Aprilia Caponord 1000

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Aprilia Caponord 1000

Post autor: pawner1 »

Moi mili, 2 lata temu kupując Translpa, myślałem ze to już na zawsze. Dziś czuje że chyba czas na sprzęt poważniejszy. Co sądzicie o tytułowej Aprili?

Wygląd ma świetny, parametry silnika, spalanie tez zachwyca. Podoba mi sie bryła tego motocykla, moc, rozmiar powaga. Krótko, szukam tego co oferuje transalp ale w lepszym cięższym wydaniu.

Africa jest już za stara, nie mam zamiaru wydawać kupy pieniędzy za sprzęt leciwy choć kultowy sam w sobie. BMW GS 1200 za drogie. Zostaje Aprilia.
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: mirkoslawski »

Fajny motek - popytaj B3stii - On ma Capo :wink:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5548
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: wojtekk »

pawner1 pisze:
Africa jest już za stara, nie mam zamiaru wydawać kupy pieniędzy za sprzęt leciwy choć kultowy sam w sobie. BMW GS 1200 za drogie. Zostaje Aprilia.
Może zerknij przychylniej na Tygrysa? Jest ich kilka an forum i koledzy sobie bardzo chwalą (sam bym dumał nad nimi gdybym miał więcej kasy). Forumowy kolega (Wilczek) sprzedawał - może aktualne?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: herni74 »

szukam tego co oferuje transalp ale w lepszym cięższym wydaniu.


A co to znaczy , że cięższy znaczy lepszy ? myslałem , że im lżej tym lepiej w enduro :crossy:
Ps. Capo a Trans to zupełnie inne motki i do czegos zupełnie innego stworzone.
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: pawner1 »

Wystarczy mi możliwość przejechania po polnej czy szutrowej drodze. Co do ciężaru, to czuje się pewniej mając masywną maszynę pod sobą. No nic, na razie analiza rynku, opinii oraz innych możliwości. Może tez mi przejdzie i kolejny sezon zostanie trampek. Zobaczymy, muszę tez koniecznie go objeździć. Fajnie, ze na forum można podzielić się takimi rozterkami.
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: herni74 »

Ja latałem ostatnio dosyć sporo Gs12 (zrobiłem okolo 3,5 tys km) i najlepsza w tym motocyklu to była waga !! coś około 220 kg to nie wiele więcej niż Ta 650. Zawieszeniowo gs12 jest poprawny ale "dupska nie urywa" szału nie ma!! . Jeździłem tez viadrem z 2008 i to jest strasznie nudna maszyna (cisz spokój i nic nie wieje , skrzyni nie słychać . To taka nudna i bezawaryjna hłąda ) jeździ się podobnie jak PanEuropą . Bardzo fajny motek to jak dla mnie jest crosstourer, naprawdę super i jakoś lepiej mi się jeździło niż gs12( wrażenie solidności w hondzie)
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 397
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: Radek »

pawner1 pisze: Krótko, szukam tego co oferuje transalp ale w lepszym cięższym wydaniu.
Mój szwagier :wink: jeździ takim od kilku lat. Pieruńsko ciężki, znakomity silnik, kłopoty z elektroniką ( procesor deski rozdzielczej). Bardzo ładną opcją jest Caponord- ale uwaga: wersja Raily.
To nie są motocykle podobne do Transalpa. To tak, jak by napisać, że Varadero jest podobnym motocyklem do Transalpa, tyle, że cięższym.
W las tym się nie zapędzisz ale asfaltem do Chorwacji z pasażerem. Bez problemu.
Komfortowo i bez niepokoju o brak mocy.

ps. piękny dźwięk silnika :ohmy:
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: martes »

pawner1 pisze: Może tez mi przejdzie i kolejny sezon zostanie trampek.
Nie przejdzie. Prędzej zmieni się obiekt pożądania. ;)

W temacie Caponorda, bo też robiłem kiedyś rozeznanie i byłem nim zainteresowany - na forach zagranicznych natknąłem się na kilka relacji na temat pękającej ramy. :ysz: Wiadomo, nie ma co się sugerować pojedynczymi przypadkami, bo zawsze jest prawdopodobieństwo, że coś się spapra, ale miejsce/przyczyna pęknięcia była powtarzalna, a to daje do myślenia, szczególnie biorąc pod uwagę ile na świecie jeździ trampków, a ile capo.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: Scyzoryk »

Aprilla to jedna z wielu propozycji w tym segmencie, nie tylko GS :)

Jest jeszcze:
Suzuki V-strom
Honda Varadero
Yamaha TDM

Przy założeniu że teren jaki potrzebujesz zaliczyć to tylko szutrowa dróżka dojazdowa to wszystkie powyższe się nadają.

Aprilla fajna ale w PL mało popularna więc pewnie z serwisem i częściami może być słabiej niż w japończyku.

Osobiście Aprilla strasznie mi się podoba, szczególnie RR. Ja jednak jak byłem na etapie szukania tego typu motocykla wybrałem TDMkę, właśnie z uwagi na sporo opinii w necie o problemach z elektroniką, częściami itd.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
bogdan79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 436
Rejestracja: 30.03.2011, 17:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: bogdan79 »

Scyzoryk pisze:Aprilla to jedna z wielu propozycji w tym segmencie, nie tylko GS :)

Jest jeszcze:
Suzuki V-strom
Honda Varadero
Yamaha TDM

Przy założeniu że teren jaki potrzebujesz zaliczyć to tylko szutrowa dróżka dojazdowa to wszystkie powyższe się nadają.

Aprilla fajna ale w PL mało popularna więc pewnie z serwisem i częściami może być słabiej niż w japończyku.

Osobiście Aprilla strasznie mi się podoba, szczególnie RR. Ja jednak jak byłem na etapie szukania tego typu motocykla wybrałem TDMkę, właśnie z uwagi na sporo opinii w necie o problemach z elektroniką, częściami itd.
zapomniałes jeszcze o KTM Adventure 950/990, wagowo bardzo zbliżone, ale dużo mocniejsze :)
Silnik, dwa koła i mina wesoła…
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: herni74 »

TDM to porażka nie nie nadaje się nawet na szuter !! zawieszenie za twarde i można pogubić bagaże . Fajny moto ale tylko po czarnym .
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: Scyzoryk »

zgadza się, do turlania się po szutrze jeszcze OK ale szału nie ma. Na asfalcie super.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: wojs »

jak juz pisal Wojtek ... pomysl o Tygrysie ... naprawde uniwersalny motocykl.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: Fryzjer »

Co do pękjących ram-pojedyńcze przypadki mocno obciążanych i tyranych egzemplarzy.
Co do szwankującej elektroniki-nie jest wcale tak źle.
Co do dostępności części-też mit. Silnik to Rotax, osprzęt mieszanka światowa.
Odnosząc ETV do TA to jest to zupełnie inna kategoria komfortu kierowcy i pasażera oraz właściwości jezdnych. Na winklach na czarnym można spokojnie dotrzymać kroku sportom. Precyzja prowadzenia świetna. Przelot np.700 km autostradą wpopołudnie nie stanowi problemu. W lekki teren raczej przy przeciętnych umiejętnościach off i średnim wzroście jeźdzca nie jest tak łatwo jak na TA.

Podsumowując: większość niepochlebnych opinii na temat tego moto pochodzi od tych którzy nawet
jednego kilometra nie pokonali na nim. Krążą opinie, że właściwości jezdne są nawet lepsze od GS. Wersja Rally Raid ma "wszystko".
W tym sprzęcie czuć Italię w pozytywnym znaczeniu.
Rozważałem Tigera ale Etv jest ładniejszy i jednak ma lepsze wł. trakcyjne. Warto wspomnieć, że dźwięk wydawany przez silnik rotaxa nie jest dla audiofilów ;-)

Jest polskie forum Caponorda-można tam co nieco się dowiedzieć :-)
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: andy237 »

Co do brzmienia silnika to masz absolutną rację, szorstki metaliczny dźwięk, brzmienie silnika Varadero to przy nim jak cudna muzyka. Sam omal nie kupiłem kiedyś Aprilii Caponord 1000, co przy moim wzroście to byłaby męczarnia. Za to na Varadero jeździło mi się bardzo przyjemnie, oczywiście tylko po asfalcie, świetnie wchodzi w zakręty.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: Fryzjer »

Po przełmaniu początkowych lodów z ETV wydaje się ona dużo bardziej stabilna nawet dla nie wysokiego jeźdźca w stosunku do TA i to w całym zakresie prędkości. Samo lawirowanie w ruchu miejskim nie stanowi żadnego problemu.
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Aprilia Caponord 1000

Post autor: wilczek »

Uważaj! KApowmordy dasną i wywracają się znienacka, szczególnie w górach,przy dopingu publiki, w okolicach Koninek ... :wink: :lol:
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: Aprilia Caponord 1000

Post autor: luk2asz »

wilczek pisze:Uważaj! KApowmordy dasną i wywracają się znienacka, szczególnie w górach,przy dopingu publiki, w okolicach Koninek ... :wink: :lol:
I to upadaja na asfalt :-)

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość