odsetki UZ

motocyklowo
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

odsetki UZ

Post autor: Daniel 87 »

Witam, wie ktos ile wynosza roczne odsetki za zwloke w oplatach rejestracyjnych?
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: odsetki UZ

Post autor: dandan »

Nie ma czegoś takiego jak odsetki za opłaty rejestracyjne, bez opłat nie zarejestrujesz.
Czego dokładnie nie zapłaciłeś?
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: Remi »

Pewnie niczego nie zapłacił i śmigał bez przerejestrowania. Jesli chodzi o odsetki za zwłokę przy opłacie w US od umowy to są to podobno grosze.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: odsetki UZ

Post autor: mr bulwa »

Daniel 87 pisze:Witam, wie ktos ile wynosza roczne odsetki za zwloke w oplatach rejestracyjnych?
Może chodzi Ci o podatek, który płaci się w Urzędzie Skarbowym po zakupie moto??? Jeśli tak przeszukaj net pod hasłem PCC-3 np. jak tu: http://forum.scigacz.pl/about15163.html&highlight=
Ostatnio zmieniony 12.11.2008, 14:20 przez mr bulwa, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: Daniel 87 »

no po pierwsze przepraszam za literowke w tytule tematu, a po drugie to mam malczaka ktory stal jakis czas dokladnie 3 lata jezdzony bez przerejestrowania przez jakiegos tam kolesia a pozniej stal dokladnie 5 lat bez przerejestrowania i teraz trza skarbowke oplacic :) 80 zeta podatku mialo byc najpierw nie wiem czemu nie oplacone i nie wiem czy warto to przyjac bo malcz za free
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: Daniel 87 »

ps moto nigdy by tyle nie czekalo bo moto musi jezdzic i tyle :grin:
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: NaczelnyFilozof »

Daniel 87 pisze:nie wiem czy warto to przyjac bo malcz za free
Ale jak dostajesz (kupujesz) to cie nie obchodzi że poprzedni wlasciele nie płacili podatków. Ty za nich nic nie zapłacisz.

Ty zapłacisz nic. Bo podatki sie płaci od pojazdów którcyh wartosc przekracza 1000pln. Czyli jak na umowie napiszesz 200pln to podatku nie zapłacisz.

A wogole są umowy kup-sprzed poprzenich wlascieli?

Ja bym sie bardziej obawiał że Urzad nie zarejestruje pojazdu bo na umowach nie będzie pieczątek od Urzędów Skarbowych. Trzeba by zajsc i zapytać, co Urząd to rożne Oponie.
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: odsetki UZ

Post autor: Franz »

Jeśli motocykl był sprowadzony, a nie było 1-szej rejestracji to też się nie da zarejestrować
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: odsetki UZ

Post autor: dandan »

Na złożenie PCC jest 14 dni od daty umowy kupna-sprzedaży, po przekroczeniu tego terminu należy się liczyć z otrzymaniem mandatu skarbowego w wysokości nie mniejszej niż coś ponad 100 zeta. Co nie znaczy, że się go dostanie. Ale jeśli minęło tyle lat od zakupu to jest szansa, że się przedawni i mandatu niet tylko zapłacić PCC + odsetki.
Najlepiej pójść do US i podpytać.

Wydziału komunikacji wogóle nie interesuje PCC, bynajmniej u mnie nie chcieli żadnego kwitka ani pieczątki US na umowie.
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: NaczelnyFilozof »

dandan pisze:Na złożenie PCC jest 14 dni od daty umowy kupna-sprzedaży, po przekroczeniu tego terminu należy się liczyć z otrzymaniem mandatu skarbowego
Tak. Ale ta kara skarbowa nie przechodzi ze starego własciciela na nowego.

Ja jak rejestrowałem motocykl który nie był przerejestrowany na poprzedniego wlasciciela to problemów nie miałem. Bo na umowie poprzedniego własciciela z przedpoprzednim właścicelem była pięczątka.
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: odsetki UZ

Post autor: dandan »

NaczelnyFilozof pisze: Tak. Ale ta kara skarbowa nie przechodzi ze starego własciciela na nowego.
Poważnie ? :cool:
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: NaczelnyFilozof »

dandan pisze: Poważnie ? :cool:
Ja myślałem ze w PL mnie już nic nie zdziwi :lol:

No to od dzis jak bede kupował pojazd, to nie bede płacił podatków. Zapłaci go kolejny właścicel :lol:
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: Remi »

NaczelnyFilozof pisze:
Daniel 87 pisze:nie wiem czy warto to przyjac bo malcz za free
Ale jak dostajesz (kupujesz) to cie nie obchodzi że poprzedni wlasciele nie płacili podatków. Ty za nich nic nie zapłacisz.

Ty zapłacisz nic. Bo podatki sie płaci od pojazdów którcyh wartosc przekracza 1000pln. Czyli jak na umowie napiszesz 200pln to podatku nie zapłacisz.

A wogole są umowy kup-sprzed poprzenich wlascieli?

Ja bym sie bardziej obawiał że Urzad nie zarejestruje pojazdu bo na umowach nie będzie pieczątek od Urzędów Skarbowych. Trzeba by zajsc i zapytać, co Urząd to rożne Oponie.
Nie płacisz pod warunkiem że cena z umowy bedzie sie pokrywała z wartościa pojazdu wg ich tabelki. Kiedyś tak kupowałem samochód i sprawa oparła się o rzeczoznawce i kierowniczke US. Gdyby nie to ze rzeczoznawca był znajomy to bym sie na to nie porywał ale chociaż raz mogłem udowodnic US kto ma racje :punk:
Adam
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 20.06.2008, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: odsetki UZ

Post autor: Adam »

Jeżeli jest zarejestrowany w Polsce to problemu nie ma - pod warunkiem że na tej nieopłaconej umowie nie figurujesz Ty.
Jeżeli jednak tak to :
zapłacisz podatek plus odstetki ustawowe za każdy dzień zwłoki zapłaty podatku od daty zawarcia umowy. Następnie dostaniesz także mandat za nieterminowe zlożenie deklaracji PCC1/PCC3 - od 150 zł do chyba 4 czy 5 tys. zł :grin:
W takim przypadku polecam powołać się na zastosowanie instytucji czynnego żalu i zaniechanie karania za niedopełnienie obowiązku złożenia kwitów - na podstawie art.16 kodeksu karnego skarbowego, zdaje się, że paragraf 1. (Dz.U. Nr 83, poz. 930) - znaczy się donosisz im na siebie .
A jeżeli jesteś nowym nabywcą to spisujesz umowę kupna sprzedaży i załatwiasz wszystko jak należy w terminie US, Wydz. Kom. Ważne abyś miał wszystkie (oczywiście jeżeli nie była ona rejestrowana a tylko zmieniała wlascicieli poprzez umowę kupna sprzedaży ) poprzednie umowy kupna sprzedaży tej maszyny plus dowód rej. , ew.karta pojazdu i opłacone ubezpieczenie OC i ważny przegląd .
UWAGA : MIESZKAMY W POLSCE WIĘC NALEŻY TO SPRAWDZIĆ WE WŁASNYM WYDZIALE KOMUNIKACJI I URZĘDZIE SKARBOWYM !!!!!!
(niby to samo prawo a jednak ............ )
Ps: gdański wydz. kom. nie interesuje się czy masz opłacony podatek.
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: odsetki UZ

Post autor: bajrasz »

No to jest jasne, a czy w przypadku, gdy się zapłaciło podatek, zapłaciło ubezpieczenie, a nie przerejestrowało pojazdu, czyli już etap wydziału komunikacji...to co wtedy?
pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: odsetki UZ

Post autor: dandan »

Nic Bajraszku, po prostu nic. Masz obowiązek dokonać przerejestrowania w ciągu 30 dni od zakupu, ale "system" nie ma możliwości zmuszenia Cię do tego ani ukarania. OC jest na pojazd, nawet jak nie przepiszesz na siebie w ciągu 30 dni to jest ważne. Sprawdziłem to na sobie przy moim zeszłorocznym "bomastik, na asfalcie został plastik".

Dla własnej wygody lepiej jednak przerejestrować. W WK widniejesz jako właściciel, a tak wszędzie musisz umową udowadniać, że to Twój pojazd :whip:
Transafricalp beta
T7
Adam
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 20.06.2008, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: odsetki UZ

Post autor: Adam »

bajrasz pisze:No to jest jasne, a czy w przypadku, gdy się zapłaciło podatek, zapłaciło ubezpieczenie, a nie przerejestrowało pojazdu, czyli już etap wydziału komunikacji...to co wtedy?
Nic , rejestrujesz - termin na zarejestrowanie jest ( 30 dni ) ale ustawodawca zapomniał o karze :ok:

Nieprzerejestrowanie oraz nieoskarbowanie umowy może nastęczyć problemów w razie wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel może zakwestionować umowę kupna sprzedaży nieoskarbowaną w przypadku braku wpisu w dowodzie rejestracyjnym obecnego właściciela. Oczywiście wypłatę odszkodowania dostaniemy po oskarbowaniu umowy ale po co niepotrzebne stresy więc jednak warto pilnować terminów :smile:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości