Gdańsk i okolice

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

czy ktoś z kolegów może polecić jakieś ciekawe miejscówki do zwiedzania i oglądania w okolicach Gdańska i okolic???? i pytanie czy w tych okolicach nie ma problemu ze znalezieniem jakiegoś pola namiotowego?? pytam bo chciałbym sie wybrać w tamte strony w sierpniu :help:
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

czy jest ktoś z tych stron ? a może ktoś był i może się podzielić jakąś informacją?
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: B3stia »

spróbuj napisać w lokalnych ---> trójmiasto
Awatar użytkownika
gieesowka
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 17.06.2008, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: gieesowka »

Pewnie, że jest co oglądać, zależy tylko od tego co Ciebie interesuje i gdzie dokładnie chcesz stacjonować. Szkoda, że akurat sierpień bo w tym miesiącu będziemy praktycznie nieuchwytni, ale daj znać kiedy dokładnie chcesz przyjechać, może jakiś termin się zazębi to osobiście pokażemy parę ciekawych miejsc, a i poopowiadamy o okolicach chętnie :impreza: :grin:

Wspomniałeś o Gdańsku, na pewno warto poświęcić jeden dzień na zwiedzenie średniowiecznych fortyfikacji w tym miasteczku, jeśli interesujesz się historią, można też zwiedzić Gdańsk ciekawą trasą zabytkową tzw.: Drogą Królewską - powinien być opisany w przewodnikach.

Na zwiedzanie okolic proponowałabym wybranie się na półwysep helski - po drodze w Pucku jest Muzeum Rybackie i Muzeum Ziemi Puckiej (w budynku z XIII w.), na Helu jest fokarnia, skansen bojowy oraz latarnia morska no i...morze :ok:

Nawiązując do tej wyprawy można dalej pociągnąć na zachód szlakiem latarni morskich, który jest chyba gdzieś opisany w wątku trójmiejskim, bo chłopaki się na taką przejażdżkę kiedyś wybrali - Rozewie, Stilo i chyba coś tam jeszcze. Kawałek dalej, ciągle jadąc wybrzeżem jest Łeba i słynne ruchome wydmy - tutaj warto się przygotować żeby po nich pochodzić, ale motor trzeba wówczas zostawić na parę godzin jakiś 1km czy 2 od miejsca startu - zakaz wjazdu.

Wraz z Łebą zaczyna się przepiękny Słowiński Park Narodowy i piękne plaże - tam też mają się osiedlić foczki, które parę dni temu zostały wypuszczone z fokarium na Helu :grin: Po drugiej stronie j. Łebsko są Kluki, a w niej zagroda Słowińska, która jest pozostałością po osiadłej tam niegdyś ludności słowińskiej. Kierując się stamtąd na płd.-wsch. są Węsiory, a w nich Kamienne kręgi - cmentarzyska pozostawione przez Gotów - lud ze Skandynawii, który osiadł na Pomorzu w I-III w n.e.

Taki objeździk powinien zająć 2 -3 dni i możesz wracać w stronę trójmiasta. Wszędzie na pewno są kempingi, ale ja konkretnych, żeby polecić nie kojarzę.

Napisz coś więcej, na temat tego co Ciebie interesuje, wówczas można bardziej skonkretyzować plan.

pozdrawiam
Gośka
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

gieesowka pisze:gieesowka


bardzo dziękuję za informację :rose: :rose: :rose:

wybieram sie w terminie od 11go do może 15go niestety urlopu już nie mam i na dłużej zostać nie mogę.

interesuję mnie wszystko co ciekawe :grin: zamki ,latarnie, rynki ,plaże ,morze ,stare fortyfikacje ciekawe miejsca itp . :roll:

no to już coś wiem teraz trzeba wytyczyć plan jakiś. i :crossy:

ktoś jeszcze coś poleci ????? ktoś będzie w tym okresie w tych okolicach??


pozdrawiam
madej
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 22.06.2008, 22:34

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: madej »

Chlepie niezapomnij o Kaszebach ,Wdzedze,Kartuzy,Wiezyca ,Klescierzyna,Szymbark z chalupa dogure nogami ,fajni drodzi,widoczi,jeziera :smile:
a kemping to mozesz polukac na wyspie sobieszewskiej,po calym dniu zwiedzania jak znalazl wieczorkiem :impreza: na plazy ,od Gdanska blisko (jakies 10 min jazdy )
zamki tez mamy ,Malbork,Gniew ale to bys musial conajmniej 2 tygodnie u nas pochasac coby wszystko obaczyc :grin:
Moze bede w tym terminie na miejscu chociaz to jeszcze sporo czasu jakby co to tel i jakas wycieczke mozemy skrecic ,koszt 200 zeta plus vat :grin: :wink:
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

wiem że 4dni to mało ale zawsze coś :swieczki: dzięki za wskazówki. :impreza:
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: B3stia »

gieesowka pisze:Wspomniałeś o Gdańsku, na pewno warto poświęcić jeden dzień na zwiedzenie średniowiecznych fortyfikacji w tym miasteczku
Miasteczku ... to pewnie Leszno przy nim to jakaś przydrożna wiocha :lol: :wink:
Awatar użytkownika
gieesowka
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 17.06.2008, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: gieesowka »

Jak już się wybierzesz na objazd po Kaszubach to warto zajechać również do Mechowa gdzie jest jedyna chyba w północnej części Polski Jaskinia. Niewielka, ale jest :grin:

Tak się składa, że od 13-15 na pewno będziemy w Gdyni, tak więc śmiało dzwoń jak będziesz chciał i już będziesz miał skonkretyzowany plan objazdowy.

pozdrawiam
Goska
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

jak będę się wybierał to na pewno dam znać coby :ec: :ec: :ec: komuś z tego forum i nie tylko :impreza: :grin:
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

a wiec jak pisałem jadę nad nasze morze.wyjazd 9go około 16 planuję tego dnia przejechać około 250km nocleg następnego dnia reszta trasy, miejsce moje docelowe to Władysławowo. ktoś sie wybiera w tym terminie w te strony?
Awatar użytkownika
kiub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 19.06.2008, 09:16
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: kiub »

Chętnie bym Ci pokazał okolice, tylko nie wiem czy się wyrobię.
W razie czego puść nr tel do kontaktu, może być na PW.
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach"
W przygotowaniu plan A+ :)
Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: Pablo »

Kiub, co z tym Twoim blogiem? Myslałem, że jakieś przygotowania będziesz opisywał, albo co... :grin: :dupa:
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

mój tel 697533120 już wyjeżdżam
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Gdańsk i okolice

Post autor: MARCIN »

już wróciłem podziekowania dla Kiuba za herbatkę i miłą rozmowę :impreza:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości