Atomatyczny włącznik świateł

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
jez04
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.07.2018, 10:32
Mój motocykl: XL600V

Atomatyczny włącznik świateł

Post autor: jez04 »

Witam Forumowiczów
Chciałbym zamontować w mojej maszynie automatyczny włącznik swiateł mijania. Czy ktoś z Was robił cos takiego w swoim transalpie? Czy aby zamontować urządzenie trzeba mieć specjalny - motocyklowy automat włączający światła, czy też może to być urządzenie, które przeznaczone jest do samochodu? Proszę o podzielenie się uwagami i ewentualna pomoc gdzie podpiąc ów włącznik np. przy manetce, czy też można zorbić to w innym miejscu instalacji. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Atomatyczny włącznik świateł

Post autor: wilq.bb »

Moje pytanie brzmi - po co?
W twoim roczniku powinno być tak, że jak wyłączysz zapłon to wyłącza wszystkie światła (z postojowymi włącznie).
Przy sprawnym aku, zapalone światła mijania nie przeszkadzają :niewiem: w rozruchu.
Sprawdź to zanim zaczniesz rzeźbić - bo dołożysz kolejną rzecz, która potencjalnie może się zepsuć - warto??
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
jez04
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.07.2018, 10:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Atomatyczny włącznik świateł

Post autor: jez04 »

Hm. Chciałem aby światła nie utrudniały - nie obciążały akumulatora przy rozruchu motocykla, a ponadto po to aby nie zapomnieć włączyć świateł. Przemyślę sprawę raz jeszcze, ale nie zaszkodzi mieć pod ręką takiej opcji rozwiązania tzn. schematu podłączenia automatu świateł.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Atomatyczny włącznik świateł

Post autor: Hawk1985 »

Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
jez04
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.07.2018, 10:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Atomatyczny włącznik świateł

Post autor: jez04 »

Serdeczne dzięki Hawk1985 za pomoc, zastosuję się do wskazówek z artykułu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość