Bałkany 2021.

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Też czuje,że pójdzie przez Słowację,Węgry...Jestem za Węgrami i noclegiem na kempingu nad Balatonem...
Mam dobrą wiadomość,udało się przesunąć urlop😋 12-27.06 zdecydowanie lepiej pod wieloma względami...i mniej turystów a tym samym ceny trochę niższe niż w samym szczycie.
Znajdę trochę materiałów odnośnie tych terenow to może coś drapnę.Mam trochę więcej czasu niż Wy🤗
Ostatnio zmieniony 19.02.2021, 18:28 przez Outsider, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Artek »

Poprzednie wakacje Węgry wyrywkowo nakazywały motocyklistom jazdę tranzytem. Można stawać, tankować tylko w wyznaczonych miejscach.
Nie da się zaplanować ( moim zdaniem) takiej trasy ze względu na dowolne podejście krajów do świrusavirusa.
Trza będzie improwizować.

Podpytajcie onufry22 o ubezpieczenie. Może zrobi Wam korzystniejszą ofertę.
Dominator.
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

Odnośnie namiotów czy kwater poza sezonem dużej różnicy w cenie nie będzie i nie wiem czy chce misie dziennie majdan pakować i rozkładać.
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Ja podzielam taktykę jacekj,gdyż jadę aby przeżyć pewnego rodzaju przygodę,więc kempingi jak najbardziej,a nawet pokuszę się na ,,dziko,, jeśli nadarzyła by się okazja,oczywiście trzeba zjechać kawałek,aby nie być widoczny.A co 2/3 dni hotel,wiadomo bez prysznica... :swieczki:
Dwa lata temu byłem na 2 tygodniowej włóczędze po Pirenejach Francja/Hiszpania,cały czas pod namiotem,na dziko i kemping.No ale tam w wysokich górach powyżej 2000m npm,można legalnie...a młodzieniaszkiem nie jestem 50+ :mouthshut:
Jak zorientowałem się w kosztach takiego wypadu,to solo na ok 2 tygodnie,trzeba 3tyś jak nie więcej szykować,we dwójkę miras23,jeśli chcesz hotele...szykuj 4tyś,wątpię żebyście niżej się zamknęli,ceny paliw przede wszystkim...2 tygodnie pod namiotem,łącznie przelot z Krakowa w dwie strony wyszło mi 3200,-
A namiot mogę Ci zabrać,ja mam fajna dwójkę z tropikiem z Dekathlonu za ok. chyba 170zł,trzy sezony i nie puścił żaden szew,niebywale trwała,chyba nadal są w podobnej cenie.Poza tym zabieram niewielki palniczek i kartusz Collemana nakręcany,motocyklem i nie pokosztować takiej przygody! :crossy: :thumbsup:
miras23...,,Odnośnie namiotów czy kwater poza sezonem dużej różnicy w cenie nie będzie i nie wiem czy chce misie dziennie majdan pakować i rozkładać,,
To już musicie się poważnie zastanowić,właśnie teraz-wcześnie ,jakie priorytety Was interesują,niestety wygody kosztują i to nie mało,fajnie się planuje,a rzeczywistość okazuje się inna,wiem coś o tym... :grin:
Ostatnio zmieniony 19.02.2021, 18:59 przez Outsider, łącznie zmieniany 1 raz.
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

Dobra biorę namiot sprzęt też mam na kawkę i herbatkę :crossy: i mój budżet 1000 eurasow.
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Ogólnie we wszystkim chodzi o to,aby nikogo do niczego nie przekonywać,a jedynie ustalić,że może tak być,tzn.być przygotowanym na niezależność,samo wystarczalność i mieć stosowny sprzęt...np 3kg suszonej na wiór kiełbachy jak ja w Pirenejach :lol: ...nigdy nic nie wiadomo..a może być całkiem inaczej...jeśli ustalimy,że grupa jest przygotowana na ,,przygodę,, i akceptuje ew.spartańskie warunki,to może ruszać :witch:
Ja we Włoszech spałem pod gołym niebem na opuszczonej bocznicy kolejowej,nad ranem okazało się,że nie do końca... :haha: z dwóch stron otoczyły mnie lokomotywy :tongue: ,spałem jeszcze w innych miejscach np. w Bergamo na ławce w parku,w śpiworku i plecak pod głową i te gwiazdy,super się spało,nawet pies z przysłowiową kulawa nogą mnie nie oszczał :pob: cisza i spokój,całkiem sam,tak że taki komfort w grupie i pod namiotem to rarytas :cool:
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Bałkany 2021.

Post autor: jacekj »

no, miło czytać, jak koledzy się dogadują :zabawa:
codzienna ceremonia rozkładania i składania majdanu rzeczywiście może być nurząca, ale jest to nieodłączna część podróżowania motocyklem, w przypadku noclegu w pensjonacie też trzeba wybebeszyć kufry a potem je spakować :tongue:
wygląda na to, że jesteśmy w podobnym wieku i jeszcze nie czas narzekać na niewygody, za kilka lat sprzedacie motocykl i kupicie kampera :grin:

Namiot daje niepowtarzalną swobodę noclegu, szczególnie w mniej turystycznych rejonach jak Rumunia czy Albania, gdzie można biwakować gdzie się znajdzie kawałek równego pola. Poza tym rzeczywiście obniża koszty jeśli pogoda jest ładna , to grzech nocować latem w dusznym pensjonacie zamiast przy ognisku :drinking: :kolejka:

Ja też planowałem zabrać imbryk ciśnieniowy na kawę więc może warto wziąć jeden. Ponadto palnik z kartuszem, garnek , kubek i deska do krojenia to podstawa podróżowania.
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Hello koledzy,proszę o szybkie info,znalazłem taki ala apartament z trzema sypialniami :thumbsup: 13/14 czerwca,czyli pierwszy nocleg w drodze.
https://www.booking.com/hotel/hu/ady-en ... ;ucfs=1&#_ to Ady Endre 9.A,całe 179 złociszy za cztery osoby,z opinii... mili właściciele,jest grill i zamknięty parking na podwórku,więc wszystko co nam potrzeba.Myślę,że kemping, po być może całym zmęczonym dniu,to nie najlepszy pomysł na rozbijanie namiotów.Bezpłatne odwołanie rezerwacji do 11 czerwca :grin: .Na bookingu jestem od lat,więc mogę to zaraz zarezerwować.
A i lokalizacja wydaje się super,północna część Balatonu,no to jak,brać? :niewiem:
Ostatnio zmieniony 20.02.2021, 19:41 przez Outsider, łącznie zmieniany 2 razy.
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

Jadę z kobitka,poszukaj 2+2.
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

miras23 pisze: 20.02.2021, 19:08 Jadę z kobitka,poszukaj 2+2.

1 × Apartament z 3 sypialniami
Cena za : Maksymalna liczba osób: 4
Sypialnia 1: 2 łóżka pojedyncze
Sypialnia 2: 1 duże łóżko podwójne
Sypialnia 3: 1 duże łóżko podwójne
BEZPŁATNE odwołanie rezerwacji przed 12 CZE 2021
PRZEDPŁATA NIE JEST WYMAGANA – zapłać w obiekcie
Tam są 3 sypialnie,więc chyba będzie pani zadowolona :tongue:
Nic już kolego innego nie ma,przeszukałem sporo,nie wydaje mi się płacić więcej za jedna noc :tongue:
To tylko 45zł na głowę :grin:
...mam wrażenie,że miras23 nie czytasz wszystkiego... :grin: ,ja nie jestem organizatorem,robimy to wspólnie,nie wierz mi na słowo i czytaj/decyduj sam. :smile:
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Bałkany 2021.

Post autor: jacekj »

Outsider pisze: 20.02.2021, 19:11 1 × Apartament z 3 sypialniami
Jestem za, tym bardziej że można odwołać a płatność na miejscu.
zreszta, ja się łatwo dopasowuje , poza sytuacjami gdy wypada jazda w deszczu. Tego nie lubię :sad:
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

Akurat spojrzałem na szybko i fakt wyczytałem tylko że 4 osoby,sorry :thanks: klikaj jak coś to dzwon.
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Byłem trochę nie spójny,ale poprawiłem błąd :blush: ,ok.rezerwacja potwierdzona na email,jesteśmy już prawie w boksach startowych :crossy: :thumbsup:
Teraz można trochę odpocząć...na spokojnie.
A tak sobie biwakowałem w Pirenejach ok.2 lata temu,2500m n.p.m,ponad chmurami,a raczej morzem chmur,poniżej po zmroku i o świcie :grin:
Obrazek
Obrazek
A tutaj górne miasto w Bergamo(mało kto tam chodzi),miejscówka jest tajemnicą :grin: ,trzy noce w wykuszu na ok 175cm od ziemi,nawe w nocy przyszła do mnie kicia :-o ,czarny,wypasiony kocur wskoczył do mnie w nocy i ułożył mi się obok głowy...i tak przy tych mruczando,trelo,świerszczach zasnąłem,gdy się zbudziłem rano,kocura już nie było.Ok.22 tej drugiej zajmowałem miejscówkę,rano się zwijałem...3 dni-koszt noclegu,zero złotych :haha:
Obrazek
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 20.02.2021, 22:29 przez Outsider, łącznie zmieniany 1 raz.
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

Ty potrafisz człeka wkurzyć :grin:
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Jak widać podobne wypady są organizowane przez wyspecjalizowane firmy https://motobooking.pl/ , Czarnogóra połowa miejsc wykupiona 4/8 :smile: cena 2.900,- która nie obejmuje paliwa i jeszcze kilku rzeczy,więc na pewno taki wyjazd tylko solo,to grubo ponad 4 tysiące :cool: ..8 noclegów.
Co do zwiedzania i atrakcji,można sobie podpatrzeć i mieć gotowca :thumbsup:,acha,warto zajrzeć w zakładkę ,,najczęściej zadawane pytania,, 8)

Miejscówki do spania na dziko na Bałkanach:

Słowenia, camping przy jeziorze Bled -> https://goo.gl/maps/jRk5UhMiCoA2

Chorwacja, dziki camping w okolicach Zadaru -> https://goo.gl/maps/fqawAQJzs7K2

Czarnogóra, fragment płaskiego, betonowego wybrzeża w okolicach miejscowości Bigova, gdzie można postawić namiot -> https://goo.gl/maps/8nMt4cPQwar

Czarnogóra, camping nieopodal Sveti Stefan -> https://goo.gl/maps/gLSdDPwjXKv

Albania, plaża na półwyspie Rodonit -> https://goo.gl/maps/JTfXyr1YRB82

Może się przydać,lepiej wcześniej zrobić ksero,bo później ciężko znależć :smile:
wsj
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.10.2017, 11:22
Mój motocykl: XL600V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: wsj »

Hej, chciałbym w tym roku odwiedzić parę miejsc w Rumunii. Dopiero zaczynam przygodę z jazdą motocyklem więc tempo mam raczej powolne i nie chciałbym nikogo spowalniać, ale może się gdzieś tam spotkamy.

U mnie ze względów finansowych w grę wchodzi "krzonowanie". Mam dużą praktykę ze spaniem i gotowaniem na dziko ;)
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

wsj pisze: 24.02.2021, 16:03 Hej, chciałbym w tym roku odwiedzić parę miejsc w Rumunii. Dopiero zaczynam przygodę z jazdą motocyklem więc tempo mam raczej powolne i nie chciałbym nikogo spowalniać, ale może się gdzieś tam spotkamy.

U mnie ze względów finansowych w grę wchodzi "krzonowanie". Mam dużą praktykę ze spaniem i gotowaniem na dziko ;)
Z tego co mi wiadomo brakuje jednego do czwórki wioślarskiej :haha:
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Bałkany 2021.

Post autor: Outsider »

Po wczorajszych info odnosnie przekraczania granic z Czechami i Słowacją...ciemność widzę,ciemnosc :dupa:
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany 2021.

Post autor: miras23 »

Outsider pisze: 25.02.2021, 07:39 Po wczorajszych info odnosnie przekraczania granic z Czechami i Słowacją...ciemność widzę,ciemnosc :dupa:
Stary gdzie tam do czerwca
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Bałkany 2021.

Post autor: jacekj »

miras23 pisze: 25.02.2021, 08:52 Stary gdzie tam do czerwca
do czerwca wiele się może zmienić na lepsze i gorsze. mogą zarówno złagodzić obostrzenia jak i rozciągnąć drut kolczasty wzdłuż granic i postawić wieżyczki strażnicze z uzbrojonym strażnikiem. :banghead:
dlatego pisałem wcześniej o przedarciu się przez ukrainę do Rumunii, dalej już tylko Bułgaria lub Serbia i jesteśmy w domu.....
Co do wielkości grupy to nie ma się co na siłę zamykać bo znając życie część z nas odpadnie z różnych powodów (osobistych, zawodowych, finansoowych itp) a ostateczna grupa będzie wypadkową tych okoliczności.
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość