Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: pat13 »

Parę razy wywołano mnie i moje moto do tablicy to się muszę odezwać.
1. Jeżdżę najstarszym F800GS bo z roku 2008. Dałem za niego mniej niż niektórzy za nowe Trampki (fakt, szukałem długo). Zatem lans na kasę odpada - przynajmniej w moim przypadku. BTW - harleye są droższe i głośniejsze, zatem lepsze do lansu :lol: Poza tym enduro do lansu nie pasi :smile:
2. To nie jest moto bez wad. Jest ich kilka i trzeba włożyć w niego trochę pracy, aby dawał przyjemność z jazdy.
3. Bardzo miło wspominam Trampka, ale GieeS daje mi więcej frajdy z jazdy. Jeśli nie zmuszą mnie inne okoliczności - powrotu do Trampka nie przewiduję.
4. Wielu kierowników GieeSów wywodzi się z AT bo nie ma hądowej kontynuacji tego motka (ja etap AT pominąłem :smile: ). Dlatego forum F800GS jest właściwie martwe, aktywność społeczną właściwie przejawia tylko grupa Uć. Czemu? Bo ci nowi GieeSowi kierownicy wywodzą się z innych motków i pozostali wierni swojemu koleżeństwu (ja też :grin: ).
5. Buce znajdą się w każdym środowisku. Udało mi się poznać kilka osób jeżdżących na Trampkach, którzy uważają TCP za oszołomów i trzymają się z daleka.Ich sprawa. W wawie nie znam żadnego kierownika F800GS (z wyjątkiem Madrafiego :lol: ) i nie przeszkadza mi to jeździć :grin:
6. Pewna forma nagonki na GieeSy powoduje odruch obronny. Ot taki dialog:
- Będziesz Miał Wydatki.
- Bóg Mnie Wybrał. :haha:
A jak ktoś chce wiedzieć, czemu F800GS uważam za moto dające więcej frajdy - niech da znać.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Wolo »

pat, będziesz na zlocie? Czy użyczyłbyś bumy na rundkę?
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: falco »

Wolo pisze:pat, będziesz na zlocie? Czy użyczyłbyś bumy na rundkę?
Wolo, ja już dawno chciałem pata13 poprosić o "rundkę", ale boję się, że... jeszcze mi się spodoba... :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: wilczek »

O! zatem jedna kolejka do rundek Geesem, a druga do "sprawdzania" czy Idaho ma czym oddychać , się tworzy :lol:

No cóż... jeden lubi Geesy a drugi "cycki" :cool: ciekawe, która kolejka dłuższą będzie... :lol:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Jaro-Ino »

To ja zamawiam rundke na GSie z Idaho jako plecaczkiem :grin:
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

wilczek pisze:O! zatem jedna kolejka do rundek Geesem, a druga do "sprawdzania" czy Idaho ma czym oddychać , się tworzy :lol:

No cóż... jeden lubi Geesy a drugi "cycki" :cool: ciekawe, która kolejka dłuższą będzie... :lol:
W tym wypadku jest 2 w 1 - GS nie 1200, ale z cyckami :p
Jaro-Ino pisze:To ja zamawiam rundke na GSie z Idaho jako plecaczkiem :grin:
Jeśli Pat pozwoli :cool:
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
Krystek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 01.11.2010, 12:29
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Odolanów

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Krystek »

Jaro a ty to podobno na szuter party jadziesz ??? :lanie: :lanie: :lanie:
ZIELONO MI
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: zimny »

No i zrobił się z tego hyde park :banghead:

Wiem że w dzisiejszych czasach jest moda na tolerancję ale bez przesady...
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: MADRAFi »

Moge napisac dlaczego ja zmienilem,

Szukalem dlugo i rozwazalem kazdy moto.
beemki zawsze sie mi podobaly, uwazam je za calkiem ladne motocykle.
Ostatnimi czasy mialem okazcje karnac sie 600 oraz 650 i te motocykle wogle mi nie podchodza. Wrocilem do swojej 700 z ulga.
Ale sama 700 coraz bardziej mnie denerwowala, pomijajac slawetne juz latanie/wibracje kierownicy niestety nie byl to za bardzo wygodny motocykl dla mnie
juz po godzinie jazdy czulem to w nogach i plecach. Dodatkowo ewidentny brak 6 biegu. Decyzja zapadla ze zmieniam.

Zastanawialem sie czy nie pojsc w jakies lzejsze moto, moze jakis dualsport ale nic mi nie podchodzilo.
Wyglad i "podobanie sie" jest u mnie nie mniej waznym faktorem jak walory uzyteczne.
Skupilem sie na turystycznych enduro. Honda odpadla - bo nic nie ma ciekawego a Nx nowy to nawet enduro nie jest juz.
Yamaha ma brzydka jak noc 660 a super tenere to ta sama klasa co duzy GS wiec odpadla- glownie przez wage.
Suzuki - czyli DL nie jest zly ale cos mnie ciagnie do wiekszego kola z przodu, jazdy po bezdrozach i dziwnych sciazkach, wiec tez jakby nie bardzo.
wspominany juz parokrotnie Triumph, fakt fajny motocykl, podoba mi sie. I to on byl konkurencja do GSa. niestety odpadl przez slaby serwis, wiekszy ciezar od GSa i cenowo wcale nie jest duzo tanszy. Powiedzialbym ze porownywalny
W liberty stoi 800 xc za 42000

800GS po jezdzie testowej sprawial wrazenie ze to jes to. Ma 6 biegow, pozycja wygodniejsza ( nie wliczajac kanapy standardowej bo to porazka). Bardzo podoba mi sie zbiornik paliwa pod siedzeniem i wlot z boku. Jest to tez praktyczniejsze jak jezdzi sie z tankbagiem.
Moim zdaniem jego najwieksza wada jest cena. Dosyc zaporowa. A ludzie ktorzy wysmiewaja sie z uzytkownikow bmw moim zdaniem robia to z zazdrosci.
Wracajac do uzytkownikow byc moze niesympatycznosc wynika z tego ze to taki typ ludzi, maja kase i maja w d. innych.
Nie wiem, wiem ze ja nie zamierzam zmieniac nastawienia i kontaktow tylko dlatego ze bede jezdzil motocyklem z innej stajni. Sentyment to TA zawsze bedzie, zeby tylko zrobili fajny motocykl :D
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: tdm900 »

zimny pisze:Przesiadka z Afryki na Trampka... serio. Tak. To jest możliwe :smile:
a czemu by nie, AT nie ujmując temu modelowi nic z jego zalet to jednak stary i ciężki sprzęt, estetycznie kontrowersyjny, do tego niezbyt ekonomiczny. Najmłodsze AT mają kilkanaście lat. I nie wierzę, że - jak to piszą w ogłoszeniach - przez te kilkanaście lat afryką jeździł dziadek do kościoła, wiele z tych motocykli przeszło swoje i należy się im już emerytura. Tymczasem ostatnie roczniki TA650 to wciąż w miarę młode maszyny i jest szansa że nie będą jeszcze zajeżdżone. A możliwości mają podobne do AT i do tego lepsze ceny.
Dlatego Twój wybór uważam za całkiem racjonalny.
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Jaro-Ino »

Sprostowanie: ostatnie AT były produkowane w 2003, więc nie mają jeszcze kilkunastu lat :cool:
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

MADRAFi pisze: A ludzie ktorzy wysmiewaja sie z uzytkownikow bmw moim zdaniem robia to z zazdrosci.
:ok:
hehe, nie wiem, czy nadal będziesz lubianym kolegą :P
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Jaro-Ino »

Idaho pisze:
MADRAFi pisze: A ludzie ktorzy wysmiewaja sie z uzytkownikow bmw moim zdaniem robia to z zazdrosci.
:ok:
hehe, nie wiem, czy nadal będziesz lubianym kolegą :P
Heh. Dziwna ocena. Tu nie tyle chodzi o wyśmiewanie wszystkich użytkowników, co jedynie "wielkich ofroadowców" na GS 1200, którzy jeżdżą z 3 pustymi kuframi po mieście i raz w roku wyjadą za miasto. Pełen strój BMW, wysokie buty, a boi się postawić moto na trawie, bo to za duży off.

Czy wszyscy tacy są? Oczywiście, że nie. Ale wielu kupuje GSa nawet jako pierwszy motocykl, bo nowobogacki chce zabawke, która stała się modna. Nijak ma się to do jego pasji i umiejętności. Faktem jest, że nie nam oceniać jego zamiary i to co powinien lubić, a co nie. Ale ktoś taki nie powinien patrzeć z pogardą na kogoś, kto jeździ dużo tańszym sprzętem, ale robi to z prawdziwej miłości do jazdy, wydaje ostatni grosz na części, a gdy zobaczy kogoś na poboczu z awarią to mu pomaga.

Jeżeli Madrafi uważasz, że ludzie psioczą na BMW tylko dlatego, że ich nie stać, a to przecież takie świetne moto to chyba coś nie gra :thumbsdown:

Ja bym nie kupił 800tki, bo mi sie nie podoba, GS 1200 to za duży kloc, który w terenie nie potrafi jechać. Są takie motocykle jak Triumph, KTM czy Yamaha i w ich kierunku kiedyś pójde. A czy wtedy jak już będę mieć taki sprzęt, lecz nadal tańszy od BMW i powiem, że BMW mi nie pasuje to powiesz, że gadam tak, bo mnie nie stać na super hiper cacy BMW?

Jeśli jedynym kryterium oceny czyjegoś zdania nt motocykla ma być to czy go stać czy nie to mnie pusty śmiech ogarnia.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: falco »

MADRAFi pisze: Wracajac do uzytkownikow byc moze niesympatycznosc wynika z tego ze to taki typ ludzi, maja kase i maja w d. innych.
Strzał w 10!! Szkoda, że w całkowicie negatywnym świetle... :thumbsdown:

Oczywiście wciąż zaznaczam, że nie jest to ogólna opinia (odnoszę ją do nowobogackich a nie konkretnej grupy vel użytkowników), ale w moim przypadku w ogromnej większości sprowadzało się właśnie do wywyższania, bo... "ja mam więcej" i traktowania jak dalekiego kuzyna czy wręcz kogoś gorszego.
Takie podejście w moich oczach = kompletna porażka, ale jak wspomniałem wisi mi to, dlatego... śmieję się z takich ludzi, wcale nie z zazdrości... :dupa: :grin:
MADRAFi pisze:...wiem ze ja nie zamierzam zmieniac nastawienia i kontaktow tylko dlatego ze bede jezdzil motocyklem z innej stajni...
Stając się przykładem jak nasz pat13 i tak 3mać!! :thumbsup:
Jaro-Ino - :ok:

P.S. Przysparzamy modom roboty, ale to jakby nie patrzeć wciąż porównania tyle, że "trochę" odbiegające od tematu. Z drugiej strony o "takich" piersiach można w nieskończoność ... :wink:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: MADRAFi »

Jaro-ino w przeciwienstwie do Ciebie mi jest wszystko jedno kto na czym jezdzi, nie nasmiewam sie z KTMow, Hondy czy innych.
Motocykl ma sie przede wszystkim podobac wlasicielowi, ma sie z nim czuc dobrze, bo jazda ma sprawiac przyjemnosc.
bmw to nie tylko F800GS i R1200GS
1 cylindrowe F650GS starsze oraz G650GS nowszy to bardzo fajna propozycja jako pierwszy motocykl.

Wszystko zalezy od kierownika a nie od motocykla, bo jak ktos slaby to na zadnym motocyklu nie przejedzie offroad.
Ostatnio zmieniony 23.08.2012, 09:29 przez MADRAFi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Leo »

MADRAFi pisze:A ludzie ktorzy wysmiewaja sie z uzytkownikow bmw moim zdaniem robia to z zazdrosci.
A to ciekawe, że mi tego nie powiedziałeś w 2oo :)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Jaro-Ino »

MADRAFi pisze:Jaro-ino w przeciwienstwie do Ciebie mi jest wszystko jedno kto na czym jezdzi, nie nasmiewam sie z KTMow, Hondy czy innych.
Motocykl ma sie przede wszystkim podobac wlasicielowi, ma sie z nim czuc dobrze, bo jazda ma sprawiac przyjemnosc.
bmw to nie tylko F800GS i R1200GS
1 cylindrowe F650GS starsze oraz G650GS nowszy to bardzo fajna propozycja jako pierwszy motocykl.

Wszystko zalezy od kierownika a nie od motocykla, bo jak ktos slaby to na zadnym motocyklu nie przejedzie offroad.
Szkoda tylko, że w parze z Twoim " mi jest wszystko jedno kto na czym jezdzi" mówisz, że jak ktoś mówi, że mu BMW nie pasuje i by tego nie kupił to wg Ciebie mówi tak, bo go nie stać. A to mi w jakiś sposób pasuje do obiegowych opinii nt ludzi jeżdżących na BMW....

Dlaczego wśród porównań z innymi markami aspekt ceny zazwyczaj się nie pojawia i tam mówi się o silnikach, zawieszeniach, hamulcach, a w przypadku rozmowy z ludźmi mającymi BMW aspekt finansowy pojawia się praktycznie od razu, gdy tylko ktoś powie coś złego nt tego motocykla?

:resp:
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

Zgadza się Panowie,
każdy z Was ma nieco racji: bo i są osoby wywyższające się z tytułu posiadanych pieniędzy, jak i tacy, których zżera zazdrość. I nic na to nie poradzimy, poza tym, czy chcemy? :tongue: Nie powinniśmy jednak generalizować. Tak samo jak z opinią: motocykliści to szajbusy, itp. itd. Aż kampania powstała, żeby zmienić ten pogląd. A niektórzy na jeden temat wrzeszczą, żeby nie generalizować, a w innej kwestii wrzucają wszystko do jednego wora. Totalny brak konsekwencji.
Powtórzę raz jeszcze, bo poprzednio chyba nie zostało to przeczytane ze zrozumieniem :tongue: Każdy ma prawo do własnej opinii na jakiś temat, ale powinien wygłaszać jej w taki sposób, żeby obrażać innych.
Ja i tak kupię 650 :tongue:, bo to mój wybór i moja decyzja i nic komuś do tego :tongue:
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: MADRAFi »

BTW KTM 990 Adenture, cena powyzej 57000 za nowy.

Tak BMW jest gowniane, najdrozsze i wogle evil, prosze cie litosci.
Toz to przypomina wojne miedzy konsolami do grania albo innymi funboyami.

Jeszcze raz powiem, wszystko jedno kto czym jezdzi i ile dana maszyna kosztowal to ma byc FUN i spedzony czas ma sprawiac przyjemnosc, dla mnie liczy sie osoba ktora jezdzi i nie patrze na nia przez zaden pryzmat.
A u ciebie widze skrot BMW znaczy nowobogacki wiesniak bo nie kupil porzadnej maszyny.
Jak widze ludzi na sportach w kombinezonach to mi to cisnienia krwi nie podnosi, lubia tak to niech sobie jezdza byle by krzywdy innym nie zrobili.To samo harleyowcy i ich kluby MC. Jak im tak dobrze to ok. byle by nie mowili co inni maja robic.
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

MADRAFi pisze: Jak im tak dobrze to ok. byle by nie mowili co inni maja robic.
Popieram :)

Ale nie denerwuj się już :)
Let's play a game of fuck off. You go first.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości