LIBUCHORA MAJ 2020

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: henry »

W takim razie . . . znów jedziemy do Libuchory . . . a u mnie, będzie to już 23 raz . . . w przyszłym roku będzie ładny jubileusz . . . jeżeli nie zachce mi się fruwać :smile:
Jedziemy na weekend majowy, a konkretnie, startujemy na Ukrainę - 30.04, wracamy - 5.05.
30.04 tj. w czwartek spotykamy się na przejściu w Krościenku o godz. 8 - 8.30 dlatego, jeżeli ktoś ma dłuższy dojazd, trzeba przewidzieć nocleg gdzieś w okolicy.
O pozostałych szczegółach pogadamy bliżej wyjazdu.
Skład EKIPY na dzisiaj:
1. Henry
2. Dafik
3.piotrektt
4. dario9z
5. Piotr76
6. tadzik
7. Wojcio
8. Sadek

Jeżeli macie jakieś pytania, bardzo proszę.
Ostatnio zmieniony 23.01.2020, 20:09 przez henry, łącznie zmieniany 2 razy.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
piotrektt
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 13.03.2018, 22:59
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: piotrektt »

Ale ten rok oczekiwania szybko minal ;) Jakby cos to ja bede raczej potrzebowal nocowac w okolicy kroscienka. Wy gdzie sie zatrzymujecie?
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: Piotr76 »

Henry takie pytanko : czy ten termin to już taki 100%owy? Nie da się nic później :thanks: ?
Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: henry »

piotrektt pisze:Ale ten rok oczekiwania szybko minal ;) Jakby cos to ja bede raczej potrzebowal nocowac w okolicy kroscienka. Wy gdzie sie zatrzymujecie?
Najprawdopodobniej u Obcego :smile:
Piotr76 pisze:Henry takie pytanko : czy ten termin to już taki 100%owy? Nie da się nic później :thanks: ?
I tu będzie problem. Normalnie, wydawało by się, że ten weekend jest najlepszy ze względu na ilość wolnego . . . i dlatego ten termin.
Generalnie, dla mnie każdy termin jest dobry, ale jeżeli przesuniemy o tydzień to wtedy wszystkim będzie pasowało ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Sadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22.09.2017, 14:09
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ciechanów

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: Sadek »

Cześć :smile: czy wolne miejsce jest nadal aktualne? Jeżeli tak to jestem zainteresowany, napisałbym wtedy wiadomość prywatną aby obgadać temat wyjazdu i dowiedzieć się kilku rzeczy, wtedy bym potwierdził na 100% czy jadę czy jednak jeszcze nie czas :grin:
piotrektt
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 13.03.2018, 22:59
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: piotrektt »

Mnie pasuje akuratnie ten czas który wybrałeś. Kolejny tydzien to dla mnie już jest nieosiagalny. W weekend jakies rodzinne imprezy etc.
PS. U obcego mi nie mówi za wiele ;) Tam mozna sobie cos wykupic/zarezerwowac czy to opcja tylko dla Ciebie Henry ;P
Dodam ze mnie kawalek podlogi/podwórka wystarczy bo zwykle woze sobie biwak.
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: davcio2 »

piotrektt pisze: PS. U obcego mi nie mówi za wiele ;).
U Obcego to Pensjonat/ Restauracja Myczkowianka w Myczkowcach ;)
Namiary znajdziesz w internecie.
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: henry »

Sadek pisze:Cześć :smile: czy wolne miejsce jest nadal aktualne? Jeżeli tak to jestem zainteresowany, napisałbym wtedy wiadomość prywatną aby obgadać temat wyjazdu i dowiedzieć się kilku rzeczy, wtedy bym potwierdził na 100% czy jadę czy jednak jeszcze nie czas :grin:
Oczywiście, wolne miejsce jest aktualne, wpisać ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Sadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22.09.2017, 14:09
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ciechanów

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: Sadek »

@henry poproszę o wpisanie na listę :smile: napiszę również do Ciebie wiadomość prywatną bo mam kilka pytań odnośnie wyjazdu ale najpierw muszą opaść emocje i uporządkować myśli :yaho:
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: henry »

Sadek pisze:@henry poproszę o wpisanie na listę :smile: napiszę również do Ciebie wiadomość prywatną bo mam kilka pytań odnośnie wyjazdu ale najpierw muszą opaść emocje i uporządkować myśli :yaho:
Opanuj emocje i spokojnie możesz pisać tutaj, w ten sposób inni nie będą powtarzać pytań, jeżeli nie są to jakieś informacje objęte RODO oczywiście :lol:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: Piotr76 »

henry pisze:Generalnie, dla mnie każdy termin jest dobry, ale jeżeli przesuniemy o tydzień to wtedy wszystkim będzie pasowało ?
Masz rację Henry więc nie będę mieszał w tym co postanowione :thumbsup: . Niestety muszę być w pracy od świąt do 3ego maja. Mam nadzieję że zlecenie przesunie o kilka tygodni i będę mógł z Wami pojechać. Będę wiedział na koniec lutego i niezwłocznie poinformuję że moje miejsce się zwolniło i z wyjazdu :dupa: . Jeśli masz jeszcze jakieś miejsce wolne na wrzesień to poproszę o wpisanie mnie na listę. Już teraz zastrzegę sobie w grafiku wolny termin.
Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: henry »

Piotr76 pisze:
henry pisze:Generalnie, dla mnie każdy termin jest dobry, ale jeżeli przesuniemy o tydzień to wtedy wszystkim będzie pasowało ?
Masz rację Henry więc nie będę mieszał w tym co postanowione :thumbsup: . Niestety muszę być w pracy od świąt do 3ego maja. Mam nadzieję że zlecenie przesunie o kilka tygodni i będę mógł z Wami pojechać. Będę wiedział na koniec lutego i niezwłocznie poinformuję że moje miejsce się zwolniło i z wyjazdu :dupa: . Jeśli masz jeszcze jakieś miejsce wolne na wrzesień to poproszę o wpisanie mnie na listę. Już teraz zastrzegę sobie w grafiku wolny termin.
Mam nadzieję, że wszystko Ci się uda i będziesz w EKIPIE na maj, bo jeżeli liczysz na wrzesień to trzeba by liczyć na jakiś cud, gdyż na liście mam komplet + czterech chętnych w rezerwie :smile:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Sadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22.09.2017, 14:09
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ciechanów

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: Sadek »

A więc po ustabilizowaniu tętna i opanowaniu emocji na wstępie dziękuję za wpisanie na listę i możliwość przeżycia przygody w tak zacnym gronie :thumbsup: pierwsze i ważne dla mnie pytanie odnośnie wyjazdu to czy któryś z Was wybiera się na wiosenny zlot TCP (jeżeli się odbędzie)? Moglibyśmy spotkać się "na żywo", zapoznać i porozmawiać o wyjeździe :drinking: z Dafikiem miałem okazję porozmawiać na zlocie w Ełku ,usłyszeć o Workucie i innych wyprawach czym zachęcił mnie do podróży. Wojcio i Tadzik, z Wami się chyba widziałem również w Ełku ale nie mieliśmy chyba okazji porozmawiać :sad: Henry, piotrektt, dario9z, Piotr76 byłaby to możliwość zapoznania się przed Libuchorą :zabawa:
Drugie moje pytanie to opony... temat na forum wałkowany wielokrotnie ale ze względu Wasze doświadczenia z wyjazdem na Libuchore, które opony polecacie do trampka? Rok temu założyłem nowe metzelery tourance (70% asfalt, 30% szutry) i czytając relacje z wypraw oraz oglądając filmiki na youtube domyślam się, że lepsze będą z większym bieżnikiem.
Trzecie pytanie będzie bardziej ogólne, co polecacie aby znalazło się w podręcznym pakiecie przetrwania typu "survival"? :niewiem:
Gdyby nie było możliwość spotkania się przed wyjazdem chociaż z jednym z Was to chętnie porozmawiałbym telefonicznie aby dopytać się jak to było w poprzednich latach :smile: to tyle póki co ode mnie :grin:
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: emek »

Kostkę zakładaj. Tourance się raczej nie sprawdzą na miejscu szczególnie jak popada.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: henry »

- Sadek, ja jeszcze nie mogę się określić, będę na zlocie czy nie, ale jeżeli ktoś z EKIPY LIBUCHORSKIEJ się wybiera, to będzie okazja bliżej się poznać.
Jeżeli jednak nikogo nie będzie, to nic się nie przejmuj, bo wszystkie chłopaki na Trampkach to super chłopaki :thumbsup:
- Opony. Jeżeli w grę wchodziło by tylko latanie po okolicach Libuchory, to jak najbardziej polecał bym mniej lub bardziej ostrą kostkę, ale . . .
Jeżeli chcesz jechać z Ciechanowa do Libuchory na kołach, a jest to około 600 km. asfaltu, to ostra kostka nie będzie dobrym rozwiązaniem.
Ja uważam i większość na Forum tak pisało, że najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest zestaw: TKC80 na przód i Mitas E09 na tył (ja takie stosuje) lub coś podobnego.
- "Zestaw przetrwania". W zasadzie, to nie jest to wyjazd ekstremalny, dlatego zabieramy całkiem podstawowe wyposażenie. Jeżeli wyjeżdżałeś już gdzieś dalej, to wiesz o czym mówię. Na miejscu mamy zapewniony dach nad głową, spanie z pościelą i jedzenie i to jest podstawa. Radzę zabrać jedynie śpiwór.
Oprócz tego, to co normalnie potrzebujesz do funkcjonowania na wyjeżdzie np. buty, jakieś klapki, koszulki, bielizna, polar, kurtka, jakaś czapeczka, coś na deszcz.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
dario9z
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 100
Rejestracja: 20.02.2019, 20:09
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: dario9z »

Sadek
Fajną opcją i tanią jest Mitas/Sava MC 23 lu Pirelli MT 21.
Ja mam założone na przód MC23 i tył Dunlop D606 w Dominatorze.
Na wrześniowym wypadzie się sprawdziły, ale było sucho i ciężko mi powiedzieć jak się zachowują jak popada. MC 23 jest o tyle fajne, że jest miękka i fajnie klei do kamorów, których w Libuchorze nie brakuje, a na deszczu też OK.
Jak planujesz wjechać na Pikuj i względnie mieć święty spokój to planuj kostki i ćwicz kondycję.
Ja w tym roku mam chęć na "liścia" na wiosnę, ale zobaczymy jak wyjdzie, bo coś czuję, ze może być mokro. :haha:

ps. Henry rezerwuje wstępnie swoje twarde, niewygodne, drewniane łoże, bo mi dobrze działa na mój słaby, obolały kręgosłup.
piotrektt
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 13.03.2018, 22:59
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: piotrektt »

dario9z ja z mc23 mam slabe wspomnienia - mialem komplet przod i tyl. I wszystko super dopoki bylo w miare sucho. Albo moze mialem takiego niefarta ale slizgala mi sie okrutnie. Za to MT21 chyba sprawdzone rozwiazanie. Podoba mi sie tez zestaw Henrego - TKC80 na przod i cos bardziej grzyzacego z tylu. Ja w malej 250tce stosowalem AC10 - i to byl swietny komplet :) Ale do duzego to sie nie sprawdza za bardzo - aceki duze pojemnosci zjadaja w pare tysi. Na malym wyrobilem ponad 5k.

Jeśli chodzi o zestaw przetrwania to łatki i dętka przynajmniej jedna (na przod - bo ja wcisniesz w razie co na tyl, choc lepiej obie), lyzki i pompka. Jesli nie masz to warto miec recznik szybkoschnacy - tego sie nauczylem po paru wypadach jak trza sie bylo wycierac przepocona koszulka a potem jeszcze zalegala mokra ściera. Reszta to jak chlopaki mówia - standard. Bo spanie pod dachem.
Moto: był Romet Z175, Honda CRF250L jest: DR650
Awatar użytkownika
Sadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22.09.2017, 14:09
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ciechanów

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: Sadek »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i rady :smile: do wyprawy czasu jeszcze trochę zostało, także można na spokojnie kompletować ekwipunek.
piotrektt
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 13.03.2018, 22:59
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: piotrektt »

Przypomniala mi sie oczywista oczywistosc - z motocyklem trzeba zabrac zielona karte (ubezpieczyciel od OC daje taka za darmo - to kartka formatu a4 zwykle wazna przez rok). No i wazny paszport minimum 3 miesiace (bo tyle mozna bez wizy tam siedziec). Warto tez posprawdzac dokumenty - kolega w zeszlym roku przekraczajac granice dowiedzial sie ze w dowodzie ma zle wbity VIN ;)
Moto: był Romet Z175, Honda CRF250L jest: DR650
Awatar użytkownika
radosss
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 11.12.2013, 00:21
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: LIBUCHORA MAJ 2020

Post autor: radosss »

Co do opon, ja bym wolał się przemęczyć w drodze do Libuchory jadąc na ostrych kostkach, a na miejscu wykorzystać dobre gumy do bezstresowej jazdy po górkach.
Ja do bazy w Libuchorze mam ponad 500 km i ostatni wyjazd na którym byłem robiłem na C-02. Wracałem non stop deszcz i szczęśliwie obyło się bez gleby. Na miejscu opony robiły robotę...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości