Rajd patriotyczno-turystyczny Toporów-Crostwitz - 28.06

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
danek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 17.09.2008, 14:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Rajd patriotyczno-turystyczny Toporów-Crostwitz - 28.06

Post autor: danek »

Cześć,
zapraszam w imieniu Motozwierzyńca na patriotyczną wycieczkę na Łużyce.
Właście skleciłem artykuł do lokalnej gazetki, więc nie będę się produkował drugi raz tylko wrzucę poniżej.
Zapraszam, bo impreza jest "godna"...

Fundacja Motozwierzyniec, przy wsparciu Powiatu Nowosolskiego, ma zaszczyt zaprosić wszystkich motocyklistów na rajd patriotyczno-turystyczny upamiętniający 75-rocznicę Bitwy Pod Budziszynem. Walki na Łużycach, toczone u schyłku II Wojny Światowej, to jeden z najkrwawszych epizodów w naszej historii. Podczas forsowania Nysy Łużyckiej i Bitwy Pod Budziszynem 2 Armia Wojska Polskiego straciła niemalże 60% swoich czołgów i dział pancernych, a straty w ludziach wyniosły 4902 poległych, 2798 zaginionych bez wieści i 10 532 rannych. Więcej o przebiegu tych walk będziecie mogli dowiedzieć się podczas naszego rajdu, który odbędzie się w dniu wyborów - niedzielę, 28 czerwca 2020 r. Spotykamy się o godzinie 8:00 na stacji Orlen przy trasie S3. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00, więc zdążycie zagłosować. Podczas rajdu złożymy kwiaty pod pomnikiem w Toporowie - nieistniejącej już miejscowości w lasach nad Nysą. Następnie - o ile sytuacja na to pozwoli - pojedziemy do Niemiec złożyć hołd pod pomnikiem Żołnierzy Polskich w Crostwitz i do Budziszyna, gdzie zwiedzając miasto, opowiemy Wam o historii tych miejsc. Wracając, zapalimy znicze na Cmentarzu Wojennym w Zgorzelcu.

Aktualne informacje na temat rajdu znajdziecie na stronie http://motozwierzyniec.pl/toporow-crost ... zgorzelec/

Obrazek
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 463
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd patriotyczno-turystyczny Toporów-Crostwitz - 28.06

Post autor: marek79 »

Panowie
Jak zawsze wielki szacunek dla waszej ekipy.
Byłem raz na nocy z duchami i gorąco polecam.
Niezdecydowanym
Od Roku jestem Żołnierzem WOT w Kujawsko-Pomorskim
Może ktoś jeszcze wstąpił z kolegów i koleżanek z forum ?
To chyba nie wstyd
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 730
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Rajd patriotyczno-turystyczny Toporów-Crostwitz - 28.06

Post autor: old1977 »

no to ja wstępnie się już zapowiadam byłem u was na wakacjach z duchami wiem że u was zawsze jest ciekawie,myślę że Wojtek i Piotrek też się skuszą.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Rajd patriotyczno-turystyczny Toporów-Crostwitz - 28.06

Post autor: roberthd79 »

Ja mam w planie weekendowy rajd po wyspie Wolin, ale gdyby się coś posypało z planami to w niedzielę przejadę się z Wami chętnie
DL1000k5
Piotruś
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 06.04.2015, 21:27
Mój motocykl: XL650V

Re: Rajd patriotyczno-turystyczny Toporów-Crostwitz - 28.06

Post autor: Piotruś »

Cześć Daniel :smile: Wielka szkoda, iż rajd zorganizowaliście w niedzielę, w tą niedzielę. Istnieje duże ryzyko, że nie zdążyłbym wrócić na wybory w pobliże Bydgoszczy, a to dla mnie ważne. Gdyby to była sobota, to zapewne spotkalibyśmy się, gdzieś znalazłbym nocleg i w niedzielę powrót. Wielce żałuję, gdyż parokrotnie byłem u Was i bardzo mile wspominam Wasze towarzystwo. Pozdrawiam serdecznie. :smile:
Rower Wigry, Rower Wagant, Moped Hercules, WSK 125, WSK 175, WSK 175 W2 Sport, MZ ETZ 250, MZ ETZ 250/A.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość