Krzywa tarcza hamul.-tył

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
Jaskul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 31.08.2011, 14:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Trójmiasto - Reda

Krzywa tarcza hamul.-tył

Post autor: Jaskul »

Witam
Dzisiaj rano jak smarowałem łańcuch na stópce centralnej...obracając koło usłyszałem piski dobiegające z okolicy tarczy hamulcowej. Potem po dokładnym przyjżeniu się zauważyłem, że tarcza jest- krzywa (faluje- jest nierówno zdarta...tzn w jednym miejscu ma grubość 4,5mm a w innym 5). I tu moje pytanie, jak to jest możliwe że tarcza zdziera się nierówno?..Klocki hamulcowe są w dobrym stanie.

Pozdr Jaskul
saab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 18.08.2009, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Re: Krzywa tarcza hamul.-tył

Post autor: saab »

Praktycznie jest to nierealne, ale cuda się zdarzają ........
moto jak wino, im starsze tym droższe .....w utrzymaniu :)
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Krzywa tarcza hamul.-tył

Post autor: Jaro-Ino »

Mogło ją wygiąć jak wjechałeś w wode na ciepłe tarczy, a potem klocki ocierając w jednym miejscu zjechały ją. Jakieś błoto i piasek przyspieszają ten proces. Jeśli nie czujesz szarpania hamulca podczas hamowania to jeździj na tym, chyba, że wolisz dla świętego spokoju zmienić. Jeżeli szarpie i jest problem to wymiana na nową. Krzywą tarcze jeszcze można czasem naprostować, ale z nierówno zdartą nic niestety nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Jaskul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 31.08.2011, 14:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Trójmiasto - Reda

Re: Krzywa tarcza hamul.-tył

Post autor: Jaskul »

Szarpania czy też bicia przy hamowaniu nie czuje...więc śmigam dalej :crossy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości