O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w paypal?

motocyklowo
nix
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 12.10.2008, 15:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w paypal?

Post autor: nix »

Witajcie.
Ostatnio brat wystawił na polskim serwisie aukcyjnym swoje Viadro. Po jakimś czasie odezwał się do niego potencjalny kupujący z Anglii. Nie pytał o moto ale o możliwość zapłaty przez PayPal i wysyłki moto jakimś kurierem, którego przyśle po odbiór.
Dostał w odpowiedzi info, że brat nie ma konta na paypalu, i że możliwa jest najwyżej płatność bezpośrednio na konto bankowe a odbiór tylko osobisty (ze względów formalnych typu konieczność podpisania umowy k-s). Potencjalny kupujący jednak okazał się marynarzem, który nie ma w tej chwili możliwości ani wpłacenia pieniędzy na konto ani tym bardziej odbioru osobistego. Za to podpowiada jak łatwo można założyć konto na PayPal.
Gdyby to był jeden przypadek to można by uznać, że jakiś dziwak chce kupić moto nie widząc go na oczy wcześniej. Jednak niedługo potem pojawiły się kolejne podobne maile od takich pływających na morzu anglików. Jeden nawet zapytał ile w funtach brat chce za tego "car". Strasznie cisną na płacenie. Nie interesuje ich stan sprzęta ani dokumentacja. Zdają się nie rozumieć co to znaczy konieczność podpisania umowy. Gotowi są płacić od ręki. Tylko podaj maila do konta paypal a jak nie masz tam konta to tu możesz założyć (i podają link do paypal). Wszyscy taka sama śpiewka. Jeden nawet zaproponował 200 funtów więcej niż wynika z ceny powiększonej o prowizje paypal.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem?

W necie naczytałem się o różnych problemach z PayPalem. Sam dotychczas tylko kupowałem płacąc w ten sposób i było ok. Ale generalnie pojawiają się opowieści o dwóch kwestiach.
1) Ciężko z PayPal pieniądze wydostać, bo stosują jakieś blokowanie konta i dziwne sposoby weryfikacji użytkownika systemu, co trwa miesiącami.
2) Kupujący robią numer na reklamację. Kupują, płacą przez paypal, w ciągu jakiegoś czasu reklamują płatność z karty powiązanej z paypal twierdząc, że towar nie dotarł w określonym czasie. PayPal wycofuje kasę niby przekazaną sprzedawcy do czasu rozpatrzenia tej reklamacji. Firma od karty płatniczej oddaje kasę kupującemu. Sprzedawca nie ma ani kasy ani towaru. Jakoś tak mniej więcej ma ten mechanizm niby działać.
Był TA '92 jest NAT '16
_______________________________________________
...We Are Marines - We Follow Orders...
...........We Go Where We're Told..........
.....and We Win When We Get There.....

245 Years & Still Kicking Ass
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: tomekpe »

Oszustwo od poczatku do konca. Internet jak sie okazuje jest pelen marynarzy, ktorzy kupuja towar w pl i to koniecznie wysylkowo. Daj sobie spokoj.
Ostarnio identyczna gadke slyszalem od goscia na myjni, ktory sprzedawal auto. Tez pisal marynarz...
Poszukaj watku na racingforum.pl, sporo o tym pisali.
Awatar użytkownika
jacoo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1891
Rejestracja: 16.09.2009, 18:11
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków/Zakopane

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: jacoo »

Oszustwo od poczatku do konca
na tym co napisał tomekpe bym zakończył.
amen.
rystakpa.

Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaką można robić w ubraniu.
xl600v -->DL650-->XT660Z-->
Obecnie: XL700 VA
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: Marcin-BB »

Było już między innymi na forum czarnuchów- przekręt już znany. Nawet chyba w Motormanii opisywali szczegółowo jak się ten proceder uprawia, bo jeden z chłopaków tam piszących zetknął się z tym sprzedając swój motor. W tym przypadku naciągacz ze Stanów chciał zapłacić Paypalem, ale koszty transportu moto do Hameryki miał pokryć sprzedający gotówką bo firma transportowa takiej płatności nie uznaje- oczywiście te koszty będą mu zwrócone przez kupującego- nawet z górką- w momencie jak towar będzie dostarczony. Tyle, że po wpłaceniu kwoty za transport na podane konto wszelki słuch po kupującym zanika a kasę wsysa! :sad:
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: jeszua »

warto pamiętać, że kasa na paypalu jest "witrualna", tzn. dostępna dla sprzedającego dopiero po potwierdzeniu zgodności transakcji przez kupującego. resztę można sobie dośpiewać
transakcja jak w temacie jest oszustwem, podobny schemat pojawia się również w sprzedaży
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
Vocatio
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 11.03.2010, 10:51
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Kluczbork

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: Vocatio »

jeszua pisze:warto pamiętać, że kasa na paypalu jest "witrualna", tzn. dostępna dla sprzedającego dopiero po potwierdzeniu zgodności transakcji przez kupującego. resztę można sobie dośpiewać
transakcja jak w temacie jest oszustwem, podobny schemat pojawia się również w sprzedaży
jsz
Ooooo, to coś nowego. Bo jak mnie w stanach :sex: to mogłem sobie robić awantury, że nie dostałem kompletu zakupionego sprzętu, ale kasa już dawno była u sprzedającego, a ja przesyłkę odebrałem i mogłem się odwoływać do PB. Wychodzi na to, że sprzedający może Ci cegły wysłać i kasy z PayPal nie odzyskasz.(To praktycznie tak samo jakbyś przelał kasę na konto) Więc to nie do końca jest tak, że pay pal czeka na potwierdzenie od kupującego.

Kupowałem wiele, trochę sprzedałem, przekazywałem też nimi kasę do USA i w drugą stronę i nigdy problemów nie było, ani z wpłatą ani z wypłatą - także samego paypal bym nie mieszał w te przekręty, gdyż jest to tylko forma przekazywania kasy, jak wiele innych systemów płatniczych. Zresztą u nas pojawiło się to samo na alledrogo - czyli tzw płatności allegro.
Powiem więcej Takie systemy teoretycznie dają Ci dodatkowe zabezpieczenie przede wszystkim jako kupującemu, gdyż zazwyczaj jak masz problem ze sprzedawcą i udowodnisz mu przekręt (oczywiście sądownie) to wtedy Paypal zwraca Ci kasę i nie martwisz się ściąganiem ze sprzedawcy.
_____________
XL 600VN '92r (kiedyś)
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: Korzen »

kolega opisuje sytuacje

"żołnierz z Afganistanu
chciał tylko nr mojego konta żeby przesłać kupę kasy którą ma i później się nią podzieli"
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: gibon »

Szczególnym dziwactwem jest chęć zakupu przez Anglika motocykla w Polsce, jako że w Anglii używane motocykle są znacznie tańsze i w znacznie lepszym stanie technicznym niż u nas. Jednocześnie wersje europejskie mają inaczej skierowaną lampę i nie mają licznika wyrażonego w milach. Odwrotnie ma to sens jak najbardziej - czyli sprowadzenie z Anglii do Polski. Sam sprowadzam sobie czasem jakieś drobiazgi do trampka - w używanych częściach jest ogromny wybór i symboliczne ceny.
krakers88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21.03.2009, 13:24

Uwaga na oszustów

Post autor: krakers88 »

Witam

Chciałem was ostrzec przed przekrętem który jest powszechny przy sprzedaży różnych gadżetów elektronicznych, a teraz okazuje się, że z jego pomocą chcą jumać też motory. Mianowicie kumpel wystawił sv 650 na allegro i zgłosił się kupiec z Anglii który zaproponował, że transakcja odbędzie się z pomocą PayPal-a, a po motor przyśle firmę kurierską. Na meila do kumpla przyszło "potwierdzenie", że pieniądze już na stosownym koncie są, tylko, że po kontakcie z pomocą PayPal-a okazało się, że ta wiadomość nie była wcale od nich. Tak więc jakby się nie upewnił, przyjechała by ekipa załadowała maszynę i tyle by ich było widać.
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: Uwaga na oszustów

Post autor: Paczo3 »

o kur ! kolejny przekręt !
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: Uwaga na oszustów

Post autor: Paczo3 »

i masz racje trafne spostrzeżenie !
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
Gregory
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 22.07.2009, 00:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grantham UK

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: Gregory »

gibon pisze:Szczególnym dziwactwem jest chęć zakupu przez Anglika motocykla w Polsce, jako że w Anglii używane motocykle są znacznie tańsze i w znacznie lepszym stanie technicznym niż u nas. Jednocześnie wersje europejskie mają inaczej skierowaną lampę i nie mają licznika wyrażonego w milach. Odwrotnie ma to sens jak najbardziej - czyli sprowadzenie z Anglii do Polski. Sam sprowadzam sobie czasem jakieś drobiazgi do trampka - w używanych częściach jest ogromny wybór i symboliczne ceny.
......racja!!

a jesli chodzi o wplate na konto PayPal pieniedzy za motocykl to trzeba sobie najpierw zrobic przelew z konta PayPal na osobiste konto bankowe - wtedy masz gwarancje ze MASZ te pieniadze i wtedy moze kupujacy sobie kurierem odbierac ....ale tylko powazni ludzie wplacaja jakas drobna zaliczke na PayPal jako gwarancja kupna (nie podlegajaca zwrotowi) a przy odbiorze gotowka... reszte ofert nalezy ignorowac, kasowac itd.......ale ze Anglik w Polsce chcial kupic moto ...a to dobre :grin: ....jednym slowem trza byc czujnym....
Przez wiele lat korzystam z konta PayPal i musze powiedziec ze na okolo 600 transakcji (eBay,ksiegarnie,sklepy internetowe...) - tylko 1 raz oszukano mnie na ok.£200 ...Pamietam ze po wyjasnieniu sprawy, otrzymalem pieniadze spowrotem po 4-5 dniach (bezposredni przelew na osobiste konto bankowe) - generalnie to bezpieczny bank....pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: JanuszCh. »

Mam do sprzedania Forda galaxy, taką oto otrzymałem propozycję.

When last was it serviced, how long have you owned it?? and
what's
your lowest price for it. I would be able to make payment through
paypal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is
a safe and reliable method of payment... Let me know your price for it
.I hope to hear from you soon, and i will make all transportation
preparations for it to be transported to my home in Manchester, UK.

Szukają kolejnego jelenia :lol:
tomekv4
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 552
Rejestracja: 01.11.2008, 10:50
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Prawie Wawa

Uwazajcie na phisherów

Post autor: tomekv4 »

Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: NEWMAN »

Ja dzisiaj dostalem identycznego w treści e-mala w odpowiedzi na ogłoszenie sprzedaży mojej meganki.Kupującym miał być niejaki Robert Marton .Odpowiedziąłem grzecznie na pytania zadane przez kupujacego jednak coś mnie tkneło jak żeby pogrzebać w necie jak gosciu zaproponował żeby mu wysłać auto do U.K.
Na koniec wysłałem mu ciepłego maila z życzeniami i kontakt sie urwał...
Tu fragment :

LISTEN IDIOT. YOU WON'T CHEAT ME?. PLEASE YOURSELF TO BUY THE CAR FROM ME IT ARRIVE TO ME WITH MONEY IF NOT, DON'T WRITE TO ME MORE OR ELSE I WILL NOTIFY POLICE.
A TERAZ PO POLSKU, BO NIE WĄTPIE W TO ŻE JESTEŚ POLAKIEM.MAM NADZIEJĘ TY CH...U ,A NAWET PEWNOŚĆ ŻE POLICJA CI SIĘ DOBIERZE DO DUPY I TO TYLKO KWESTIA CZASU KIEDY ZOSTANIESZ CWELEM W PIERDLU ALE NIC SIĘ NIE PRZEJMÓJ WSZYSTKO MA SWOJE PLUSY : POZNASZ CIEKAWYCH LUDZI -MOŻE NAWET BĘDZIESZ MIAŁ CHŁOPAKA ,ZROBISZ SOBIE DZIARĘ NAUCZYSZ SIĘ GRYPSOWAĆ A WSZYSTKO NA KOSZT PAŃSTWA TYM RAZEM CI SIĘ NIE UDAŁO ROBERCIE MARTONIE HARRY TOMASIE,TONY MATTHEW CZY INNY SKUR....U
POZDRAWIAM ABDUL WISIMULACHA. :dupa: :fuck:
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: Agathon »

Jak na moj gust troche zdrowego rozsadku - chce ktos placic PayPalem - to nie problem.
Mozna nawet zalozyc konto od reki tylko pod ta transakcje, kasa wplywa - przelewam na konto bankowe i wtedy mozna gadac o dostawie.
A tak szczerze to w tym momencie mozna miec gleboko gdzies, jak ktos sobie transport zorganizuje... :D

Jesli znacie chetnych gosci, ktorzy chca Wam przelac kase na PayPal - zolnierzy z afganistanu, kacykow afrykanskich, marynarzy... - to chetnie udostepnie swojego PP na wplaty :ok:
lub mozemy dofinansowac Forum :)
nix
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 12.10.2008, 15:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: nix »

Rzecz w tym, że w PP bardzo łatwo jest kupującemu zablokować wypłatę tych pieniędzy. Do czasu potwierdzenia pozytywnego zakończenia transakcji kasa może być na wirtualnym koncie w PP ale nie do wydobycia.
Był TA '92 jest NAT '16
_______________________________________________
...We Are Marines - We Follow Orders...
...........We Go Where We're Told..........
.....and We Win When We Get There.....

245 Years & Still Kicking Ass
rubinek85
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 24.08.2011, 20:21
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: rubinek85 »

Witam. nie polecam Robert Marton to oszust, Dzięki Bogu do żadnej tranzakcji nie doszło.
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: Agathon »

nix pisze:Rzecz w tym, że w PP bardzo łatwo jest kupującemu zablokować wypłatę tych pieniędzy. Do czasu potwierdzenia pozytywnego zakończenia transakcji kasa może być na wirtualnym koncie w PP ale nie do wydobycia.
No i dlatego pisalem - ze wysylka po przelaniu kasy na konto bankowe z PP, a jak wisi wirtualnie to ja tez moge wyslac gosciowi wirtualnie motocykl... ;)
Koniec problemu :D
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: O co chodzi z wysyłkowym kupowaniem moto z zapłatą w pay

Post autor: miroslaw123 »

artykuł na interi:
http://motoryzacja.interia.pl/news/sprz ... wa,1696720
Oczywiście przed tego rodzaju oszustwem uchronić nas może zdrowy rozsądek. Wystarczy zastanowić się, po co zarabiającemu tysiące funtów angielskiemu marynarzowi nastoletni mercedes, toyota czy volkswagen z Polski i dlaczego - skoro kurier mógł przywieźć podpisaną umowę - nie mógł przywieźć gotówki...
Pamiętajmy - wymarzeni klienci - tacy, którzy bez targów, zgadzają się na cenę wywoławczą nie oglądając nawet samochodu istnieją jedynie w bajkach...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość