Jak założyć tor motocrosowy ?

motocyklowo
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: CUinHell »

Budowa toru to dwie kwestie, na własny użytek, to tak jak Wolo pisał, teren i koparka, budujesz co chcesz i śmigasz jak chcesz, ewentualnie sąsiad może się na hałas skarżyć. Drugi typ to na użytek innych, czyli budujesz i udostępniasz zarobkowo, wtedy w grę wchodzą przepisy o bezpieczeństwie, przepisy środowiskowe itp, a znając nasze prawo nie ma dokładnych przepisów i pojawia się widzimisie urzędników i sprawa trwa latami...lipa. Ale dla kilku kumpli można coś takiego zrobić jak ma się działkę :grin:
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: Tomko »

Obrazek

Już planuje gdzie posadzić te sosenki z planu :grin: a potem tylko :crossy:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: piotreklodz »

to pewnie i ten motocykl Ci podpasuje...
http://allegro.pl/honda-cr250-r-model-1 ... 83522.html
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: dandan »

Tomko pisze:Obrazek

Już planuje gdzie posadzić te sosenki z planu :grin: a potem tylko :crossy:
Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że powyższa wizualizacja ma niewiele z motocrossem wspólnego
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: wilczek »

Cos pod Tediego i endurokross to podpada. A na bank nie jest torem motocrosowym. Po takim jak ten z makiety, trampki nie polataja :smile:
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: Artur »

CUinHell pisze: przepisy środowiskowe itp, a znając nasze prawo nie ma dokładnych przepisów i pojawia się widzimisie urzędników i sprawa trwa latami...lipa. Ale dla kilku kumpli można coś takiego zrobić jak ma się działkę :grin:
o jakim widzimisie piszesz? Konkrety? Motocross jest strasznie uciążliwy (hałas). Mało kto pozwala sobie na stały taki obiekt. Okazjonalne imprezy co innego.
Patrząc w lesie - sam cross nie jest straszny, ale crossówki nie narzekają na tłumienie dźwięku :D - niestety sami w lesie nie latają.
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: CUinHell »

Artur pisze:o jakim widzimisie piszesz? Konkrety? Motocross jest strasznie uciążliwy (hałas). Mało kto pozwala sobie na stały taki obiekt. Okazjonalne imprezy co innego.
Patrząc w lesie - sam cross nie jest straszny, ale crossówki nie narzekają na tłumienie dźwięku :D - niestety sami w lesie nie latają.
No właśnie nie ma konkretów, nie wiadomo jakie przepisy w PL taki tor ma spełniać, hmm tłumienie dźwięku, nawet przy budowie autostrad i dróg ekspresowych wychodzą kwasy z ekranami a co dopiero z torem krosowym :).
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: Tomko »

wilczek pisze:Cos pod Tediego i endurokross to podpada. A na bank nie jest torem motocrosowym. Po takim jak ten z makiety, trampki nie polataja :smile:
Pozwolę sobie skromnie zauważyć, są jeszcze inne motocykle do terenu niż trampek ;)

Co do hałasu emitowanego przez wydechy motocyklowe, czemu nikt nie zwraca uwagi posiadaczom choperów ? Jak przejeżdża taki sprzęt koło mojego okna to szyby drżą :ysz:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: gwardia »

Tomko pisze:
wilczek pisze:Cos pod Tediego i endurokross to podpada. A na bank nie jest torem motocrosowym. Po takim jak ten z makiety, trampki nie polataja :smile:
Pozwolę sobie skromnie zauważyć, są jeszcze inne motocykle do terenu niż trampek ;)

Co do hałasu emitowanego przez wydechy motocyklowe, czemu nikt nie zwraca uwagi posiadaczom choperów ? Jak przejeżdża taki sprzęt koło mojego okna to szyby drżą :ysz:
Jakby chcieli zrobić parking motochoperowy to pewnie by nie dostali zgody :lol: , ale że jeżdżą "tylko" po drogach publicznych to im się udaje.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Jak założyć tor motocrosowy ?

Post autor: martes »

Wiesz, czopery mają raczej basowe brzmienie, które człowiek toleruje dużo lepiej niż irytujący dźwięk pierdzącego crossa albo wyjącego ścigacza. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości