Kiełbasa własnej roboty

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Retman
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 08.04.2013, 16:11
Mój motocykl: XL600V

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: Retman »

mr bulwa pisze:Ciekawy przepis - wydrukuję dla żony ;)
Retman pisze:...ja nic nie mam...
Im mniej posiadzasz tym mniej masz do stracenia :)
...dzięki bracie!...oby Twoje słowa były prorocze i abyś nigdy nie zaznał...(jedzenia frytek przez miesiąc) :smile:
...najważniejsze to mieć czyste sumienie...
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: ryben »

Retman a może byś tak uwędził kiełbaski co to się nie załapałem bo ...jakaś bestia podobno zeżarła mój przydział, a i wódeczki byś odstąpił :niewiem:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
Retman
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 08.04.2013, 16:11
Mój motocykl: XL600V

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: Retman »

ryben pisze:Retman a może byś tak uwędził kiełbaski co to się nie załapałem bo ...jakaś bestia podobno zeżarła mój przydział, a i wódeczki byś odstąpił :niewiem:
ryben ...przez szacunek do Ciebie nie miałem sumienia wysyłać Ci kiełbasy co ją psy lizały i ciągały po podwórku :smile: ...więc...
teraz mam inne zajęcie, widzisz...motorku mi się zachciało... :smile:,nie wiem czy kiedykolwiek będę robił podobne rzeczy.
To się absolutnie nie opłaca,teraz mam inne pomysły i priorytety.
...najważniejsze to mieć czyste sumienie...
Awatar użytkownika
Retman
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 08.04.2013, 16:11
Mój motocykl: XL600V

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: Retman »

Stary wyleniały Lampart Retman na swej ulubionej Pinii :grin: ...po stosunkowo udanym objedzie leniwie rozłożony,czeka na swą kolejną ofiarę...
Obrazek

...będąc niedawno w Pułtusk wybrałem się pieszo na zamek,obecnie Dom Polonii...Przede mną szła jakaś już starsza para emerytów.Nie dało się nie zauważyć że to obcokrajowcy.Coś tak obstawiałem na izraelczyków :cool: ...później zawrócili mijając mnie.Idę dalej patrzę a coś leży złożone...podchodzę,rozkładam karteluszek i widzę mapę...stary plan Pułtuska na bank, bo kojarzę rozmieszczenie ulic...rynek...opisy i znaczki,hebrajski??...Bingo,to byli starzy Żydzi którzy pewnie kiedyś tu mieszkali,a wiadomo ze niektórzy mieli sporo złota :mouthshut: .Taaak,to jest zapewne mapa ukrycia kosztowności które tu zostawili za okupacji...takie przypadki często miały miejsce.
Mapa skarbu :ok: :lol: ...teraz musze te wszystkie dziwne znaczki przetłumaczyć,hę...na odwrocie też coś jest zapisane
Obrazek
...najważniejsze to mieć czyste sumienie...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: wojtekk »

Kolego Retman

1.
Retman pisze: Bingo,to byli starzy Żydzi którzy pewnie kiedyś tu mieszkali,a wiadomo ze niektórzy mieli sporo złota :mouthshut: .Taaak,to jest zapewne mapa ukrycia kosztowności które tu zostawili za okupacji...takie przypadki często miały miejsce.
Co Ty chrzanisz?

Wątpię by to byli mieszkańcy... Jeżeli jacyś przeżyli to ledwo funkcjonują bo mają ok 90 lat. Przed wojną społeczność żydowska była tam spora. Może ich potomkowie wrócili zobaczyć skąd pochodzą? Złoto.... :evil:

2. Włącz proszę sprawdzanie pisowni.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: Trol »

Retman ma rację . Google tłumaczy , że jest to mapa z miejscem , gdzie jest ukryte, bądź znajdują się pokłady złota .
Jedynie to nie Pułtusk a z hebraiskich znaczków wynika , że to okolice San Francisco .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gor%C4%85c ... _Francisco
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
Retman
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 08.04.2013, 16:11
Mój motocykl: XL600V

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: Retman »

Buchacha... :ok: jest jeden naiwniak wojtekk :lol: ...co Ty my myślisz,że jestem głupi?
Wiadomo przecież,że mogli to być jedynie dzieci mający np.w 1943r po kilka lat...
mam kuva w nosie te je...ne policyjne państwo,jeszcze tu piep...kontrola...i co jeszcze mam robić?
Mój wewnętrzny kraj jest wolny i taki zostanie.

...ale nie,utrę Wam nosa :dupa: ...znalazłem skarb!.Nie pozorna mała rzeczka na wsi w mojej okolicy, stała się miejscem znalezienia pięknych Rzymskich monet,znalazłem też piękne srebrne zachowane szóstaki litewskie z 1666 roku.Fakt dużo czytałem i grzebałem/kopałem w necie,ale moje znaleziska to w głównej mierze przypadek.Oczy mi się otworzyły co kryje ziemia,myslę że tego tam jest więcej...
Szukam zwykłym Minelabem X-terra30,monety nie zalegaja zbyt głęboko...
...dzięki temu mogę np.być tu...
Obrazek
...najważniejsze to mieć czyste sumienie...
graza
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 396
Rejestracja: 21.04.2011, 11:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Praga Pn.
Kontakt:

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: graza »

Retman pisze:...znalazłem skarb!.Nie pozorna mała rzeczka na wsi w mojej okolicy, stała się miejscem znalezienia pięknych Rzymskich monet,znalazłem też piękne srebrne zachowane szóstaki litewskie z 1666 roku.Fakt dużo czytałem i grzebałem/kopałem w necie,ale moje znaleziska to w głównej mierze przypadek.Oczy mi się otworzyły co kryje ziemia,myslę że tego tam jest więcej...
Szukam zwykłym Minelabem X-terra30,monety nie zalegaja zbyt głęboko...
A oddałeś te monety? Bo wydaje mi się, że prawo stanowi, że wszystkie wykopane z ziemi przedmioty należą do państwa, a ich przyswojenie grozi karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: robii23 »

graza pisze:
Retman pisze:...znalazłem skarb!.Nie pozorna mała rzeczka na wsi w mojej okolicy, stała się miejscem znalezienia pięknych Rzymskich monet,znalazłem też piękne srebrne zachowane szóstaki litewskie z 1666 roku.Fakt dużo czytałem i grzebałem/kopałem w necie,ale moje znaleziska to w głównej mierze przypadek.Oczy mi się otworzyły co kryje ziemia,myslę że tego tam jest więcej...
Szukam zwykłym Minelabem X-terra30,monety nie zalegaja zbyt głęboko...
A oddałeś te monety? Bo wydaje mi się, że prawo stanowi, że wszystkie wykopane z ziemi przedmioty należą do państwa, a ich przyswojenie grozi karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.
Retman - ja jednak zrezygnuję z mojego zamówienia (kiełbachy i napitki).
Nie czaję twojego humoru, nie czaję twojego podejścia do klubowiczów. Twoje balansowanie na granicy obrażania oraz wulgarność są dla mnie nie do przyjęcia. A to że masz trampka jeszcze nie oznacza że jesteś klubowiczem. Z mojej strony to tyle - powodzenia.

* choć i tak wiem że swoje napiszesz i oczywiście to będzie "najprawdziwsza prawda oraz jedyna słuszna"
Awatar użytkownika
Retman
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 08.04.2013, 16:11
Mój motocykl: XL600V

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: Retman »

Ok.moi drodzy...nie masz czasu tu teraz pisać...wyjeżdżam b.daleko...
Powodzenia !
...najważniejsze to mieć czyste sumienie...
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: Trol »

Retman , jesteś inny , wynocha . ? Albo jeszcze gorzej zmień się , dostosuj ?
Nie każdy jest taki jakim chcielibyśmy aby był . Ale jest taki jaki jest, ludzie pod wpływem zewnętrznych czynników ewoluują. Ma Trampencjusza tzn , że jest nasz .
Dla niektórych może inny . Ale to nasz klubowicz . Nie bawmy sie w Harleyowców , może jestem naiwny ...
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: wilq.bb »

Trol pisze:Retman , jesteś inny , wynocha . ? Albo jeszcze gorzej zmień się , dostosuj ?
Nie każdy jest taki jakim chcielibyśmy aby był . Ale jest taki jaki jest, ludzie pod wpływem zewnętrznych czynników ewoluują. Ma Trampencjusza tzn , że jest nasz .
Dla niektórych może inny . Ale to nasz klubowicz . Nie bawmy sie w Harleyowców , może jestem naiwny ...
Nie jesteś naiwny - na innym forum to się nazwya - "wpada nowy na imprezę" - ale tam takiego "pacjenta" mieszają z ulubionym podłożem off-roadowym i albo się dostosuje, albo nie będzie miał życia :whip: - tutaj jest bardziej kulturalnie - ale powtórzę się wg mnie masz racje
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: mirkoslawski »

Panowie - "inność" i "wolność" kończą się tam, gdzie zaczyna się "inność" i "wolność" innych a ta granica przez kolegę Retmana została parę razy naruszona. Poza tym to nie wątek o obyczajach a o fotkach :tongue: Proponuję wyczyścić wątek z OFT
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: TOP 10 Najlepsze fotki

Post autor: robii23 »

wilq.bb pisze:
Trol pisze:Retman , jesteś inny , wynocha . ? Albo jeszcze gorzej zmień się , dostosuj ?
Nie każdy jest taki jakim chcielibyśmy aby był . Ale jest taki jaki jest, ludzie pod wpływem zewnętrznych czynników ewoluują. Ma Trampencjusza tzn , że jest nasz .
Dla niektórych może inny . Ale to nasz klubowicz . Nie bawmy sie w Harleyowców , może jestem naiwny ...
Nie jesteś naiwny - na innym forum to się nazwya - "wpada nowy na imprezę" - ale tam takiego "pacjenta" mieszają z ulubionym podłożem off-roadowym i albo się dostosuje, albo nie będzie miał życia :whip: - tutaj jest bardziej kulturalnie - ale powtórzę się wg mnie masz racje
po pierwsze: zrezygnowałem z zamówienia
po drugie: w sposób wyważony dałem do zrozumienia Retmanowi że nie rozumiem jego sposobu bycia
po trzecie: nikogo nie wypraszałem z klubu, ani nie mieszałem z błotem
po czwarte: samo posiadanie 2oo, nawet trampka nie powoduje że jesteś lepszym człowiekiem - wg. mnie trzeba się starać i to bardzo na miano klubowicza. I doprawdy nie wiem jak w tym ma pomóc obrażanie innych, ale to moja prywatna opinia - tak zostałem wychowany.
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: Idaho »

Retman pisze: ryben ...przez szacunek do Ciebie nie miałem sumienia wysyłać Ci kiełbasy co ją psy lizały i ciągały po podwórku :smile: ...więc...
teraz mam inne zajęcie, widzisz...motorku mi się zachciało... :smile:,nie wiem czy kiedykolwiek będę robił podobne rzeczy.
To się absolutnie nie opłaca,teraz mam inne pomysły i priorytety.
Kłamstwo i bezczelność.
Żadne psy, koty, ani inne chomiki. "Kolega" po prostu spękał, jak się okazało, że jeden z zamawiających pracuje w prokuraturze (podał jako adres dostawy) i wymyślił całą tą bajeczkę z pieskami i pożeraniem... Skąd wiem? "Pochwalił" się...
Tyle w temacie uczciwości, szczerości, bycia kolegą z forum itp. :)
Co z kasą zapłaconą za nieotrzymaną później kiełbę... ? :niewiem: Może byli zamawiający się wypowiedzą... Będzie ciekawie poczytać.
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: wilczek »

graza pisze:
Retman pisze:...znalazłem skarb!.Nie pozorna mała rzeczka na wsi w mojej okolicy, stała się miejscem znalezienia pięknych Rzymskich monet,znalazłem też piękne srebrne zachowane szóstaki litewskie z 1666 roku.Fakt dużo czytałem i grzebałem/kopałem w necie,ale moje znaleziska to w głównej mierze przypadek.Oczy mi się otworzyły co kryje ziemia,myslę że tego tam jest więcej...
Szukam zwykłym Minelabem X-terra30,monety nie zalegaja zbyt głęboko...
A oddałeś te monety? Bo wydaje mi się, że prawo stanowi, że wszystkie wykopane z ziemi przedmioty należą do państwa, a ich przyswojenie grozi karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.
. Idaho- przecież prokurator to wszystko czyta, dodatkowo wkurwiony, ze zamówienie nie zrealizowane ( i niech nie żałuje) :grin: . Śledztwo z urzędu ? :haha: naciąganie ZUS , przywłaszczenie mienia państwowego( dla niego -monety niczyje, państwo należy okradać) , niezrealizowane zapłacone zamówienia . Macho/ inwalida sam sie wykłada ( nie tylko na drzewie :haha: ) .. i dobrze i luz , szanujemy odmienność , prawda Trol? Sorka. Takie zachowania to norma. Zapomniałem :dupa:
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: ryben »

smutno z wielu powodów ale trudno :niewiem: ani kiełbachy ani zaufania wśród forumowiczów; ale roszczeń żadnych nie mam :haha:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: Baran »

Wracając do tematu kiełbachy, to możemy się ustawić na któryś weekend (bo to robota na cały weekend) i zrobić ją sobie samemu,
mając przy tym radochę i integrację :)

Robić kiełbę nauczyła mnie ciocia przed Wielkanocą.
Zrobiliśmy z zielonym pieprzem, jałowcówkę i peperoncino, białą i wędzoną.
Nie jestem wymiataczem, ale pamiętam jak się to robi, i co najważniejsze - mam wsparcie dobrego specjalisty na telefon ;)

Z rzeczy niedostępnych w sklepach nieopodal trzeba kupić sobie tylko lejek do nabijania kiełbach zakładany na maszynkę do mielenia
(koszt lejka to ok 20zł z przesyłką na Allegro, maszynkę zakładam posiada już każdy), flak o średnicy ok 3 cm i drewno olchowe do wędzenia.
Reszta jest wszędzie do dostanie od ręki - mieszane mięso wieprzowe (trochę chudego, trochę tłustego), sól, przyprawy,
moja ciocia dawała też do masy mięsnej bulion warzywny (z warzyw, nie z kostki) - fajnie wzbogacał smak.

W telegraficznym skrócie proces wygląda tak:
Mięso chude kroi się na kostki 2-3cm i odkłada w jedno miejsce.
Z mięsa mieszanego wykrawa się chude mięso (również tnąc je w takie kostki) i dokłada do chudego.
To, co pozostało po wykrojeniu chudego (czyli tłuszcz, drobne tkanki łączne) się drobno mieli i odkłada w drugie miejsce.
Potem miesza się chude kostki ze zmieloną masą, doprawia i zostawia to wszystko na noc w chłodnym miejscu żeby się przegryzło z przyprawami.
Następnego dnia nabija się kiełbę do flaka, wędzi, po wędzeniu parzy i na wieczór można jeść.
Jak widać, jest przy tym trochę zabawy, ale efekty też fajne.

Co do wędzenia, to gadałem kiedyś z Przeszczepem i jeśli nic się nie zmieniło od tego czasu,
to możemy przed kiełbachowaniem zbudować prostą wędzarnię w punkcie damage session na warszawskim Okęciu,
albo wogóle gdzieś jeszcze indziej i np. zrobić kiełbachowanie wyjazdowe.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: wilczek »

Jest to super pomysł na weekendowe kulinaria :thumbsup: tylko jeszcze potrzeba 1/3 cielęciny. Wtedy uzyska szlachetny, bezkwaskowy smak :grin: kiedy i gdzie??? :grin:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Kiełbasa własnej roboty

Post autor: falco »

Możecie przestać, bo... zaczynam lizać monitor... :haha:
Kiedy i gdzie? Ja jak zawsze poproszę dużo i tłusto!! :yaho:

P.S. A na koniec zrobimy kiełbasę z... Barana. :rolf:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości