ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: Driverd2 »

Skippy pisze:Są miejsca, gdzie się dobrze żyje. A i u nas, nie jest najgorzej (przynajmniej mi).
Najwyraźniej zarabiasz tą średnią krajową podaną ostatnio przez rząd :) ile tam było 3500-4500zł tak tyle średnio zarabiamy według rządu? :haha: :lol:
Żył bym jak szlachta za taką kasę :grin:
Mi się niedobrze robi jak widzę te mordy z sejmu i odrazu mi się ciśnienie podnosi jak słyszę ich genialne pomysły, banda tumanów przy korycie którym są nasze portfele, zwykła banda złodziei, znaleźli stałe źródełko do okradania i przyssali się i nie mają zamiaru odpuścić a tylko coraz bardziej doić, w tym kraju żeby normalnie żyć trzeba by zarabiać tyle ile oni uważają że zarabiamy a nie tyle ile faktycznie mamy.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: tomekpe »

Srednia jest podawana brutto. Niedawno minęła 4000 zł, netto będzie znacznie mniej, to parametr czysto statystyczny, nikt go nie liczy po to, aby wku...ć Kowalskiego.

Natura średniej jest taka, że nikt jej nie zarabia - większość poniżej (czyli 1500-3000 zł na rękę w skali kraju, bogatsze województwa wyrabiają normę dla biedniejszych, np. wschodnich) a kilkadziesiąt (może 20?) procent zarabia ponad średnia.

Prosta matematyka, i wobec tego trudno oczekiwać 4000 zł na rękę :)
exuser87

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: exuser87 »

Driverd2 pisze:Żył bym jak szlachta za taką kasę :grin:
Wydaje Ci się, że za tyle to się żyje jak szlachta.
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: Skippy »

tomekpe pisze:Srednia jest podawana brutto. Niedawno minęła 4000 zł, netto będzie znacznie mniej, to parametr czysto statystyczny, nikt go nie liczy po to, aby wku...ć Kowalskiego.
Ta ostatnia średnia, co wyszła lekko powyżej 4tyś (na rękę ok 2800) dotyczy tylko sektora przedsiębiorstw, miesiąca grudnia 2011 i obejmuje ok 5503 tyś ludzi. A ludzi pracujących w Polsce jest znacznie więcej. I-III kwartał 2011 było to pond 8000 tyś (Bez podmiotów gospodarczych o liczbie pracujących do 9 osób). Średnie wynagrodzenie w sektorze publicznym (3116 tyś osób) - 3900zł, w prywatnym (5143 tyś) 3200 i średnia wyszła 3400 (na rękę ok 2400). http://www.stat.gov.pl/gus/5840_685_PLK_HTML.htm
Nie mogę znaleźć jakiś sensownych danych, ale podobno w 2008 65% zarabiało poniżej średniej. Średnią nie ma się co sugerować, niewiele mówi, dlatego przytoczyłem współczynnik rozwoju społecznego. Szukałem jakiś sensownych opracować rozkładu płac, ale niestety nie znalazłem.

O, tutaj jest ciekawy raport http://www.stat.gov.pl/gus/5840_7556_PLK_HTML.htm
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: Andrzej77 »

tomekpe pisze:Srednia jest podawana brutto.
Podawanie pensji brutto ma taki sam sens, jak podawanie długości fiuta... razem z kręgosłupem
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: leslaw »

Dobre :thumbsup:
Tego jeszcze nie słyszałem.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: tomekpe »

Andrzej77 pisze:
tomekpe pisze:Srednia jest podawana brutto.
Podawanie pensji brutto ma taki sam sens, jak podawanie długości fiuta... razem z kręgosłupem
To .. masz nieproporcjonalną budowę :)

Tak jak napisałem, to jest parametr statystyczny, nie służy do informowania obywateli o ich zarobkach, ani tym bardziej do ich okłamywania :)

Jakieś wartości musi podawać, mają być porównywalne rok do roku, najłatwiej jest to określić przy pensji brutto. Szkoda się tym zajmować, moim zdaniem istotne jest jedynie, czy ten wskaźnik rośnie, czy spada.
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: Andrzej77 »

tomekpe pisze:
Andrzej77 pisze:
tomekpe pisze:Srednia jest podawana brutto.
Podawanie pensji brutto ma taki sam sens, jak podawanie długości fiuta... razem z kręgosłupem
To .. masz nieproporcjonalną budowę :)

Tak jak napisałem, to jest parametr statystyczny, nie służy do informowania obywateli o ich zarobkach, ani tym bardziej do ich okłamywania :)

Jakieś wartości musi podawać, mają być porównywalne rok do roku, najłatwiej jest to określić przy pensji brutto. Szkoda się tym zajmować, moim zdaniem istotne jest jedynie, czy ten wskaźnik rośnie, czy spada.
Moją budowę zostawmy na inny wątek.
Jak słyszę słowo "statystycznie" to mnie krew zalewa. Statystycznie to człowiek i koń mają po trzy nogi i jednej ręce. Może masz szczęście pracować u uczciwego pracodawcy. Niestety moim pracodawcą jest państwo polskie i co jakiś czas słyszę w mediach ile to statystycznie tudzież średnio podwyżki dostałem/dostanę. W praktyce, czyli w życiu poza statystykami, wygląda to tak, że średnią stanowi zsumowana podwyżka mojego wysokiego przełożonego i moja, podzielona na dwa. Ale w Polskę poszło. Premie też ogłasza się w kwotach brutto. Lepiej brzmi. Więc służy to wyłącznie dezinformacji. Guzik mnie obchodzi ile zarabiam brutto, bo za brutto zakupów nie zrobię, a w momencie, gdy podniesiono podatki moja pensja brutto wzrosła, tyle że w portfelu nie przybyło mi ani trochę. Brawo. Podwyżka była? Była. Więc siedźcie cicho. A że w tym samym momencie wróciła do budżetu? Drobiazg. To trochę jak w dowcipie: pożycz mi stówę, ale teraz daj mi tylko 50 zł, a drugie 50 będziesz mi winien. Ja tobie też będę winien 50 zł, czyli będziemy kwita. Wniosek: mam w :dupa: taki wskaźnik, który rośnie, a nie przekłada się to na wzrost mojej stopy życiowej (która spada na skutek galopujących cen).
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: tomekpe »

Przecież to właśnie napisałem - szkoda się tym wskaźnikiem zajmować, bo przeciętnego obywatelowi nic nie powie.
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: Andrzej77 »

Ależ powie. Jednemu obywatelowi powie, o ile drugiemu się poprawiło. Problem w tym, że nikomu to nic materialnie nie da.
Nie myślcie, że to off-top z mojej strony. Już niedługo za takie antypaństwowe dyskusje zamkną forum TCP :grin:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: sajmonwww »

Ostatnio wiele dyskutowałem z różnymi ludźmi o podróbkach, prawach autorskich itd...
No i wszystko wskazuje na to że prawa autorskie i patenty to jedna z przyczyn stagnacji i kryzysu...
Oczywiście jak ktoś długo pracował nad jakimś wynalazkiem i ktoś mu go "podpatrzy" to boli...
Ale z drugiej strony popatrzcie na te "biedne Chiny" robią tak od dawna i mają się coraz lepiej a technologia idzie naprzód.
My znajdujemy się w kiepskiej sytuacji... lata komuny powodowały że jak u nas powszechnie weszły kasety na zachodzie było już CD...
Jak my dostaliśmy do jazdy Ogarki na zachodzi jeździły Hondy i Yamahy...
Dlatego powinno się wyrównać niektóre kwestie technologiczne, społeczne i mentalne a potem wymyślać głupoty...
Już widzę jak po ACTA będę musiał kupić oryginalny tłumik do samochodu albo oryginalny błotnik - bo to przecież też kradzież
a barwa nadwozia już nie mówię - przecież ten kolor też ktoś wymyślił... a leki to już nie mówię Polopiryna to podróba Aspiryny którą wymyślił Pan Bayer...
- ciekawe co wtedy powiedzą obrońcy własności intelektualnej... zarabiający po 2k miesięcznie, wydający 50 % na dojazdy, resztę zjedzą kredyty i czynsze...

No tak ale zapewne znajdzie się wielu świętojebliwych, którzy wolą być a nie mieć :haha: goły ale wesoły...
exuser87

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: exuser87 »

sajmonwww pisze:Ostatnio wiele dyskutowałem z różnymi ludźmi o podróbkach, prawach autorskich itd...
No i wszystko wskazuje na to że prawa autorskie i patenty to jedna z przyczyn stagnacji i kryzysu...
Oczywiście jak ktoś długo pracował nad jakimś wynalazkiem i ktoś mu go "podpatrzy" to boli...
Ale z drugiej strony popatrzcie na te "biedne Chiny" robią tak od dawna i mają się coraz lepiej a technologia idzie naprzód.
My znajdujemy się w kiepskiej sytuacji... lata komuny powodowały że jak u nas powszechnie weszły kasety na zachodzie było już CD...
Jak my dostaliśmy do jazdy Ogarki na zachodzi jeździły Hondy i Yamahy...
Dlatego powinno się wyrównać niektóre kwestie technologiczne, społeczne i mentalne a potem wymyślać głupoty...
Już widzę jak po ACTA będę musiał kupić oryginalny tłumik do samochodu albo oryginalny błotnik - bo to przecież też kradzież
a barwa nadwozia już nie mówię - przecież ten kolor też ktoś wymyślił... a leki to już nie mówię Polopiryna to podróba Aspiryny którą wymyślił Pan Bayer...
- ciekawe co wtedy powiedzą obrońcy własności intelektualnej... zarabiający po 2k miesięcznie, wydający 50 % na dojazdy, resztę zjedzą kredyty i czynsze...

No tak ale zapewne znajdzie się wielu świętojebliwych, którzy wolą być a nie mieć :haha: goły ale wesoły...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Jakoś przy szkodzie to wszyscy chcą mieć oryginały i jak ubezpieczyciel płaci za zamienniki to płacz :wink: Już Kali uczył, że jak My kraść to dobrze, jak Nas oj to sk*****ństwo. Kup sobie orginal telefon Nokli z Chin i porównaj. Chiny są krajem w którym panuje reżim i praca za miske ryżu, bez żadnych praw. Dlatego jest taniej tam produkować. Zresztą ludzie w Chinach jakoś wszyscy bogaci nie są. To kraj typu Rosja, Korea. Albo ktoś jest bardzo bogaty albo bardzo biedny.
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: sajmonwww »

Mazi87 pisze: Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Jakoś przy szkodzie to wszyscy chcą mieć oryginały i jak ubezpieczyciel płaci za zamienniki to płacz :wink: Już Kali uczył, że jak My kraść to dobrze, jak Nas oj to sk*****ństwo. Kup sobie orginal telefon Nokli z Chin i porównaj. Chiny są krajem w którym panuje reżim i praca za miske ryżu, bez żadnych praw. Dlatego jest taniej tam produkować. Zresztą ludzie w Chinach jakoś wszyscy bogaci nie są. To kraj typu Rosja, Korea. Albo ktoś jest bardzo bogaty albo bardzo biedny.
co do punktu widzenia to się zgadza... ale przykład z ubezpieczycielem IMHO - bez sensu... cyckają nas na każdym kroku więc to całkiem offtop...
My kraść no do końca to nie wiem bo tego nie robię, a przynajmniej nie uważam że robię, a mnie moje własne państwo rucha bez przerwy...
kiedyś dla 10 ciny wybuchały powstania a teraz ?!
Więc kto kraść a dla kogo to sk***ństwo to nie wiem... CO do Chin to trochę byś się kolego pomylił, bo tam niby komuna a za wszystko płacisz,
ludzie nie pracują już dawno za miskę ryżu, i co do praw to też trochę bajka, no chyba że chcesz podnieść rękę na rządzącą partyję...
ale masz to samo w USA niby wolność i demokracja a agencje rządowe robią takie rzeczy "które nie śniły się fizjonomom"
To jest wszystko jedna wielka polityka, i jeśli ktoś pojmuje to poprzez piosenkę czy film to się grubo wg. mnie myli...
Ktoś to wymyślił żeby trzepać naprawdę wielką kasę... nie nie przez naszywki adidos na chińskie koszulki czy youtube...
exuser87

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: exuser87 »

Ta wybuchały powstania... Biedni pozabijali bogatych, rozgrabili majątki i było super. Oczywiście jeśli byłeś tym biednym :smile: To że u nas nie było płyt cd, motocykli to akuart problem z kim trzymaliśmy 40 lat temu. To tak jak był Niemcy Wschodnie i Zachodnie. Nie mam zamiaru nikogo obrażać bo uważam, że tylko wymieniamy poglądy. Podam prosty przykład. Mój sąsiad, parę lat temu woził chleb w piekarni. Paliwko, bułeczki, mąka, cukier itp się wyniosiło. Rok temu kupił piekarnie jego syn i teraz chodzi i żali się wszystkim, że go ludzie okradają, że paliwo spuszczają, że wynoszą wszystko. Jeszcze rok temu mu to nie przeszkadzało. Z innej beczki, ostatnio był pomysł, żeby spolszczyć Haynesa. Wyliczyli, że cena tego to z 7tyś. Założmy, że zrobiłeś to tłumaczenie (pomijam tu kwestie praw itp, przyjmuję że zgodnie z prawem się dało), następnie chciałeś sprzedawać to za 30zł żeby chociaż się zwróciło. Ale jak to bywa ktoś umieścił w sieci i każdy za darmoche ma a Ty jesteś w plecy 7tyś. Fajne uczucie :wink: Tak samo z lekami, wyprodukowanie leków to kasa, myślisz, że ktoś wymyśla leki dla dobra Świata? Prosze Cie. Jeśli nie zarobią na lekach, nie będzie badań nad następnymi bo i po co? Skoro ktoś wyda miliony na badania tylko po to, żeby inni wzieli formułę i zrobili to dużo taniej. Po powstaniach zmieniła się władza i dalej ludzie byli i będą dymani bo taka jest ludzka natura. http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_wi%C4%99zienny Propnuje poczytać. Bo każdej rewolucji zmienia się tylko tyran. Jak się Ci uda dopchać do władzy to wątpie byś nagle zbawiał Świat bo inni Ci nie pozwolą :smile:
Ostatnio zmieniony 28.01.2012, 22:39 przez exuser87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: tomekpe »

Przykład z ubezpieczycielem jest idealny, bo pokazuje jak nagle kwestia "oryginału" robi się istotna, kiedy to dotyczy nas samych. Chciałbyś dostać z wysyłkowego sklepu płyty z muzyką, wypalone na domowym komputerze przez sprzedawcę ? :)

ACTA jest zła nie dlatego, że zabrania pirackich kopii, ale dlatego, że ogólne sformułowania dają za duże uprawnienia "ofiarom" czyli np. koncernom. Nie bronimy wolności kradzieży, tylko nadinterpretacji w kwestii, co jest kopią i co robić można w obronie praw autorskich. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Pamiętam czasy, kiedy w sklepach kupowało się pirackie oprogramowanie - legalnie, za cenę nośnika. Początek lat 90tych. Też wszyscy to uważali za normalne. Czasy się zmieniają... A teraz (w walce z ACTA) nie chodzi o obronę wolności kopiowania oprogramowania czy muzyki, tego obronić się nie da i chyba nawet nie powinno.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: wojtekk »

Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: Wolo »

sajmonwww pisze:My kraść no do końca to nie wiem bo tego nie robię, a przynajmniej nie uważam że robię, a mnie moje własne państwo rucha
Tak a propos: http://www.demotki.pl/895/Jestem_ciekaw
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
fiodor
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 139
Rejestracja: 16.11.2010, 12:54
Mój motocykl: XL600V

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: fiodor »

Z jednego z forów:
Jeszcze odnośnie ACTA, jeden z artykułów tego badziewia:
Art. 23
b) które są przeznaczone do użytku w obrocie handlowym towarami lub w związku z usługami, które są identyczne z towarami lub usługami, dla których taki znak towarowy został zarejestrowany."

Czyli krótko mówiąc żegnajcie zamienniki (np. części samochodowych, tonery do drukarek, filtry i wiele wiele innych).
Jednym słowem - muszę się pospieszyć z zakupem gmoli od henry'ego, bo może być tak, że któregoś pięknego dnia, zgodnie z zapisami ACTA (że wystarczy samo podejrzenie !!!) u henry'ego zjawią się o świcie jacyś smutni panowie.

Mam jakieś dziwne przeczucie, że pomału lądujemy w świecie rodem z filmu "Robocop" - gdzie prawdziwa władza należała nie do ludzi, polityków, instytucji państwowych lecz do międzynarodowych konsorcjów. To one stanowiły prawo - wygodne dla siebie.
Sama umowa to dosyć enigmatyczny zestaw zapisów, w większości raczej wskazówek niż ścisłych przepisów. Jednak przez to jest też groźna. Pozwala na baaaardzo szeroką interpretację. A konsorcja mają sprawnych prawników.
"Тише едешь, дальше будешь"
Najdalsza podróż zaczyna się od jednego kroku.
Awatar użytkownika
czupakabra
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 683
Rejestracja: 29.09.2011, 11:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: czupakabra »

A tu co myśli o tym pan, który był powodem konfliktu na forum
http://www.facebook.com/Wojciech.Cejrow ... 3244770241
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: ACTA-Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Post autor: sajmonwww »

Wolo pisze:
sajmonwww pisze:My kraść no do końca to nie wiem bo tego nie robię, a przynajmniej nie uważam że robię, a mnie moje własne państwo rucha
Tak a propos: http://www.demotki.pl/895/Jestem_ciekaw
no jest coś w tym... czyli co mówisz że sąsiad/listonosz to złodzieje... (bo tu nie o ruchaniu temat)
Co do temat głównego powiedziałem co myślę i nie mam zamiaru do tego nikogo przekonywać...
Powiem tylko że utrudnianie sobie życia nie jest naturalne i nikt nie może liczyć że takie coś się przyjmie...
Skoro mogę w 3 sek wejść w internet i ściągnąć sobie np piosenkę którą widziałem w TV albo słyszałem w radio to
raczej nikt niech nie liczy że pójdę po nią do Empiku i kupię całą płytę, prędzej wcale nie kupię... a tak jak ściągnę to może jednak jak mi się
spodoba i kupię płytę... i jeszcze polecę znajomym, albo wybiorę się na koncert...

A tak żeby dołożyć do pieca - proszę się przyznać kto nigdy w życiu nie ściągnął niczego z sieci, żadnego filmu, muzyki, zdjęcia, oprogramowania...
świadomie i nieświadomie...

- Ja się nie przyznaje... ( W :mouthshut: LF )
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości