Porządek na forum " Sprzedam"

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Nadol »

Są motocykle, są też części oraz akcesoria a brak "materiały eksploatacyjne". Tyczy się to zarówno "sprzedam" jak i "kupię". Skąd ten pomysł - ano postanowiłem dać ogłoszenie na zakup zestawu "startowego" (olej, filtry, świeczki...) i tak nie bardzo pasuje mi to do części. Niby jest dział "inne" ale aż tak inne to to nie jest.
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: torak »

A ja po prostu stwierdzam: bajka, dzięki, szapoba.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: gwardia »

Dla jednego postu wszystko pozmieniane...wiecie, że lepsze jest wrogiem dobrego.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Remi »

na forum zrobil nam sie portal aukcyjny
kiedys po wybraniu aktywnych tematow mialem jedna strone ciekawych wpisow teraz pojawiaja sie trzy z czego polowa dotyczy sprzedam. Nie mam nic przeciwko ale uwazam ze powinno to byc ograniczone dla zielonych nickow. Dlaczego? Bo sa na tym forum tacy co ewidentnie prowadza tu zarobkowa dzialalnosc handlowa. Skoro na forum zarabiaja niech chociaz placa skladki.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Neno »

Jestem ZA ;)
Mam podobne odczucia ( od ok...6-9miesięcy ) ale czekałem aż ktoś zauważy to pierwszy.
Miło by było zrobić z tym porządek.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Wolo »

Pewnie, że byłoby miło, z tym że już to przerabialiśmy i nie przeszło :)
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Remi »

i z forum transalpclub zrobi nam sie forum transalpakup i sprzedaj albo cokolwiek
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: bathory »

Popieram tezę, może warto by jeszcze raz przemyśleć
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: jakmor »

Hmmm

Generalnie rzecz biorąc to jak nie masz zamiaru niczego kupować to nie wchodź na dział "GIEŁDA" tylko chadzaj po innych. A jak kto chce coś ciekawego dostać to zawsze znajdzie tam to i owo i to jeszcze z pewnego źródła ...
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: bathory »

jakmor pisze:Hmmm

Generalnie rzecz biorąc to jak nie masz zamiaru niczego kupować to nie wchodź na dział "GIEŁDA" tylko chadzaj po innych. A jak kto chce coś ciekawego dostać to zawsze znajdzie tam to i owo i to jeszcze z pewnego źródła ...
To jest oczywista i prosta metoda uniknięcia tego o czym mówi Remi (aczkolwiek jedynie skutków) ale nie zmienia to faktu, że zanieczyszcza forum a poza tym powoduje, że loguje się masa osób, która kończy forumową karierę na (jednym) pierwszym poście w dziale sprzedam. No ale jak większości nie przeszkadza to niech tak zostanie
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Remi »

jakmor pisze:Hmmm

Generalnie rzecz biorąc to jak nie masz zamiaru niczego kupować to nie wchodź na dział "GIEŁDA" tylko chadzaj po innych. A jak kto chce coś ciekawego dostać to zawsze znajdzie tam to i owo i to jeszcze z pewnego źródła ...
chyba ze korzystasz z opcji wyswietl aktywne tematy bo chcesz wiedziec co na "klubowym"forum sie dzieje
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: robii23 »

Też mam wrażenie że co poniektórzy zapisują się aby dodawać tylko ogłoszenia.
Niby nic w tym złego nie ma, ale tak się zastanawiam czy aby w ten sposób nie "tworzymy" rynku zbytu dla części z lewego sortu.
A kupując je zwiększamy popyt na kradzież trampków - nie bardzo mi się to uśmiecha.
Można by to ogarnąć w jakiś sensowny sposób np. zapisem w regulaminie że "w przypadku sprzedaży osoby nowe mogą zostać poproszone o skan dowodu rej. inaczej ban lub coś w tym guście".
Wtedy nie mam nic przeciwko.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: miroslaw123 »

robii23 pisze:Można by to ogarnąć w jakiś sensowny sposób np. zapisem w regulaminie że "w przypadku sprzedaży osoby nowe mogą zostać poproszone o skan dowodu rej. inaczej ban lub coś w tym guście"
:mouthshut: :omg: :bija:
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: robii23 »

Mirek napisz proszę co o tym sądzisz bo z piktogramów dobry nie jestem.
Pomysł jak pomysł wpadł mi do głowy po 5s zastanawiania, masz lepszy podziel się...
Z drugiej strony postaw się w sytuacji że Twoją maszynę Ci buchnęli i sprzedają po kawałku w Twoim klubie - jak byś to nazwał?
To oczywiście tylko przypuszczenie o tym handlu na naszym forum, ale czy nie lepiej dmuchać na zimne?
I wszystko to dotyczy osób nowych które TYLKO udzielają się w dziale sprzedam/posiadam/napisz na PW.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: pałeł »

jakmor pisze:Hmmm

Generalnie rzecz biorąc to jak nie masz zamiaru niczego kupować to nie wchodź na dział "GIEŁDA" tylko chadzaj po innych. A jak kto chce coś ciekawego dostać to zawsze znajdzie tam to i owo i to jeszcze z pewnego źródła ...

ogólnie wyświetla tematy nie trzeba wszystkich czytać :D wiec luzik pewnie gdyby pojawi sie fajna okazja to kupie w innym raczej nie
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: miroslaw123 »

OK, coś skrobnę... forum nie ma prawa oczekiwać jakichkolwiek dokumentów od kogokolwiek (sprzedającego, kupującego), pomysłu lepszego nie mam, a dla mnie jest dobrze, nie idealnie ale jest dobrze. Każde ograniczenie w efekcie uderza w forumowiczów bo nie powinniśmy być tylko i wyłącznie towarzystwem wzajemnej adoracji, a dzięki nowym użytkownikom, owszem czasami handlarzom, możemy znaleźć coś ciekawego i przydatnego.
Ps. Ja nie czytam wszystkiego, i nie dotyczy to tylko działu K/S i to polecam :grin:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Wolo »

bathory pisze:To jest oczywista i prosta metoda uniknięcia tego o czym mówi Remi (aczkolwiek jedynie skutków) ale nie zmienia to faktu, że zanieczyszcza forum a poza tym powoduje, że loguje się masa osób, która kończy forumową karierę na (jednym) pierwszym poście w dziale sprzedam.(...)
Od jakiegoś czasu "brązowi" użytkownicy nie mogą pisać w dziale "Sprzedam".
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: falco »

Siema,
jako, że byłem zielony a teraz jestem (na własne życzenie) czarny, to widzę... dwukolorowo... :lol:

Jak mi kiedyś jeden z Modów bardzo dobrze powiedział, to... sami Forumowicze utrzymują w "ryzach" zachowanie innych (jeśli ktoś ewidentnie przegina lub trolluje) przez zgłaszanie listu do moderacji (ikonka "!"). Myślę, że ograniczenie o którym wspomniał Wolo, czyli dla tych, co rzeczywiście "wpadają" tylko po to, aby coś upchnąć (ze statusem "brązowy") powinien wystarczyć. Oczywiście, nikt nie twierdzi, że "brązowy", to gorszy, ale skoro niektórzy lecą w kulki, to stąd potrzeby tymczasowych "blokad".

Zawsze ktoś poczuje się pokrzywdzony, ale jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził... :cool:

Jeśli jednak czarny, zielony czy łososiowy... ;) będzie się ograniczał tylko i wyłącznie do "spamu", zgłaszajmy, to a Modzi z pewnością zajmą się delikwentem... Najpierw ostrzeżenie a jak nie pomoże, to... odesłanie do komercyjnego portalu z blokadą konta czy inny pręgierz, który nasze "władze" zaordynują... :lanie: :cool:

Sam czasem szukam czegoś "innego" kierując swoje kroki do... znajomych, czyli... Forum, działa to w obie strony, ważne, aby nie przeginać i tyle.

P.S. Ascetyczny podział na działy w stylu:
1. Motocykl
2. Części/Akcesoria
3. Ubiory
4. Inne
Trafiony w 10!! Nie ma co się bardziej rozdrabniać.

HOWGH!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: bathory »

Wolo pisze: Od jakiegoś czasu "brązowi" użytkownicy nie mogą pisać w dziale "Sprzedam".
A tego nie wiedziałem, to dobre rozwiązanie, może trochę cwaniaczków :thumbsup: :thumbsup:
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Neno »

bathory pisze:
Wolo pisze: Od jakiegoś czasu "brązowi" użytkownicy nie mogą pisać w dziale "Sprzedam".
A tego nie wiedziałem, to dobre rozwiązanie, może trochę cwaniaczków :thumbsup: :thumbsup:
Wystarczy powitać 10 innych nowych i po "blokadzie" ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość