NOWY TRANSALP.

motocyklowo
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: nostrik »

Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem idei jaka przyświeca producentom motocykli :omg:. Samochody mają silniki coraz mniejsze, a motocykle większe. Budowanie mastodonta, który z dodatkowym szpejem i bagażami, wagą dorównuje przeciętnej armaturze jest dla mnie głupie. Szkoda, że zanikła klasa +- 600, chociaż jednocześnie mamy renesans klasy 300-400. Cóż, jestem skazany na Trampka po wsze czasy, ale z uciechą czekam na chwilę, kiedy turystyczne enduro dostanie silnik Goldasa czy innego Rocketa. Obiecuję, że nie będę się śmiać :haha: .
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Kiddo »

nostrik pisze:Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem idei jaka przyświeca producentom motocykli :omg:. Samochody mają silniki coraz mniejsze, a motocykle większe. (...)Szkoda, że zanikła klasa +- 600, chociaż jednocześnie mamy renesans klasy 300-400. Cóż, jestem skazany na Trampka po wsze czasy.
Podpisuję sie w 100%. AT -jak dla mnie- za duża i za ciężka. T7 to , znów jak dla mnie, terenówka dostosowana do drogi a nie odwrotnie. Z tego co czytam i oglądam dłuższe wyprawy już ze wzgledu na siedzenie są mało przyjemne. No i też lekka nie jest. Honda cb500x rally raid to by było to ale ta znów za mała jak na 182cm. Trampek forever. :smile:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Sylwek »

Ponoć Honda zarejestrowała nazwę Transalp w USA. Dopiero teraz czy stare prawa wygasły, coś się kroi?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Artek »

Patrząc na to, jak unia "kosi" ekologią i podatkami spalinówki nie napalam się na wydatek 50k. Albo japońce to wypuszczą na rynki inne, niż Europa, jak w przypadku CT125. Znów pozostanie lizanie lizaka przez szybę.
Ostatnio zmieniony 02.03.2021, 22:37 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: magneto »

Sylwek pisze: 25.02.2021, 23:25 Ponoć Honda zarejestrowała nazwę Transalp w USA. Dopiero teraz czy stare prawa wygasły, coś się kroi?
Nie wiem, jak u Hondy, ale kilkanaście lat temu (miałem kontakty z "importerem"), znalezienie w Ameryce Yamahy XJ600 było niemożliwe...
Po prostu na tamtym rynku nazywała się (o ile dobrze pamiętam) "Seca II". Może tu jest problem ? :niewiem:
W temacie - oby coś wypuścili w końcu i oby było nas na to stać i oby było warto (coś za dużo tych "oby"... :ysz: ).
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Sylwek »

Pojawił się temat w czacie, ale powielę:

"Honda ponownie zastrzegła w amerykańskim urzędzie patentowym nazwę Transalp! Czy to oznacza, że w końcu doczekamy się od japońskiego producenta motocykla adventure w średniej kategorii pojemnościowej?
Plotki o tym, że Honda w końcu zdecyduje się na wypuszczenie prawdziwego motocykla typu adventure, krążą w środowisku od co najmniej kilku lat. W zeszłym roku tylko przybrały na sile, bo Honda podobno szykuje się na stworzenie nowego modelu o pojemności 850 ccm, który miałby być sprzedawany obok Africa Twin 1110.

Co ciekawe, teraz Honda złożyła w Urzędzie ds. Znaków Towarowych i Patentowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) wniosek o ponowne zastrzeżenie nazwy Transalp. Prawa te wygasły w 2016 roku i na szczęście dla Hondy, nikt się do nich nie przykolegował.
Honda nie potwierdza, że nowy model adventure jest w drodze na rynek. Samo zastrzeżenie nazwy może jednak być kolejnym krokiem ku temu, by Honda Transalp w końcu trafiła do sprzedaży. W końcu plotki o Hondzie CRF850L wracają co jakiś czas.
Mamy nadzieję, że Honda w końcu wypuści turystyczne enduro w średniej kategorii wagowo-pojemnościowej. Ma jednak sporą konkurencję, bo na rynku dobrze stoją zarówno Yamaha Ténéré 700, jak i KTM 890 Adventure, BMW F 850 GS czy Triumph Tiger 900.

Jak wiadomo, w każdej plotce jest jednak ziarno prawdy, więc… czekamy z niecierpliwością!"

https://swiatmotocykli.pl/motocykle/hon ... -transalp/
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Janek-2004 »

Biorąc pod uwagę ekoterroryzm z jednej strony a z drugiej pompowanie mocy i pojemności (po części wynikające z pierwszego) to nie wróże temu sukcesu. Pierwsza rzecz to wzrost pojemności a zarazem i masy biorąc pod uwagę tryndy (pierdylion systemów, TFT, etc).
to co może przysporzyć kupujących to to, co robi teraz m.in. KTM - zapowiadany mały adventure z 490 ccm i mocą ok 60 km. z wagą ciut wyższą i budżecie nieco wyższym niż obecna 390-a ma sens. jak śruby będą zakręcali na loctite to sam kupię :smile:
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: nostrik »

Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: ostry »

hehe, też miałem wrzucić, wczoraj mi się to wyświetliło. I już miałem nadzieję że coś jest na rzeczy :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Sylwek »

Dubeltówka jest, choć jakaś krótka, obrzyn bardziej :grin: . Tygryski na boczkach, niska szyba, wysoki błotnik w serii, hmm..
Od kilku lat, same rendery krążą w sieci. Nic o jazdach, kontrolowanych przeciekach. Czyżby Yamaha modelem T7 dała Hądzie do myślenia ?
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: bartekk »

W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
janina
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 03.03.2015, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Malbork

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: janina »

Z tych wszystkich prawdopodobnych wcieleń nowego trampka takie najbardziej mi się podoba. :ok: No i najważniejsze aby nie przesadzili z masą. :crossy:
Honda XL650V Transalp; CRF300L.
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: whiter »

Z masą i kasą ;)
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: bartekk »

w tym malowaniu armor +1, cena +2500pln :haha:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: nostrik »

No, owszem ładny jest, ale jakoś tak wygląda jak bliźniak T7.
Jak dla minie z tego zdjęcia to tak +7 do lansu, a cena zawsze za wysoka :wink: :lol:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Sylwek »

Zachowawczy, aktualny styl. Mniejsza Afra, zmiksowana z T7, nawet dwururka poszła w kąt-ten wielki tłumik.
Ale błotnik przedni nisko, prześwit nie najgorszy. Ciekawe, co finalnie wykluje się z renderów i ile najnowszy TA będzie miał chłodnic :smile: .
Awatar użytkownika
janina
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 03.03.2015, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Malbork

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: janina »

nostrik pisze: 24.05.2021, 15:10 No, owszem ładny jest, ale jakoś tak wygląda jak bliźniak T7.
[...]
Jak bliźniak chyba nie. T7 wygląda nieco inaczej.
Honda XL650V Transalp; CRF300L.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: nostrik »

janina pisze: 26.05.2021, 14:16 Jak bliźniak chyba nie. T7 wygląda nieco inaczej.
Fakt, ten ma na sobie rajdera :lol:

Poza tym to bliźniaki dwujajowe :lol:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: Sylwek »

janina pisze: 26.05.2021, 14:16 Jak bliźniak chyba nie. T7 wygląda nieco inaczej.
Si; Yamaha jest bardziej smukła i optycznie lżejsza. Pisząc o miksie, miałem na myśli nijakość Hondy na zaprezentowanym przez Ciebie linku.
Nie dywagując zanadto, jestem ciekaw co ostatecznie wykluje się i czy w ogóle. Przyznam, że na nieco mniejszą (200-250 ccm) Afrę, niespecjalnie mam chęć, wolałbym coś wychodzącego z mniejszych klas pojemnościowych. Wspominałem o tym.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: NOWY TRANSALP.

Post autor: henry »

GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość