Dział rzemieślników

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Dział rzemieślników

Post autor: bathory »

Nie wiem czy ktoś to już kiedyś postulował, ja w każdym razie nie widzę :P Czy nie dałoby się w dziale np. Akcesoria wyodrębnić jakiegoś miejsca dla chłopaków z forum, którzy sami tworzą trampkowe gadżety (vide henry, hiszpan itd.). Głównym celem tego byłby oczywiście prosty i jasny dostęp do info o ich produktach (wiadomo, że dobrze jakby oni sami chcieli tam umieścić co, jak i za ile). Bo tak to trzeba szukać, tu gdzieś centralka tam gdzieś gmole, jeszcze gdzie indziej pięć rodzajów kufrów, a tak wszystko w jednym miejscu obok siebie, przy każdym wytwórcy cały jego katalog gadżetów. Trochę ułatwiłoby to poszukiwania :thumbsup:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: maju »

A "lokalne oferty" to niby dla kogo są?
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Dział rzemieślników

Post autor: Wacek »

Nie wszystkie oferty rzemieślnicze muszą być lokalne. Podejrzewam, że bathoremu może chodzić po głowie "Dział Producentów i Dostawców" z Forum AT, gdzie każdy handlarz/dłubacz ma swój osobny wątek z całym asortymentem.
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: bathory »

Wacek pisze:Nie wszystkie oferty rzemieślnicze muszą być lokalne. Podejrzewam, że bathoremu może chodzić po głowie "Dział Producentów i Dostawców" z Forum AT, gdzie każdy handlarz/dłubacz ma swój osobny wątek z całym asortymentem.
o to to to! Dokładnie o to :)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: maju »

Wacek pisze:...chodzić po głowie "Dział Producentów i Dostawców"
No wiec przypomnę, że "lokalne oferty" są właśnie odpowiedzią na takie zapotrzebowanie.
Nie wszystkie oferty rzemieślnicze muszą być lokalne
A co jest na samym dole działu "lokalne oferty"?
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: Remi »

szczerze mowiac nawet tam nie zagladalem bo lokalne skojarzylo mi sie od razu tak jak lokalne fora ze dotyczy czesci kraju a nie klubu :)
czlowiek ograniczony... hehe
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Dział rzemieślników

Post autor: Wacek »

To jest nas dwóch :-D
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Dział rzemieślników

Post autor: wilczek »

Leniwce :lol: :tongue:
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: przeszczep »

Z punktu widzenia przeszukiwania forum, oferty lokalne to trochę nie trafiony pomysł moim zdaniem.
Żeby znaleźć jakąś usługę (powiedzmy gmole do 650) muszę wiedzieć kto ją robi, gdzie mieszka i dopiero wtedy wchodzić w odpowiedni dział.
Łatwij byłoby gdyby każdy z wytwórców, miał swój dział, gdzie mógłby zaprezentować swoją ofertę w poszczególnych wątkach. Wtedy po pierwsze byłoby wszystko posegregowane, bo zgłosić się można po kilka rzeczy do jednego gościa i widać całą jego ofertę w wątkach, które są obok siebie. Po drugie od razu będzie się kojarzyć dane wyroby z danym Userem, przez co znowu łatwiej będzie szukać. Po trzecie nie będzie pierdolnika, gdzie masa ofert będzie pomieszana z innymi ;)

Ale to tylko moje zdanie oczywiście ;)
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Dział rzemieślników

Post autor: wilczek »

Argumenty istotne przedstawiles , nie sposób sie nie zgodzić . Niektórzy aby być zauważeni jako producenci , wrzucili hasło w podpis. Np henry. To tez sposób . Ale fakt, ze stworzenie działu byłoby w pełni czytelne :smile:
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: bathory »

przeszczep pisze:Z punktu widzenia przeszukiwania forum, oferty lokalne to trochę nie trafiony pomysł moim zdaniem.
Żeby znaleźć jakąś usługę (powiedzmy gmole do 650) muszę wiedzieć kto ją robi, gdzie mieszka i dopiero wtedy wchodzić w odpowiedni dział.
Łatwij byłoby gdyby każdy z wytwórców, miał swój dział, gdzie mógłby zaprezentować swoją ofertę w poszczególnych wątkach. Wtedy po pierwsze byłoby wszystko posegregowane, bo zgłosić się można po kilka rzeczy do jednego gościa i widać całą jego ofertę w wątkach, które są obok siebie. Po drugie od razu będzie się kojarzyć dane wyroby z danym Userem, przez co znowu łatwiej będzie szukać. Po trzecie nie będzie pierdolnika, gdzie masa ofert będzie pomieszana z innymi ;)
Przeszczep doskonale uchwycił moje intencje :thumbsup: Oferty lokalne jako dział praktycznie nie funkcjonują (wnosząc po ilości tych ofert), czemu? Pewnie dlatego, że wszyscy wrzucają w główny dział kupie/sprzedam. Ale nie o to idzie, bo idea działu jest jak najbardziej dobra. Tylko, że jak właśnie pisze przeszczep trzeba by wiedzieć kto jest skąd i szukać tam jego oferty. A tak stworzenie odrębnego działu dla twórców wprowadziłoby dodatkowy ład i porządek no i ułatwiło szukanie ludziom zainteresowanym jakimś wyrobem. Pax :smile:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: maju »

A więc ponownie przypomnę, że dział "Lokalne oferty" powstał na skutek dyskusji o założeniu właśnie takiego działu o jakim piszecie.
Nie pamiętam teraz czy była to dyskusja ogólna czy na zamkniętym forum moderatorów.
Były rozważane wszelkie za i przeciw, różne formy wyglądu i działania tego działu.
Efekt końcowy jest taki jak widać.
To, że nikt tam nic nie pisze to już sprawa potencjalnych ogłaszających.

Podział na dane rejony wynika z faktu iż dopuszczamy dodawanie wszelakich ogłoszeń, a wiele z nich ma zasiąg regionalny.
Zasięg ogólnopolski ma też swoje miejsce.

Najważniejsze ograniczenie tego działu to fakt iż tylko klubowicze mogą się tam ogłaszać - promujemy "swoich" a nie każdego kto za kilka zł chciałby mieć reklamę.
Ten dział to kompromis pomiędzy możliwością umieszczania reklam a ich nie umieszczaniem w naszej trampowej przestrzeni.

Na tą chwilę "lokalne oferty" wyglądają jak wyglądają.
Nikt nie powiedział, że w miarę potrzeb nie będzie się zmieniał.
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dział rzemieślników

Post autor: bathory »

No tak, jestem tu względnie nowy więc nie wiedziałem, że dział ten był właśnie odpowiedzią na potrzeby takie jak postulowana przeze mnie :) Trzeba by teraz siłą (albo przekupstwem :P) zmusić producentów, żeby powrzucali tam swoje oferty, wszak gdyby wszystko znalazło się w jednym miejscu byłoby to lepsze również dla nich :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość