesz ze swoją połowicą na jednym moto, czy dwoma? ;)
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
swetex
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 18.11.2008, 15:36
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: swetex »

Jadę z moją jednym moto . Czas trwania jest elastyczny .
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: Magik »

musimy sie w takim razie zgadać na PRV, jeśli koniec kwietnia, to możemy wyruszyć razem, tym bardziej, że mamy wspólny cel: Maroko, Hiszpania, Portugalia, Francja. jakie masz oponki? będziemy jechać po bezdrożach? nie wiem czy kupić typowe na asfalty Anake, czy też Sirac. no i musimy sie zgadać co do ekwipunku.
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
Awatar użytkownika
Gmol
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 23.06.2008, 09:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: Gmol »

w zeszłym roku przeleciałem taką oto trasę
Obrazek
Spontanicznie wybraliśmy się na Korsykę i to był strzał w 10. To była najlepsza cześć wycieczki. Płynie się 6h w jedna stronę. Polecam, może i wy się skusicie. Natomiast Lazurowe Wybrzeże okazało się najmniej ciekawe. Więcej info tutaj http://www.motofrancja.blogspot.com/. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: niemcy holandia belgi francja hiszpania itd MAJ

Post autor: Magik »

dzieki, plan trasy (przynajmniej tej powrotnej) mamy otwarty, a wyjazd juz 28mego ;-)
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gregorius i 0 gości