MOTOCYKLE PITERA

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Transalp 600/750

Post autor: Artek »

Ostatnio mi jedną znajoma pani się żaliła, że ktoś jej "mężowi" dziwne pomysły podsuwa :lol: :roll:

Jak jedziecie w Polskę dookoła to może chociaż błoto w szpraju se kupcie. :whip:
Dominator.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600/750

Post autor: Sylwek »

Artek pisze: 18.04.2021, 14:03 ak jedziecie w Polskę dookoła to może chociaż błoto w szpraju se kupcie. :whip:
Sugerujesz, że padać nie będzie :grin: :cool: ?
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp 600/750

Post autor: Dlugi1 »

Nie ma bata by u nas nie padało przez tydzień, a co dopiero na czas objazdu Polski :)
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp 600/750

Post autor: Piter!!! »

Klepałem i klepałem tym młotkiem, aż mi afra wyszła :tongue:

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Transalp 600/750

Post autor: chemik »

Noooo gratulejszyn :ok:

Nie tak dawno kolega Sudden 650kę przerabiał ale żeby z 600ki takie cudo zrobić młotkiem :omg: :omg: :lol: :lol:

Niech nowe służy wiernie. Czyli sentymentalnego powrotu do trampka już nie będzie?
chemik vel Robert1984
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600/750

Post autor: Sylwek »

chemik pisze: 27.06.2021, 21:47 Nie tak dawno kolega Sudden 650kę przerabiał ale żeby z 600ki takie cudo zrobić młotkiem :omg: :omg: :lol: :lol:
Ależ to wszystko przenajczystsza prawda.
Gdy niedawno byłem u Piotra, z tego pomieszczenia wydobywał się zapach lakieru czarnego i czerwonego oraz lekkie nutki białego i srebrnego :grin: .
Tylko efektem klepania pochwalić się nie chciał :lol: .
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Transalp 600/750

Post autor: Artek »

Bardzo dobrze pastuje się SIDI pastą KIWI.

Pamiętam, jak się poznaliśmy na jakimś zlocie. Piter przyjechał wtedy trampem 650 z silnikiem 700-ki na gaźnikach. Potem była krótka miłosć z v-sromem, następnie 600-ka i zaraz potem swap silnika z afry. Wszystkie motory zawsze czyste, technicznie nienaganne. :resp:
Szkoda trochę tej 600-ki, nie wróżę jej świetlanej przyszłości w ręcach melepety. :haha:

Jakby się crf za dwa lata znudziła to zarezerwowałem sobie prawo pierwokupu i jestem pierwszy w kolejce! :kolejka:

Edit: do tej laluni brakuje jakiejś 125-ki lub rewera elektryka. :roll:
Dominator.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp 600/750

Post autor: Piter!!! »

Jak by kto chciał, to mogę pożyczyć taki młotek :tongue:


Na poważnie to na razie się poznajemy, to zupełnie inne moto, czuje się jak bym od nowa uczył się jeździć, ale z każdym dniem podoba mi się coraz bardziej, a co przyniesie przyszłość, nikt nie wie.

Dziwnie się na niej czuje, jak się jeździło Trampkiem, to jak szara myszka, byłeś niezauważany, a na tym zatrzymujesz się na stacji i podchodzą jakiś inni motocykliści, kiwają inni ludzie, nagle jesteś widoczny...
Krótko nim jeżdżę ale już widzę, że dużo osób na afrykach ma mentalność gejesowców samolubiących własne cztery litery i własne grono. Oczywiście nie wszyscy tacy są....

Ja do nich nie pasuję. Dusza Trampka w klacie :wacko:
Trampków miałem już kilka, na razie starczy. Lubię jeździć w offie, a afra jak dla mnie za wysoka i za ciężka w teren, jak finanse pozwolą to może za rok jakiegoś liścia.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600/750

Post autor: PawelD »

Piter!!! pisze: 27.06.2021, 22:53 Dziwnie się na niej czuje, jak się jeździło Trampkiem, to jak szara myszka, byłeś niezauważany, a na tym zatrzymujesz się na stacji i podchodzą jakiś inni motocykliści, kiwają inni ludzie, nagle jesteś widoczny...

Gratuluję wyklepania takiej ładnej sztuki!

Dokładnie takie same odczucia mam gdy wybiorę się „chinolem” Junakiem 123 - miałem wówczas mniejszy młotek i mniej materiału gdy chciałem wyklepać swój, stąd taki wybór ;) Człowiek spokojnie nie zatankuje, nie zje, nie wysika się - zaraz znajdzie się ktoś kto zaczepi, zagada, powspomina Junaka lub WSK w rodzinie. Wydawało by się, że przez te parę lat jazdy nim większość ludzi w Polsce i Europie już mnie widziała ale chyba zapominają…. Żartuję, bardzo to lubię i nie mam nic przeciwko takim spotkaniom :)

Na trampku najwyraźniej muszę wyglądać jak łysy koks w BMW - boją się czy jak? Dobrze że nie przeganiają z widłami… Zupełnie inne wrażenia z postojów.
Cyryl
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 190
Rejestracja: 12.07.2009, 09:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Transalp 600/750

Post autor: Cyryl »

Artek pisze: 27.06.2021, 22:19Edit: do tej laluni brakuje jakiejś 125-ki lub rewera elektryka. :roll:
Kurka widzę, że następny dochodzi do takich wniosków, że dobry elektryk to nowy, lepszy kierunek.

Jak lecę motorsem przez las to coraz więcej ludzi krzywo patrzy nawet jak mega zwalniam.
Ostatnio jechałem kumpla rowerem po szutrach i górkach i kilka osób mijałem z uśmiechem na twarzy na widok roweru.
NTV Deauville->V-strom 1000->Transalp zmota->Bandit 1200->Transalp 600->Bandit 1200->Tdm->Africa Zmota->1100GS->1150GS->1100GS->CB1300S->CRF1000 i MT01
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600/750

Post autor: Sylwek »

PawelD pisze: 28.06.2021, 10:16 Na trampku najwyraźniej muszę wyglądać jak łysy koks w BMW
Pawle; jeśli Ty jesteś koksem, to ja księciem hinduskim :grin: .
Cyryl pisze: 28.06.2021, 10:44 Artek pisze: ↑27.06.2021, 21:19
Edit: do tej laluni brakuje jakiejś 125-ki lub rewera elektryka. :roll:

Kurka widzę, że następny dochodzi do takich wniosków, że dobry elektryk to nowy, lepszy kierunek.
Nowe przepisy unijne nas pogodzą. Od 2035r. nie będzie sprzedaży spalinówek i hybryd. Ciekawe, tyczy też moto czy tylko osobówek?

Piter!!! pisze: 27.06.2021, 22:53 Dziwnie się na niej czuje, jak się jeździło Trampkiem, to jak szara myszka, byłeś niezauważany, a na tym zatrzymujesz się na stacji i podchodzą jakiś inni motocykliści, kiwają inni ludzie, nagle jesteś widoczny...
Krótko nim jeżdżę ale już widzę, że dużo osób na afrykach ma mentalność gejesowców samolubiących własne cztery litery i własne grono. Oczywiście nie wszyscy tacy są...
Ty możesz się dziwić, ale marketingowcy od Hądy zacierają ręce. Tworzy się nowa grupa, koniecznie chcących tych wszystkich niezbędnych przydasiek z katalogu i motocykla rzecz jasna :smile: . Gdyby jeszcze tak maszyna była wykorzystana jak obiecuje marketing i foldery, nie nadążalibyśmy z czytaniem relacji podróżniczych dookoła globu- wzdłuż, w poprzek, na przełaj :cool: .
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Transalp 600/750

Post autor: Artek »

A gdybym był młotkowym,
W stolarni młotkiem szalał...
Dominator.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600/750

Post autor: Sylwek »

Artek pisze: 10.01.2022, 21:44 A gdybym był młotkowym,
W stolarni młotkiem szalał...
Rownież trochę obawiam się o nową babcię Hondzinkę :grin: :grin: .
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp 600/750

Post autor: zimny »

Piter!!! pisze: 27.06.2021, 22:53 Dziwnie się na niej czuje, jak się jeździło Trampkiem, to jak szara myszka, byłeś niezauważany, a na tym zatrzymujesz się na stacji i podchodzą jakiś inni motocykliści, kiwają inni ludzie, nagle jesteś widoczny...
Krótko nim jeżdżę ale już widzę, że dużo osób na afrykach ma mentalność gejesowców samolubiących własne cztery litery i własne grono. Oczywiście nie wszyscy tacy są....
Ja do nich nie pasuję. Dusza Trampka w klacie :wacko:
Heh, mam podobnie. Bo jak niektórzy odnotowali - świat się kończy, piekło zamarza..... kupiłem gejesa :wacko: brzydki jest jak noc ale jeździ naprawdę dobrze, oj dobrze. Nie uogólniam, ale moje sporadyczne kontakty z przypadkowymi posiadaczami tych maszyn raczej nie były najlepsze, szczególnie właśnie gdy byłem na trampku czy innej niepozornej maszynie. Stąd nigdzie się nie wybieram a i gejes dostanie naklejkę TCP :smile:

Oczywiście nie tyczy się to wszystkich bo mam dwóch znajomych gejesiarzy którzy nijak nie pasuje do stereotypu :thumbsup:

Patrząd Piter po Twoich dokonaniach to nie zdziwi mnie jak w AT będzie siedział za rok np silnik z Triumpha czy jakieś V4 :grin: :grin:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp 600/750

Post autor: Piter!!! »

Afryka śpi pod kocem :smile:
A że lubię grzebać przy moto, to wytrzymałem niecały rok, tak mnie korciło coś rozebrać, czasami naprawić... Męczyłem Sylwka, Artura, rodzina przeze mnie cierpiała... No i wymęczyłem, kupiłem Hondę XL 600R, 1987r.
Muszę zmienić tytuł postu na Motocykle Pitera i zacząć opisywać Babcię, rozebrałem ją do golasa :wacko:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp 600/750

Post autor: zimny »

Piter!!! pisze: 12.01.2022, 21:39 .... zacząć opisywać Babcię, rozebrałem ją do golasa :wacko:
Się znaczy perwersyjna historia to będzie :tongue: :grin:

Gratulacje, fajna sprawa takie stare ęduro. Mam nadzieje kiedyś też coś takiego nabyć i nabijać garażogodziny :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600/750

Post autor: Sylwek »

zimny pisze: 13.01.2022, 08:52 Się znaczy perwersyjna historia to będzie
Perwersja będzie, gdy babcia otrzyma nowe zawory, tłok :blush: . Skrzypienie w zawiasach ustąpi, o nowych butach i mini(owiewce) nie wspomnę :grin: .

Dobrze, że Piotr nabył Hondzinkę. U niego nastała jasność, a u mnie cisza w telefonie :lol: :lol: . No i moje stadko pozostało nieuszczuplone :tongue: .
zimny pisze: 11.01.2022, 07:59 Patrząd Piter po Twoich dokonaniach to nie zdziwi mnie jak w AT będzie siedział za rok np silnik z Triumpha czy jakieś V4
W innym dziale, nieśmiało zasugerowałem Artkowi coś podobnego :grin: .
Na razie nie odzywa się, znaczy żuje temat, może myśli o kontrolce FI :wink: .
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Transalp 600/750

Post autor: grad74 »

PawelD pisze: 28.06.2021, 10:16
Na trampku najwyraźniej muszę wyglądać jak łysy koks w BMW - boją się czy jak? Dobrze że nie przeganiają z widłami… Zupełnie inne wrażenia z postojów.
Znaczy prawie jak w Shreku? "Jontek łap za widły - to łogr !!!" :lol:
A to co napisaliście o gejesiarzach i nowoafrykańczykach to niestety smutna prawda. czasem w trasie już mi się nawet nie chce lewej łąpy w górę podnosić, chyba że pierwszy machnie (znaczy normalny gość) to chętnie oddaję pozdrowienie.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
pawel_kielce
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 23.01.2011, 14:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp 600/750

Post autor: pawel_kielce »

Chyba nie marka...a zawsze człowiek.

Kilkanaście lat temu jak "na fajeczkę" zatrzymałeś się przy drodze, niewyobrażalnym było by ktoś na moto przejechał obok i nie zatrzymał się z pytaniem - czy coś się nie stało, pomóc ?
Inna sprawa, ile motocykli mijaliśmy wtedy po drodze, i kto narzędzia wozi jeszcze ze sobą :grin: ?
Czasy się zmieniają i ta zabawa ze stylu życia/fajnego hobby dla wielu stała się sposobem lansu... A całkiem fajne moto jest tańsze niż lepszy rower.
Choć (na pocieszenie)... Jesienią większym skuterem jadąc (satelis 400) zatrzymałem się na parkingu przy chłopakach co gumę w rowerze złapali - we dwóch jechali. Kilka minut później zatrzymał się chłop praktycznie nowym Ducati. Od słowa do słowa, kilkanaście dni później, fajny weekend na Ukrainie w październiku wyszedł (już trampkiem).

Nie marka...a człowiek, ZAWSZE !

Pozdrawiam
grad74 pisze: 13.01.2022, 13:45
PawelD pisze: 28.06.2021, 10:16
Na trampku najwyraźniej muszę wyglądać jak łysy koks w BMW - boją się czy jak? Dobrze że nie przeganiają z widłami… Zupełnie inne wrażenia z postojów.
Znaczy prawie jak w Shreku? "Jontek łap za widły - to łogr !!!" :lol:
A to co napisaliście o gejesiarzach i nowoafrykańczykach to niestety smutna prawda. czasem w trasie już mi się nawet nie chce lewej łąpy w górę podnosić, chyba że pierwszy machnie (znaczy normalny gość) to chętnie oddaję pozdrowienie.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp 600/750

Post autor: Piter!!! »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości