Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

poza dwoma kółkami
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

Główna strona 357 ciągle się ładuje, kolekcjonerem apek nie jestem, grrr. Dziękuję Radku, pozostaje cierpliwie czekać na wyklute pisklę :smile: .
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: mr bulwa »

Sylwek pisze: 25.12.2020, 12:35 Czy ktoś się orientuje, co z kolejną stacją: 357? Gdzie i czy można słuchać?
Nowy Świat dziś do mnie nie przemawia, w miejscowych rozgłośniach same dżingobelsy, o komercyjnych nie wspomnę.
Wersja beta streamingu: https://radio357.pl/
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

mr bulwa pisze: 25.12.2020, 14:01 Wersja beta streamingu: https://radio357.pl/
Właśnie ta się ładuje, ładuje, ładuje, i.. dalej nie chce działać.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: mr bulwa »

Sylwek pisze: 25.12.2020, 14:29 Właśnie ta się ładuje, ładuje, ładuje, i.. dalej nie chce działać.
Mi się udało i na telefonie i na kompie ale teraz faktycznie coś zrywa... To jest wersja beta - czyli testują przepustowość. Zanim odpalą pełną szerokość streamingu to pewnie tak to może wyglądać.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: mr bulwa »

Sylwek pisze: 25.12.2020, 13:58 Główna strona 357 ciągle się ładuje, kolekcjonerem apek nie jestem, grrr. Dziękuję Radku, pozostaje cierpliwie czekać na wyklute pisklę :smile: .
Taoretycznie od dziś startują. U mnie streaming działa ok :thumbsup:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

U mnie nie działa, ciągle się ładuje. Niemniej, może wina leży po mojej stronie?
Wiekowy lapek z XP :wink: .
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: henry »

Panowie, ale jak to ostatecznie się skończyło, uratowaliście w końcu tą Trójkę, czy . . . jest Truja z dwoma :swieczki:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2517
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Artek »

Link skradziony od czarnuchów:
http://n10a-eu.rcs.revma.com/ye5kghkgcm ... JpBNZUNBKQ


Na razie 357 jest :thumbsup:
Dominator.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: mr bulwa »

henry pisze: 06.01.2021, 16:42 Panowie, ale jak to ostatecznie się skończyło, uratowaliście w końcu tą Trójkę, czy . . . jest Truja z dwoma :swieczki:
Lepiej - rozmnożyliśmy! Teraz są 3 stacje do słuchania:
- https://radio357.pl/ (w mojej ocenie najlepsze)
- https://nowyswiat.online/
- https://player.polskieradio.pl/anteny/trojka (z powodu niektórych redaktorów jak np. Marek Wiernik, którego audycji w trójce słuchałem w latach '80)
:ok:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

mr bulwa pisze: 07.01.2021, 08:47
henry pisze: 06.01.2021, 16:42 Panowie, ale jak to ostatecznie się skończyło, uratowaliście w końcu tą Trójkę, czy . . . jest Truja z dwoma :swieczki:
Lepiej - rozmnożyliśmy! Teraz są 3 stacje do słuchania:
- https://radio357.pl/ (w mojej ocenie najlepsze)
- https://nowyswiat.online/
- https://player.polskieradio.pl/anteny/trojka (z powodu niektórych redaktorów jak np. Marek Wiernik, którego audycji w trójce słuchałem w latach '80)
:ok:
u mnie ostatnio zagościło newonce.radio :tongue:
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Radek »

henry pisze: 06.01.2021, 16:42 Panowie, ale jak to ostatecznie się skończyło, uratowaliście w końcu tą Trójkę, czy . . . jest Truja z dwoma :swieczki:
Cześć Henry

To jedno z tych pytań, na które nie ma prostej odpowiedzi :-)
Dla niektórych PR3 został odzyskany, usunięto z niego komunistyczne złogi pasożytujące na prawdziwych, polskich duszach. Ta skostniała, przewidywalna ramówka nieprzystająca do świata dynamicznych informacji, utwory powyżej 8 minut - dla których w nowoczesnym radio nie ma miejsca..., jacyś intelektualiści zadający pytania w sprawach, w których pytań nie przystoi zadawać ( fakt - co raz rzadziej i co raz późniejszych godzinach).
Ta zgnilizna, aż się prosiła o interwencję kogoś od etyki ( Pani Prezes Kamińska wykłada też etykę na Uczelni. A może to już nieaktualne)

Dla innych - zamordowano kogoś bliskiego. Zwolniono lub zmuszono do odejścia wybitnych dziennikarzy. Takich dziennikarzy, którzy dla tych właśnie innych, obecni są całe życie i ukształtowali jakiś rodzaj ich wrażliwości. Zmieniono ramówkę, zmieniono dziennikarzy ( zaciąg z TVP3 min.)
I wszystko co się wydarzyło i do czego władze radia doprowadziły: to nie było w jakiejś zemście, w jakimś długofalowym planie.To po prostu z głupoty.

Jestem tym drugim innym. Więc słucham sobie teraz radia 357, potem przełączę się na Nowy Świat. I spokojnie czekam na odwrót Hunów. i żeby nie było - próbowałem słuchać PR3 w tej nowej odsłonie. Po prostu się nie da.

Reasumując - PR 3 taki jaki znaliśmy - umarł. Narodził się nowy.

Tu chyba jest odpowiedź na wszystkie pytania

[youtube]https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... 5Rq77WvFDA[/youtube]
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Radek »

Tu chyba jest odpowiedź na wszystkie pytania

[youtube]https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... 5Rq77WvFDA[/YouTube]

coś mi się nie robi poprawnie link. Czy może ktoś wrzucić to poprawnie?
Dziękuję.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

Radek pisze: 07.01.2021, 19:04 (Pani Prezes Kamińska wykłada też etykę na Uczelni. A może to już nieaktualne)
Ciekawe, nie wiedziałem. Ale nie o tym i o jakiej etyce mowa.

Dziś z RNŚ pożegnała się Patrycja Macjon. Nie odpowiedziała, dlaczego.

Trójka to była duża grupa silnych osobowości, osób mających określone poglądy, także polityczne. Część z nich wylądowała w Nowym Świecie, ale po czasie, uaktywniły się różnice. Odszedł Jedliński, teraz Macjon. 357 ciągle nie mogę odsłuchać, ale, sądząc po osobach które tworzą zarys rozgłośni widzę, że jest to grupa nieco bardziej konserwatywna. Gdzieś tam, w czeluściach netu, bryka np. Newonce i Radiospacja.
Czasem załączę PR3 (jak w tej chwili) ale to głównie dla "redaktorka" P. Barona. Poluję na niektóre audycje, włączam przypadkiem, jeśli trafi się jeszcze ktoś ciekawy, z sympatyczną propozycją (np. Ola Kaczkowska), chwilę zostaję.

Po początkowym entuzjazmie, raczkujące rozgłośnie mogą mieć problem z utrzymaniem się na rynku, niemniej kibicuję z całego serca. Szkoda tylko, ze ten konglomerat ludzi różnych, odmiennych, wolnych, niezależnych, ale ciągle mający ochotę być pod jednym dachem, teraz się podzielił.
A może moje marudzenie wynika z lenistwa? Kiedyś pstrykałem Trójkę rano i wyłaczałem wieczorem (lub wcale :grin: ). Teraz trzeba trochę się wysilić :tongue: .
Awatar użytkownika
Żaki-Czan
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 18.05.2020, 12:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maksymów
Kontakt:

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Żaki-Czan »

O ile Nowy Świat to dla mnie straszny potworek, którego słuchać się nie da, o tyle 357 jest super i mam nadzieję, że skład pozostanie oraz będą trwać jak najdłużej. Gdzieś się nawet jakieś pogłoski o koncesji FM w przyszłości pojawiły. Gdyby była taka możliwość, to byłaby piękna wiadomość w tych dziwnych czasach.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

357 ciągle nie mogę odsłuchać. Mogę więc jedynie domyślać się, o czym wcześniej wzmiankowałem, jaki ma, przypuszczalnie, profil.

Od kilkunastu lat, nie oglądam telewizji, tzn. okazjonalnie zdarza mi się rzucić okiem, będąc u kogoś. Niemniej, mając jako takie rozeznanie w tym temacie, porównałbym przekaz RNŚ do, powiedzmy, TVN-u. U niektórych prowadzących, odczuwam nadmiar pewnego lukru, rodzaj określonego skrętu. Drażni mnie czasem, sztuczna poprawność polityczna. Dość przeciętne są, moim zdaniem, wiadomości, tak w formie jak i treści. Jest kilka wyrazistych osobowości, których audycji chętnie słucham, ale nie jest to bezwarunkowy odbiór jak Trójki, która kiedyś grała non stop.
Pomimo to, nie przyszłoby mi do głowy, nazwać rozgłośnię strasznym potworkiem.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: mr bulwa »

Sylwek pisze: 25.01.2021, 21:42 357 ciągle nie mogę odsłuchać. Mogę więc jedynie domyślać się, o czym wcześniej wzmiankowałem, jaki ma, przypuszczalnie, profil.
U mnie przez stronę www na kompie i przez dedykowaną apkę radia357 (telefon + głośnik BT) chodzi płynnie (w domu: WiFi/neostrada/światłowód)
Spróbuj tego linku:
http://stream.open.fm/378?type=.mp3

Poziom 357 jest moim zdaniem wysoki, przyniesiony ze starej trójki. Wiele audycji jest żywcem wziętych z PR3 z lekko zmienioną nazwą. Dla przykładu: Kuba Strzyczkowski w godz. 12-13 prowadzi audycję "publicystyczną" z telefonami słuchaczy na żywo. Daje się wypowiedzieć wszystkim stronom, zaprasza gości z różnych opcji politycznych/ideologicznych zostawiając słuchaczowi ocenę, nie narzuca swojego komentarza. Z grubsza podobny, wyważony styl prezentują też inni redaktorzy i to jest dla mnie cenne i mam nadzieję, że tak pozostanie - dojrzałe, profesjonalne dziennikarstwo.
Jak celnie zauważyłeś - RNŚ to takie radiowe TVN. Zabetonowana opcja ideologiczna przesiąknięta polityczną poprawnością. Po zgrzycie z cenzurowaniem Piotra Jedlińskiego na samym początku i kolejnych odejściach została lekka rysa na szkle. Mimo to nie przekreślam, nadal jest kilka fajnych audycji i redaktorów, warte słuchania.
Co do newonce.radio - sprawdziłem głównie dlatego, że przeszła tam Agnieszka Szydłowska, fajne są rozbudowane podcasty, muza trochę nie dla mnie (za nowa :wink: ) ale ogólnie bardzo na +
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Żaki-Czan
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 18.05.2020, 12:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maksymów
Kontakt:

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Żaki-Czan »

Sylwek dla mnie straszny potworek z powodów, o których piszesz i o których pisze mr bulwa. Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby jasno określili swój profil ideologiczny. Jesteśmy radiem dla ludzi o takich i takich poglądach - spoko, mogą być najbardziej konserwatywni w swoim przekazie i cenzurować to, z czym im nie po drodze. Jak z portalami internetowymi. Nie przeszkadzają mi ani NaTemat, ani niezależna - są skrajnymi portalami dla ludzi po obu stronach barykady i nie udają obiektywności. W przypadku RNŚ założenia były inne, a wyszło co wyszło i dlatego dla mnie to potworek :)
Za to nad 357 na razie pieję z zachwytu. Tak, jak wspomniał mr bulwa, dla mnie to takie stare, dobre PR3 przeniesione żywcem. Nawet audycja Tomasza Rożka, która w Trójce zwała się Pytania z kosmosu, w 357 zwie się Pytaniami z księżyca :grin:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: ostry »

357, jestem z nimi i kibicuję od pierwszego dnia. Traktuję to przedsięwzięcie jako Trójkę pozbawioną wad i jednocześnie bardzo perspektywiczną :ok: .
Trochę żal Myśliwieckiej, budynku, przepastnych archiwów , całej tej historii, wspomnień ... ale trzeba iść dalej, radio tworzą ludzie, tak samo jak i forum z resztą. A pamiętacie że "nasi" powitali Gorazdowskiego i Gąsiorowskiego jak wracali z podróży dookoła świata :wink: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

Panie Sułku kochany, dobre słowo dla gajowego Maruchy.

Nie ma już pośród nas Krzysztofa Kowalewskiego, z jego nonszalancką beztroską, ze wspaniałą vis comica.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: falco »

"Cholera jasna, psiakrew, słowo honoru..."

Żegnam Pana, Panie Sułku kochany... dziękując za prosty humor, jakże wspaniały...

Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości