Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: chemik »

prochu pisze: ... a tył TKC 70 Rocks (nowość) ulepszona terenowo wersja starej 70-ki.
Fajne to tylko czy jest u nas dostępna gdzieś, bo nie znalazłem :niewiem:
chemik vel Robert1984
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Slawol74 »

Dobra to ostatnie zapytanie . Jak wcześniej pisałem 70 procent czarne 30 lekki teren .
1.Matzeler Turance.
2.Michelin Anakee Adventure
3.Michelin Anakee Wild
4.Michelin Anakee Sirac .
Które brać bo mam w dyni kołomyje juz.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Slawol74 pisze:Dobra to ostatnie zapytanie . Jak wcześniej pisałem 70 procent czarne 30 lekki teren .
1.Matzeler Turance.
2.Michelin Anakee Adventure
3.Michelin Anakee Wild
4.Michelin Anakee Sirac .
Które brać bo mam w dyni kołomyje juz.
A skąd w tym gronie Tourance? Ni ...ja nie pasują do pozostałych. Spójrz na bieżnik. Dorzuć TKC70, skreśle Tourance?
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Slawol74 »

tomekpe pisze:
Slawol74 pisze:Dobra to ostatnie zapytanie . Jak wcześniej pisałem 70 procent czarne 30 lekki teren .
1.Matzeler Turance.
2.Michelin Anakee Adventure
3.Michelin Anakee Wild
4.Michelin Anakee Sirac .
Które brać bo mam w dyni kołomyje juz.
A skąd w tym gronie Tourance? Ni ...ja nie pasują do pozostałych. Spójrz na bieżnik. Dorzuć TKC70, skreśle Tourance?
Ok No to Turance myk z listy A wchodzą TKC70
Zbigi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 09.12.2019, 08:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Zbigi »

Bierz:
pirelli scorpion rally str :smile:
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: mr bulwa »

Slawol74 pisze: Ok No to Turance myk z listy A wchodzą TKC70
Z mojego doświadczenia do Twoich preferencji pasowałyby jeszcze:
Dunlopy Trailmax
Obrazek
i Pirelli Scorpion MT90 A/T
Obrazek
Dunlopy zestaw przód/tył u mnie wytrzymały 17.500 km w tym Rumunię, Bieszczady etc. Tył po tym przebiegu był już skończony ale przód miał tak jeszcze z 20% bieżnika, jednak ze wzgl. na DOT zmieniłem.
Teraz mam zestaw Dunlop na tyle Pirelli na przodzie. W zeszłym roku zrobiona Rumunia i wrażenia ok. U mnie 80% asfalt 20% off w stylu jak na załączonym niżej obrazku ;)
Obrazek z Dysku Google
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: emek »

Slawol74 pisze:Dobra to ostatnie zapytanie . Jak wcześniej pisałem 70 procent czarne 30 lekki teren .
1.Matzeler Turance.
2.Michelin Anakee Adventure
3.Michelin Anakee Wild
4.Michelin Anakee Sirac .
Które brać bo mam w dyni kołomyje juz.
MT90. Do Twoich potrzeb będą rewelacyjne i nie ma co kombinować. Przebieg zrobisz ponad 20 tysi.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: KrzysieG »

Zaczynam już 2 komplet TKC70. Na asfalcie cicha, w teren lekki ujdzie, ale lepiej się sprawóje jak się środek wypłaszczy :smile: Tylna zrobiła ponad 30tyś. z lekkim bagażem i lekkim kierownikiem, teren rzadko, trochę szutru. Ja polecam tę oponę. Miałem ochotę na Mischeliny Adventure, ale jakoś drogo i mało o niej opinii jest.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: emek »

Ja Micheliny (Anakee Wild) założyłem i właśnie ściągam bo to się w terenie kompletnie nie sprawdza a niby opisane że 50/50 jako alternatywa dla TKC80. TKC80 miałem w Afyce i przyzwoicie to jeździło ale Wildy w DR650 nie dają rady w terenie (błoto, piach).
Opis ze ŚM.
Michelin Anakee Wild to opona o skrajnie odmiennych właściwościach. Jej żywioł to off-road. Do jej stworzenia wykorzystano doświadczenia zdobyte w Rajdzie Dakar oraz technologię z topowego modelu Desert Race, dlatego jazda po piasku, błocie, śliskiej trawie czy kamienistej nawierzchni będzie dla niej bułką z masłem na śniadanie. Gdyby jednak wybrać się motocyklem obutym w Anakee Wild w długą podróż po utwardzonych drogach, wycieczka marzeń może zmienić się w długotrwałe cierpienie. Szum i wibracje szybko staną się uciążliwe, a zachowanie opony w razie deszczu sprawi, że większość będzie wolała przesiąść się do lokalnego PKS-u, o ile wcześniej opona nie zużyje się do zera.
Takich bzdur dawno nie czytałem. Anakee Wild na czarnym i szutrach jest naprawdę świetna (czy sucho czy mokro). Specjalnie nie jeździłem w zatyczkach aby zobaczyć jak to szumi. Ano szumi ale nie mocniej niż alternatywy z jakimś tam bieżnikiem, wibracji zero (mam tylko tył). Natomiast piach, śliska trawa i błoto to tragedia.
Dziencioł
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 15.01.2020, 20:58
Mój motocykl: XL650V

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Dziencioł »

Im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości co do wyboru gum. Dużo będzie asfaltu, ale i lekki teren mnie ciągnie, bo nie latałem a chciałbym pojechać tam gdzie nie byłem. Lekki, tzn leśne piaszczyste dróżki, drobny żwir, mech, trawa, topinambur... Ogólnie raczej miękko i sypko, ale twardsze i delikatnie błotniste jazdy też planuje. Jazda wolna bez szaleństw na razie. Miały być tkc 80, ale teraz szukam czegoś pośrodku. Sirac, k60, tkc 70? Dwa tygodnie kupuje gumy i dalej nie kupiłem. Obecnie mam conti trial atack2 i szału nima.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: meny72 »

Heidenau k60 i myślę że będzie pan zadowolony :witch:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Sylwek »

Jeszcze szukacie tej uniwersalnej opony :grin: ?
Jak nic, rysuje się tu asymptota krzywej :lol: .

Sławol, Dzięcioł; czy to będzie Trailmax, TKC 70 czy też MT 90, to już kwestia zasobności portfela lub gustu.
Od ww, Sirac bardziej na ancfalt, a K 60 (zwłaszcza tylna) w tzw. teren. Zresztą przedmówcy wszystko wyłożyli.

W codziennym użytkowaniu i tak najważniejsza będzie dobra przyczepność na mokrym i suchym, a okazjonalny zjazd z twardego to już drugorzędna sprawa;
po określeniu, czego się chce i zweryfikowaniu umiejętności. Na wypadzik w Ałtaj i tak wszystkiego nie przewidzisz :smile: .
Dziencioł
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 15.01.2020, 20:58
Mój motocykl: XL650V

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Dziencioł »

Sylwek pisze:Jeszcze szukacie tej uniwersalnej opony :grin: ?
Cały czas się takiej szuka, bo to nowy model, bo to więcej opinii o starszym modelu. Dwadzieścia lat temu kupowałem opony z "Dizmar-u" do FJ 1200 i nie patrzyłem na model, tylko na rozmiar i cenę. Jak łysawa była to się nacinało do sznurków i pod szyldem "oszukać przeznaczenie" zapierniczało się na Rumunie czy tam inne Bieszczady. Teraz człowiek woli się upewnić, dopytać i wydać tego tysiaka na coś co zapewni mu bezpieczeństwo i komfort niż tak jak kiedyś na "pasuje mieć".
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Sylwek »

Dziencioł, no sorry.

Nikt tu nie jest alfa-testerem najnowszych gum, a średnie przebiegi większości użyszkodników spowodują,że nim ocenią możliwości tych opon, to znów pojawi się cuś nowego. Zakładaj, co Ci pasuje. Czy nie wspominałem już o asymptocie :grin: ?

PS. Kiedyś też śliniłem się do Dizmara :smile: . Ileż tam znajdowało się niezweryfikowanych informacji...
Gumy do sznurków również ciąłem.

Zakładaj, na co masz chęć i jedź cieszyć się drogą i życiem.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Dziencioł pisze:Im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości co do wyboru gum. Dużo będzie asfaltu, ale i lekki teren mnie ciągnie, bo nie latałem a chciałbym pojechać tam gdzie nie byłem. Lekki, tzn leśne piaszczyste dróżki, drobny żwir, mech, trawa, topinambur... Ogólnie raczej miękko i sypko, ale twardsze i delikatnie błotniste jazdy też planuje. Jazda wolna bez szaleństw na razie. Miały być tkc 80, ale teraz szukam czegoś pośrodku. Sirac, k60, tkc 70? Dwa tygodnie kupuje gumy i dalej nie kupiłem. Obecnie mam conti trial atack2 i szału nima.
TKC 70 w podobnej sytuacji mam, od biedy jedzie po lekkim terenie. Polecam, ale to są bardzo subiektywne sprawy.

Jak ma być błotko, trwa lub więcej piasku niestety poniżej TKC80/E09 nie polecam. Łatwiej się przyzwyczaić do małej niepewności na asfalcie niż do leżenia gdzieś w lesie oraz strużki potu z nerwów na plecach podczas jazdy...
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Slawol74 »

Pany gdzie znaleźć Pirelli Scorpion M90 A/T rozmiar trampkowy . Szukam kpl i nie widzę nigdzie .
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: kapsun »

Tez szukałem i tylną znalazłem w Poznaniu, na ostrowskiej topgumy.pl, opona świeża ostatnie tygodnia 2019
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Slawol74 »

Z przodem nie ma problemu na alledrogo . Dzięki za namiary.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: kapsun »

Luzik
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Slawol74 »

dzwoniłem i mają przód 90/90 21 ale tył tylko 130/90 17 . zastanawiam się czy będzie ok . jak myślicie ? .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość