Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: wilq.bb »

Baran pisze:Tak sobie pomyślałem - ciekawe, czy dużo roboty byłoby żeby zaadaptować od tego kardan do Trampka albo Afry i czy dużo mocy by im to ujęło.
Byłby koniec użerania się z łańcuchem, pierniczenia z jego naciąganiem, smarowaniem, myciem, wymianą :ok:
Pewnie do wyrzutu poszedłby cały tylny wahacz + koło; ciekawe, co jeszcze.

CHYBA prościej byłoby pożenić 650-tkę z NTVką - tam też siedzi kardan i silnik bliższy jeden drugiemu - może nawet przekładka byłaby dość plug&play zamiast plug&pray :grin:

Z tego co kojarzę w NTV-ce niestety koła już nie są szprychowe - więc moto by bardziej ancfaltowe się zrobiło
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: ostry »

Wilku, też nie tak hop siup , znowu ramę trzeba by rżnąć :grin: i rzeźbić , a i tak się złamie bo w NTV monowahacz, zatem i siły nieczyste inne działają. Ale nie wykluczone że koła XLV / NTV są wymienne, bo obudowa przekładni wygląda tak samo.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: wilq.bb »

To gradziu chce rżnąć :pob: i daje temat do dywagacji, to czemu sobie nie podywagować.... a nóż widilec jakiś głupi pomysł mu podsuniemy (lub wybijemy) do/z głowy.
Ostry pomyśl - my tutaj za mózg robimy, a fizyczny będzie kto inny - a jak nie pójdzie coś, to oczywiście jego wina :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: Baran »

No właśnie :)

A poza tym o ile w NTV650 jest monowahacz, to już w NT650V jest normalny dwuramienny wahacz + silnik wyglądający identycznie jak w Trampku 650 :thumbsup:
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 844
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: Marcin-BB »

Czy to ntv650 czy nowszy deauville to i tak dupa zbita. Wahacz jest w tych motocyklach za krótki by go szczepić do jakiegokolwiek enduro. Poza tym , jak pisano wcześniej, to się wiąże z cięciem i przerabianiem ramy- i to poważnym. Dużym problemem byłby też bardzo mały skok tylnego zawieszenia w takim zlepku.
Ta XLV jest super taka jaka jest: Idealny motocykl enduro, bo ma w serii to co potrzeba, i nie ma nic co by trzeba z z niego wyrzucać! :smile: Jak ktoś znajdzie mi super zadbaną sztukę w stanie tip-top, to oddam mojego trampka '96 za taki muzealny egzemplarz! :grin:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: ostry »

Marcin to spiesz się, bo już niedługo będziesz musiał oddać 2 szt takich TA 96' za jednego nierzeźbionego XLV :grin: . Te pierwsze jeszcze tanieją, ten drugi niestety tańszy nie będzie...

Kupujcie, to będę miał z kim na zlot pojechać
:smile:
http://www.xlv.ch/meetings/swiss/Altdor ... e_XLV.html
http://www.xlv.ch/meetings/swiss/Altdor ... XLV-2.html
Jakby ktoś wiedział o jakiejś fajnej sztuce to mi też możecie dać znać.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: grad74 »

wilq.bb pisze:To gradziu chce rżnąć :pob: i daje temat do dywagacji, to czemu sobie nie podywagować.... a nóż widilec jakiś głupi pomysł mu podsuniemy (lub wybijemy) do/z głowy.
Ostry pomyśl - my tutaj za mózg robimy, a fizyczny będzie kto inny - a jak nie pójdzie coś, to oczywiście jego wina :grin:
Bujaj się kotku :fuck: :wink: , nikogo i niczego nię będę rżnąć :tongue: . A już na pewno nie RD 01. To jest piękność sama w sobie i nie ma w niej czego poprawiać Amen.
ostry pisze:Marcin to spiesz się, bo już niedługo będziesz musiał oddać 2 szt takich TA 96' za jednego nierzeźbionego XLV :grin: . Te pierwsze jeszcze tanieją, ten drugi niestety tańszy nie będzie...

Kupujcie, to będę miał z kim na zlot pojechać
:smile:
W sumie to jest tak Ostry, że dokładnie zdaję sobie z tego sprawę. SZ ... kurka rozwolniona, po kiego czorta ja właziłem na tą aukcję? :niewiem: A teraz mam o czym myśleć w nocy :wacko: . Brrr......
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: wilq.bb »

Nie sądzę, żebyś chciał zepsuć takie ładne moto - ale zima jest no i głupie pomysły wolno podrzucić czyż nie :cool:

Edyta: Gradziu ty w nocy się swoją Lubą zajmij, a nie o motongach rozmyślaj :tongue:
Ostatnio zmieniony 22.02.2015, 08:16 przez wilq.bb, łącznie zmieniany 1 raz.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: ostry »

Q..., a jednak!

Obrazek
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: grad74 »

Co to, ja się kurna pytam!!! Co to kurna jezd??? :omg: Co to za klaun?
Edyta: No i ciekawe od czego ma tył, bo tył akuratnie mi się podoba. - No dobra już wiem - od VFR-ki.
Ostatnio zmieniony 23.02.2015, 14:12 przez grad74, łącznie zmieniany 2 razy.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: wilczek »

Zarąbista zmota, zobacz jakie ma heble, a skoro wg opinii experta, szkoda sprzęta w teren... to pomysł na supermoto jest ciekawy. Mnie oryginał podoba się , ale doceniam inwencję supermoto- na bank jest jeszcze bardziej poręczny na czarnym i szutry też mu niestraszne. To moze fajnie latać , a o gustach....
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Czy zakup Hondy xlv750r to dobry pomysł?

Post autor: Artek »

Czarna owca, brzydkie kaczątko... :wacko:
Dominator.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości