coś wyższego 4x4

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

No i spierdzielił mi sprzed nosa piękny Galloperek :evil: Może nie był tani ale zapowiadał się naprawdę dobrze, a takie rodzynki nie zdarzają się zbyt często. Karakana tzn. Terracana chyba będzie łatwiej znaleźć i może pójdę tą drogą, chociaż mam obawy przed nowszą i jednak nie zawsze niezawodną technologią :egh:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Gandalf »

Ja zachorowalem na Mitsubishi Space Gear Delica 4x4. Ale ciezko to kupic. Chcialem zmieniac moto, ale zostawiam trampiego i zaczynam odkladac do skarbonki na Miska. I potem rodzinke zabrac na kazachstan. Poezja. Cud, mniod i uorzeszki :zabawa:
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest S Mussolini na razie niby na "okresie próbnym" ale chyba zostanie bo jakoś mnie przekonuje...

na +
- 2002r., nieźle zachowany, rama, spód, blachy - super stan;
- napędy, reduktory etc. działają bez zarzutu, skrzynia też chociaż nie wiem którą mam - na pewno nie ma linek;
- silnik fajnie pracuje - chociaż poszarpuje na ciepłym na niskich biegach w wolnym zakresie obrotów (trzeba sprawdzić może EGR, jakiś czujnik, wtryski?) i trochę gdzieś tam się poci olejem - ale pono ten typ tak ma;

na -
- wspomniane wyżej poszarpywanie;
- słychać głuchy stuk ale tylko jak wrzucam piątkę :egh: poza tym ok;
- nieszczelność wspomagania kiery ale błaha i już namierzona;
- wiatrak przy silniku włącza się od razu i chodzi cały czas jakaś wiskoza WTF? doczytałem, że powinien się włączać od razu przy załączonej klimie lub nawiewie na szybę ale u mnie chodzi non top :egh:

Ogólnie samochód chyba dobrze utrzymany ja na tą kategorię aut i na tle innych, które widziałem. Konstrukcja... hmm taka z przed epoki, pompa wtryskowa jak w traktorze i chyba smarowana olejem z silnika bo też się poci :lol: Piąty bieg załącza się takim szerokim łukiem jak w PKS-ie i to mi się podoba :grin: Martwią mnie trochę wspomniane defekty ale idealnie nigdy nie ma, może też trochę wyczulony jestem jak to na początku. Jak ktoś coś wie to niech podpowie w temacie, ba nawet są tu użytkownicy tegoż :wink: No i jak by nie patrzeć to prawie Mercedes :grin: A teraz można hejtować, drwić i szydzić :tongue:
xl650v, drz 400
scibor1
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28.07.2010, 11:24

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: scibor1 »

Ładny, gratulacje.
Poszarpywanie to może być przycinający się wtryskiwacz. Zanim się władujesz w koszty spróbuj terapii Mixolem.
Wentylator na wale to wiskoza, na zimnym ma się swobodnie obracać, na ciepłym ciągnąć na sztywno. Sprawdź na krótko elektryczny wiatrak chłodnicy - u mnie był zablokowany i narobił problemów.
Pompa wtryskowa chyba jest smarowana olejem napędowym. Dopóki tylko się poci nie ma co ruszać.
Stuk przy 5? Hmmm. Ale fakt, droga lewarka do 5ki jest imponująca:)
Zrobiłem moim od listopada ponad 5tkm i nadal go lubię;)
Royal Enfield Bullet 500
Suzuki DL650
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: ArturS »

Ile Cie kosztował? Ja się ciągle łamię czy remontować Vivaro, czy sprzedać jak stoi i pójść w 4x4, które zdecydowanie częściej bym używał i z większą michą na gębie.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

scibor1 pisze:Ładny, gratulacje.
Poszarpywanie to może być przycinający się wtryskiwacz. Zanim się władujesz w koszty spróbuj terapii Mixolem
Ile tego mixolu chlupnąć :smile: Czytałem, że może to być też wina jakiegoś czujnika bo i automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu prędkości (bodajże 40-50 km/h) też nie działa.
scibor1 pisze: Sprawdź na krótko elektryczny wiatrak chłodnicy - u mnie był zablokowany i narobił problemów.
U mnie jest tak, że zaraz po odpaleniu czy na zimno czy ciepło startuje wiatrak czy na sztywno czy luźno tego jeszcze nie wiem - ale u mnie to chyba wiatrak od silnika a nie klimy. A u Ciebie co było?

Z tym stukiem na 5 - tce to takie jednorazowe głuche stuknięcie przy puszczaniu sprzęgła po załączeniu 5-tki jak by wydobywało się gdzieś z napędu, mostu, przegubów. Ale jak podciągnę wyżej na obrotach tak z 2.5 rpm. przy zmianie na 5-tkę to tego efektu nie ma. Kiedyś jak jeździłem busem z mostem to też był taki efekt :niewiem:

ArturS pisze:Ile Cie kosztował? Ja się ciągle łamię czy remontować Vivaro, czy sprzedać jak stoi i pójść w 4x4, które zdecydowanie częściej bym używał i z większą michą na gębie.


Rozbieżność cenowa jest ogromna z uwagi na rok produkcji, stan, wersję, skrzynię biegów etc. Ceny oscylują w granicach od 4 tyś do nawet 12 - ale to raczej absolutny max - chyba, że Musso Sport te są jeszcze droższe bo i nowsze. Ten kosztował 9 tyś. i mam wrażenie, że tani nie był, chociaż to ostatni wypust tego modelu. Skusił mnie absolutnie świetny stan ramy, podłogi i blacharki - poza tylną klapą, której rant rdzewieje w każdym. Ogólnie byłem oglądać tańszego ale była nędza a, że ten się napatoczył w okolicy to się wyprułem z kasy do końca. Na twoim miejscu jak bym mógł to bym dorzucił trochę grosza i szukał wersji Musso Sport z paką z tyłu - sam taką chciałem, będzie sporo młodsza. Myślę, że od tych wspomnianych 12 tyś. dałoby się coś znaleźć :wink:
Ostatnio zmieniony 18.02.2018, 13:09 przez makumba, łącznie zmieniany 1 raz.
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: wojtekk »

ArturS pisze:Ja się ciągle łamię czy remontować Vivaro, czy sprzedać jak stoi i pójść w 4x4, które zdecydowanie częściej bym używał i z większą michą na gębie.
Zadałeś pytanie i sobie odpowiedziałeś :) zobacz , jak.malo.michy masz :) Vivaro tyle.czasu stoi
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: tadzik »

Miałem właśnie napisać to co Wojtekk.
Na co czekasz ArturS? Na demencję? Ani chwili dłużej się nie zastanawiaj tylko kupuj! :)
Ja właśnie kupiłem (dzięki pomocy Motomaxa) XR650R i mimo tego, że za cholerę nie nadaję się na takie moto to mam zamiar spróbować, może się nie połamię ;)
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: ArturS »

Hehehe. Fajne te moje vivaro, ale trzymane trochę na siłę i chyba bardziej pod kumpli, żeby tanio pojechać, a potem sam dostaję po kieszeni. Mętlik w głowie, bo chciałem go zrobić na cacy i zrobić zabudowę camperową. Ale jakbym takim pojechał gdziekolwiek, gdzie można zjechać z asfaltu, to... :swieczki: Za tydzień mi się rozluźni, to padlinę wyczyszczę, sfocę i wystawię ogłoszenie. Zobaczymy.

Co do musso sport, to... nie jestem przekonany. Wolałbym typową terenówkę, w której można zrobić część sypialną z tyłu. Można oczywiście namiot na dach, ale odpadają wypady zimowe. Jakbym miał wydać więcej grosza, to już bym szedł w Rextona.

ps.
na niektórych filmach YT widać, że niektóre musso nie wieszają się na wykrzyżach, inne mają z tym problem. O co z tym chodzi? Są różne napędy, blokady, czy ktoś czegoś nie załączył lub miał zjumane? :niewiem:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
scibor1
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28.07.2010, 11:24

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: scibor1 »

makumba pisze:Ile tego mixolu chlupnąć
Ja leję 1 litr/zbiornik/rok w każdym samochodzie. Prewencyjnie. Dokładna kuracja była kiedyś na forum w201w124, ale w sumie to na każdym forum Mercedesa jest to opisane.

Problem z wiatrakiem chłodnicy (elektrycznym - to nie jest stricte wiatrak klimy, tylko obciążenia silnika) opisałem tutaj: http://ssangyongklub.pl/forum/swiatla-m ... t1747.html

Wiskozę wiatraka na wale sprawdzasz kręcąc śmigłem ręką: na zimnym silniku da się stosunkowo lekko przekręcić, na ciepłym się nie da lub z dużym oporem - oczywiście przy zgaszonym silniku, nie sprawdzaj na pracującym jeśli lubisz swoje palce;) Wiatrak zawsze ruszy razem z silnikiem, nawet jak zimny (wtedy na upartego zatrzymasz go ręką, chyba, że jest zwalony, to warto mieć woreczek z lodem i kierowcę...), w miarę nagrzewania sprzęgło wiskozowe się zacieśnia i wiatrak traci poślizg i ciągnie równo z obrotami wału.
Royal Enfield Bullet 500
Suzuki DL650
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Ściborku ile Twój ma nawinięte jeśli można wiedzieć?
xl650v, drz 400
scibor1
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 28.07.2010, 11:24

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: scibor1 »

226tkm, z czego 6 przeze mnie. Przebieg wydaje się być realny, biorąc pod uwagę stan ogólny i historię pojazdu.
Royal Enfield Bullet 500
Suzuki DL650
reeich
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 06.03.2016, 21:46
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Cieszyn

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: reeich »

A jak taki Rexton jezdzi po asfaltach bo miałem przyjemnosc wątpliwa jeżdzić patrolem czy można je porównac ,jeśli chodzi o komfort i głosńość chodzi mi głownie o trasy przelotowe.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

Kurde brałbym gdybym już nie miał, piękne ale czy to możliwe?

https://www.olx.pl/oferta/ladny-musso-2 ... 0193b322cc
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: ArturS »

wojtekk pisze:
ArturS pisze:Ja się ciągle łamię czy remontować Vivaro, czy sprzedać jak stoi i pójść w 4x4, które zdecydowanie częściej bym używał i z większą michą na gębie.
Zadałeś pytanie i sobie odpowiedziałeś :) zobacz , jak.malo.michy masz :) Vivaro tyle.czasu stoi
Minął rok i tak oto się poskładało przez ostatnie 3 dni, że VIVARO powstało (wczoraj odebrałem od mechanika), a przedwczoraj pijąc browar z prezesem i dyrektorami z pracy, pod wpływem chwili (i alkoholu) stałem się posiadaczem Hiluxa 2,5 D4D Double Cab :omg: Burżujstwo i rozpusta - dwa motocykle i trzy samochody :ysz:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: wojtekk »

Powodzi sie!!!:)

Gratuluję :)

Tonja zacznę pić alkohol i poznaj mnie proszę z prezesami :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: Sylwek »

ArturS pisze:przedwczoraj pijąc browar z prezesem i dyrektorami z pracy, pod wpływem chwili (i alkoholu) stałem się posiadaczem Hiluxa 2,5 D4D Double Cab :omg:
Wieki temu, w podobny sposób, nabyłem moje marzenie: Citroena BX , za równowartość około 14 wypłat :lol: . Zawziąłem się i spłaciłem w kilka miesięcy.

ArturS pisze:Burżujstwo i rozpusta - dwa motocykle i trzy samochody :ysz:
U mnie odwrotnie: dwa auta i 3x ileś motocykli :lol: .
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: makumba »

ArturS pisze: ...pod wpływem chwili (i alkoholu) stałem się posiadaczem Hiluxa 2,5 D4D Double Cab :omg: Burżujstwo i rozpusta - dwa motocykle i trzy samochody :ysz:
Fajnie, że się klimat 4x4 rozwija, u mnie jak na razie głównie w garażu może dlatego, że kupowałem po trzeźwemu :lol: Chociaż dłubanina garażowa to też nieodzowny i w sumie fajny element tej zajawki. Ale u Ciebie będzie tylko jazda bo to świetnie bezawaryjne maszyny i tego też życzę :thumbsup:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: bartekk »

Tadammmm LR Discovery II pod domem. Jak ochłonę, zrobię kilka fotek w dzień i wrzucę na forum!
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: coś wyższego 4x4

Post autor: bialy »

bartekk pisze:LR Discovery II pod domem
No :) To trudna miłość :) Wiem bo mam :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość