LIBUCHORA MAJ 2019

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
luki88
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 16.09.2013, 23:23
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: luki88 »

O której w środę zbiórkę robimy,10?
Gdzieś w nas tańczą strachu stróżowie,
Gdzieś w nas jadą wolni bogowie,
Gdzieś w nas piją klęski wodzowie,
Gdzieś w nas, gdzieś w nas...
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

9:00 - rynek w Ustrzykach - środa
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Rysiek_81 »

Weźta se chopy ciepłe majtki i dobre kondony bo aura to chyba wam nie będzie sprzyjać :resp:
Najcieplej zapowiada się weekend 15stopni, 11w sobotę i 4 w niedzielę :haha:

Pozdrawiam Rysiek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

no z tym to się nie trafi, jesteśmy dobrej myśli :haha:
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: henry »

Rysiek_81 pisze:Weźta se chopy ciepłe majtki i dobre kondony bo aura to chyba wam nie będzie sprzyjać :resp:
Najcieplej zapowiada się weekend 15stopni, 11w sobotę i 4 w niedzielę :haha:

Pozdrawiam Rysiek

Obrazek
W takim przypadku, zaopatrzenie robicie u babci Mariki . . . dobry samogon pędzi :impreza:
Powodzenia chłopaki i szczęśliwego powrotu :ok:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Rybak31
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 03.11.2018, 21:29
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kołbiel

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Rybak31 »

Koledzy ja dopiero wróciłem z UA z Wołynia też zapowiadali że będzie padać a nie padało. A z samogonu jak będą mieli pedzony na korze z debu to bierzcie w ciemno.
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 476
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: wujas »

Dobrych warunków atmosferycznych panowie co by widoki z Pikuja były zacne :smile: Bawcie się dobrze :ok:
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

Obrazek


Na szybko fotka z wyjazdu. Tak, tak - dotarł do Libuchory internet :ysz:

Zdjęcie z pasma Pikuja, ale w stronę miejscowości Użok
Pikuj wczoraj zdobyty. Pogoda ok, dzisiaj wieczorem zaczęło trochę padać...
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: henry »

No i fajnie, przecieracie nowe szlaki :thumbsup: Mam nadzieję, że było bezpiecznie.
Czekamy na wieści kiedy wrócicie do domu.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
luki88
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 16.09.2013, 23:23
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: luki88 »

Dotarłem do domu cały i zdrów, dzięki chłopaki za wyjazd.
Gdzieś w nas tańczą strachu stróżowie,
Gdzieś w nas jadą wolni bogowie,
Gdzieś w nas piją klęski wodzowie,
Gdzieś w nas, gdzieś w nas...
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

My z Piotrkiem też się dokulaliśmy do domów. Ciekawe jak Michał?
Łukasz jak masz jakieś fotki to wrzucaj, ja w tygodniu też postaram się parę zdjęć zapodać
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: henry »

Wszyscy bezpiecznie w domu i to najważniejsze :ok:
Panowie, mam nadzieję, że oprócz fotek napiszecie co nieco o swoich wrażeniach z wyjazdu do Libuchory, bo oprócz wyjazdu na PIkuja jakoweś przygody na pewno was nie ominęły :smile:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: andrzej_tr »

Tak śledzę wątek, i co nic się nie działo? jedno zdjęcie???
coś dodajcie, w lipcu planuję Karpaty i chętnie bym coś obejrzał :ok:
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

po weekendzie wrzucę krótką relację :) w piątek jadę na Tukana więc postaram się po powrocie to ogarnąć. Tylko, że Libuchora i okolice tam jeździmy w typowo w terenie, po górkach itp.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

To tak w skrócie:
Podczas całego wyjazdu przyświecała nam idea "na lajcie" :

Wyjazd po raz pierwszy bez generalnego organizatora. Ale Heniu zachęca do wyjazdu, chociaż sam przeżywa ciężkie chwile.
Ja podejmuje temat, ale w zasadzie skład się wysypał - w sumie razem ze mną. W pierwotnym terminie, niestety nie dał bym rady. Ale, próbuję przełożyć wyjazd i zebrać chętnych. Ci się znajdują, więc jedziemy. Ja z Piotrkiem ruszamy na przyczepce z planem przekimania u Obcego i zostawieniem tam auta. Tak, też robimy:

Obrazek

Podczas jazdy jestem w kontakcie z chłopakami. Z Trollem jesteśmy umówieni u Obcego, żeby razem się przekimać i rano ruszyć na UA. Michał i Łukasz mają spać gdzieś w Ustrzykach, a Dafik jest już na miejscu. Dojeżdżamy do Myczkowianki, Trollu już na nas czeka, ale sprzedaje nam smutną wiadomość: do Libuchory nie jedzie. Parę godzin wcześniej stracił prawko za prędkość 107 w zabudowanym. Niefart, miejsce ulubione przez panów niebieskich, tuż za tabliczką teren zabudowany ale w krzakach praktycznie... No cóż, chwila nieuwagi i po prawku. Tak więc rano (1 Maj) lecimy na granicę, spotykamy się z Łukaszem i Michałem i już w czwórkę ruszamy w stronę Libuchory, a Trollu wraca do domu. Na lajcie...

Granicę przejeżdżamy szybciutko, i około 14 jesteśmy na miejscu w Libuchorze. Oczywiście zapodajemy klasyczną fotkę:

Obrazek

Na miejscu spotykamy się z Dafikiem, który już na nas czeka...
Godzina jeszcze wczesna, decydujemy, że pojedziemy jeszcze trochę pojeździć - rozruszać kości, potrenować. Więc jedziemy na połoninę Pikuja, wjeżdżamy przez lasek na końcu wsi. Generalnie jest mokro, dużo błota i warunki są dużo trudniejsze niż rok temu. Są pierwsze gleby, pchania itp. atrakcje:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wdrapujemy się w końcu przez lasek na połoninę i latamy sobie troszkę tu, troszkę tam. Spędzamy tam jakiś czasu i wracamy do wioski tą samą drogą co wjeżdżaliśmy. Mamy jeszcze chwilę czasu do zachodu słońca więc wskakujemy na górki biegnące za chałupami.

Obrazek

Wieczorem ustalamy plan: jeżeli będzie rano w miarę pogoda, to atakujemy Pikuja. Bo w zasadzie przez cały nasz pobyt miało padać, prognozy się nie sprawdziły, deszcz wytrzymał do dnia wyjazdu a pojawiające się delikatne opady nie popsuły nam humorów.
Rano jest spoko, lecimy na Pikuja. Po drodze lasek który chłopaki zdążyli poznać dzień wcześniej:

Obrazek

Gramolimy się na ścieżkę i powoli przesuwamy się w stronę naszego celu. Na połoninach mokro, ścieżka mocno nasiąknięta z kałużami, staramy się jechać bokiem po trawie szukając przyczepności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trochę walki, pchania w końcu osiągamy cel:

Obrazek

Dalej zjazd w dół, oczywiście do miejscowego sklepu w celu opicia sukcesu :) Tam, spotykamy miejscową ekipę na moturach i lokalnych fanów samoogonu :)

Obrazek

Obrazek

Kolejny dzień ma być oczywiście już na lajcie. Plan jest taki aby przejechać na drugą stronę połoniny Pikuj, oczywiście jadąc przez góry i zjechać do miejscowości Żdaniewo.
Jako, że chłopakom znudził się już lasek prowadzący na połoninę szukamy alternatywnej drogi. Ilja - gospodarz, podczas kolacji - tłumaczy, że jest droga prowadząca na połoniny nad wioską. Tak więc rano lecimy tą dróżką, a jako że jest cały czas mokro to wcale nie jest na lajcie :lol: - w końcu wyskakujemy na połoninę. Wyjeżdżając na połoninę mieliśmy jechać w lewo, ale spróbowaliśmy szukać zjazdu kierując się w prawo :haha:
Jechaliśmy połoniną w stronę miejscowości Użok. Raczej plan dotarcia tego dnia do Żdaniewa coraz bardziej się oddalał, to jednak Michał który chyba był największym optymistom z nas wszystkich, cały czas wierzył, że się uda. Do czasu.

Dróżka robiła się mocno błotnista, na tym zdjęciu nie bardzo to widać, ale w tym miejscu był zjazd z koleiną na pół motocykla i było to miejsce w zasadzie już bez odwrotu:

Obrazek

Kałuże robiły się coraz większe a błoto wydawało się nie kończyć :

Obrazek

Obrazek

Morale spadało...
W końcu dojechaliśmy do miejsca gdzie możliwy był odwrót z połoniny w stronę wsi Karpackie. Piotrek i Łukasz, raczej optowali za zjazdem, optymistyczny Michał chciał przeć dalej a ja skłaniałem się ku tej opcji. Postanowiliśmy z Michałem jechać na zwiady. Chłopaki czekali a my pojechaliśmy sprawdzić co się czai za zakrętem :)
No niby było wszystko spoko, ale dojechaliśmy znowu do miejsca gdzie z powrotem było by ciężko wrócić. Ale do miejscowości Użok i do końca połoniny było już naprawdę niedaleko. Spróbowałem zadzwonić do Piotra, żeby jechali w naszą stronę bo jest lajt :haha: i że tylko trzeba zjechać w jednym miejscu takim dosyć kamienistym zjazdem pod który już nie podjedziemy z powrotem :smile: i będzie cywilizacja.

Obrazek

no i się nie dodzwoniłem... To jedziemy po chłopaków i raz dwa wrócimy w to samo miejsce. Rozochoceni, z planem w głowie "gnamy" przed siebie. Ja jadę pierwszy za mną Michał. Spoglądam co jakiś czas w lusterko i w pewnym momencie widzę jak Michał praktycznie znika w kałuży razem motocyklem. Staję i biegnę w jego stronę, z kałuży wystaje pół Michała i ogon motocykla. Cała reszta pod wodą. Wiem, że było by pewnie fajne zdjęcie :) ale trza było ratować sprzęt. Jedną nogą wskakuję do kałuży, wody jest powyżej pasa, razem udaje nam się postawić motocykl do pionu i wygrzebać się z tego bajora.

No jest słabo, woda jest w zasadzie wszędzie: w wydechu, w airboxie, w filtrze powietrza, w lampie i pod zegarami... Michał zaczyna rozkładać po kolei maszynę w celu osuszenia... Pod przepustnicą woda. Zaczynam się martwić:

Obrazek

Woda we wtrysku, niżej też, trzeba motur postawić do pionu żeby wylać ten cały syf. We dwóch nie damy rady. Jadę po chłopaków. Piotrek już przeczuwa jakąś lipę po pali fajkę od fajki :) Naświetlam sytuację i wracamy do Michała. We czterech stawiamy sprzęta w pionie i wylewamy wodę. Humor powoli wraca

Obrazek

Po wylaniu wody, Michał zabiera się za składanie. Pogania go w tym burza która powoli zmierza w naszą stronę. Lekkie poddenerwowanie, próba odpalenia...
BMW odpala !!! Radość w ekipie, maszyna jeszcze wypluwa z wydechu resztę wody, ale działa normalnie. Teraz już tylko szybki powrót i ucieczka przed zbliżającym się deszczem, zjeżdżamy w Karpackim, przeskakujemy przez górkę i jesteśmy w Libuchorze :) Na lajcie oczywiście. Kończymy dzień w dobrych humorach, eksperymentując z miejscowymi przysmakami alkoholowymi.

Kolejny dzień, już ostatni postanawiamy dojechać do Żdaniewa, tym razem już grzecznie na około zrobić przejażdżkę trochę asfaltem potem szuterkiem w stronę Użok i z powrotem do Libuchory. Już, naprawdę na lajcie. Na wylocie z Użok, zatrzymuje nas Policja. Że, niby nie zatrzymaliśmy się na stopie. Ok, myślę sobie, taki folklor, dogadamy się :) Po czym po chwili okazuje się, że Michał nie ma przy sobie dokumentów -żadnych. Zostawił w Libuchorze. Zaczynają się negocjację i trochę nerwówka. Po uiszczeniu sowitego myta (publicznie ominiemy kwestę ile) ruszam dalej już bez większych przygód do Libuchory. Aaa, po drodze jeszcze Piotrek urywa ramkę z rejestracją i tylną lampę, ale Ilia na lajcie ogrania temat.

W niedzielę, już wyjazd. Pada dosyć mocno... Ruszamy we trzech, Michał zostaje i rusza dalej dopiero po południu ...

Obrazek

Dzięki za super wyjazd na lajcie, za przygody i do zobaczenia. Fotki z których korzystałem, to w większości dzieła Michała plus kilka moich.
Ostatnio zmieniony 29.05.2019, 15:23 przez Marcinnn6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PIO5559
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 22.05.2018, 22:59
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: PIO5559 »

Wszystko prawda potwierdzam :-) Lajt jakich mało
luki88
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 16.09.2013, 23:23
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: luki88 »

Prawdziwe motto wyjazdu brzmiało: Dzień bez przygód to dzień stracony :)
Kilka fotek ode mnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gdzieś w nas tańczą strachu stróżowie,
Gdzieś w nas jadą wolni bogowie,
Gdzieś w nas piją klęski wodzowie,
Gdzieś w nas, gdzieś w nas...
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: Marcinnn6 »

trzecie zdjęcie od dołu. KTM i błotny slick :) Na UA mają fajne to błoto, tak lepka glina klejąca się do wszystkiego ...
Awatar użytkownika
szymon.c
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 145
Rejestracja: 01.09.2015, 02:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: szymon.c »

Fajnie, ze udało wam się wybrać mimo przeciwności losu. Miło pooglądać i poczytać. I pomyśleć, że cały czas mam 1/3 baku ukraińskiego paliwa z maja 2018.. ech.
:thumbsup:
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: LIBUCHORA MAJ 2019

Post autor: henry »

Rzeczywiście, waszymi przygodami można by oddzielić kilka wyjazdów :ysz: :smile:
Nie wiem, czy celowo szukaliscie błota, czy błoto szukali was, ale takiej dziury z błotem po pas nigdy nie znaleźliśmy.
Fajnie, że mimo wszystko udało się wam pojechać, że udało się szczęśliwie wrócić, żal tylko tego praska, to jednak jest problem. Mam nadzieję, że kolega jakoś to załatwi.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość