Wydech z 700 do 600? Warto?

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: zimny »

Witam, słyszałem że ze wszystkich fabrycznych wydechów ten od 700 brzmi zdecydowanie najciekawiej. Noszę się ze zmianą wydechu w moim Trampku - jednak nie chciałbym czegoś bardzo głośnego. Choć marzył mi się kiedyś ARROW Paris Dakar, tylko koszt za wysoki :-) Mam okazję względnie niedrogo kupić tłumik od 700 - pytanie jak z adaptacją do 600 (95r), czy to wogóle ma sens? Nie zależy mi na przyroście mocy itp., chodzi tylko o ciekawsze brzmienie od fabrycznego, ale w pełni legalne, tak aby nie było uciążliwe na dłuższej trasie. Poradzicie coś?
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Feel_ip
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 11.08.2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Feel_ip »

...ja w 600 miałem remusa, gadał cicho lecz pięknie basowo
w 700 jest katalizator spalin i nie wiem czy to tak łatwo podejdzie, żeby nie zaszkodziło
... choć niektórzy wyrzucają tą puszkę i jest jak w poprzednich wersjach ... niech się najlepiej wypowiedzą o brzmieniu właśnie ci koledzy
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: zimny »

Właśnie - może ktoś miał już takie doświadczenia?
BTW - a może jest ktoś kto ew. miałby do odsprzedania jakiś ciekawszy od fabrycznego wydech (ale nie za głośny) po rozsądnej cenie? Będę wdzięczny także za dalsze opinie odnośnie przeszczepu tłumika z 700 do 600.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: ostry »

Na pewno tłumik końcowy od 650 czy 700 będzie głośniejszy od 600 , a to z tego względu że 650 i 700 mają dodatkowy tłumik(650) i katalizator(700) więc pewnie są skromniejsze w środku ale podejrzewam ,że głośność będzie w granicach rozsądku .
Przeróbka zarówno w przypadku tłumika od 650 jak i 700 wiązała by się z wstawieniem jakiegoś kolanka łączącego tłumik z kolektorem. Prawdopodobnie tłumik 650 ma mocowania do ramy zgodne z tymi z 600 (tak sobie kojarzę ale pamięć mam zawodną czasami), 700- nie mam pojęcia.
Nie wiem też jak 700 spasuje pod plastikową osłonę w 600 ale skoro upycha się tam różne "armaty" to i z tym pewnie nie było by kłopotu.
Bardzo miło wspominam dźwięk mojego starego trampulca 92' , miał o niebo ładniejsze brzmienie niż fabryczna 650 , dlatego w 650 wywaliłem tłumik i wstawiłem MIG-a (środkowy tłumik pozostał nie tknięty ).
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: darkojak »

Ja ostatnio miałem okazję posłuchać jak brzmi wydech przy TA700 zarówno oryginalnie jak i po wywaleniu kata.
Połączyłem oryginalny wydech bezpośrednio kolankiem z nierdzewki do kolektorów.
Jak będzie to kogoś interesować to wrzucę fotki.

Musze powiedzieć że dość fajnie chodzi po tym zabiegu. Nie za głośny ale bardziej jakby basowe brzmienie. a i jakby coś żwawszy silnik się zrobił.
A może ma ktoś ochotę na ten wycięty katalizator? Uciachane króćce tylko bo zostały jak w oryginale.

Dodatkowo stopka centralna mojego dzieła która normalnie idzie do Ta650 pasuje idealnie do TA700 ale bez kata przy wydechu.
Awatar użytkownika
Pan_Mongolka
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 13.06.2019, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Braunschweig

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Pan_Mongolka »

Hej, odświeżę temat...
Czy coś trzeba przerabiać aby wstawić wydech z 700 do 600? Wydaje mi się, że wydech 600 ma dłuższy odcinek rury który łączy się z kolektorem.
Help please.. :egh:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: ostry »

Dobrze kombinujesz. Od 600-tki jest dłuższy niż od innych modeli z racji tego że nie posiada katalizatora i łączy się bezpośrednio z kolektorem. Trzeba by jakiś łącznik kombinować.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Neo »

Ładnie gra i ładnie wygląda. Ktoś pewnie zaraz dopisze jak to zrobić w swoim egzemplarzu bo ja taki układ mam od zakupu.
Obrazek
Konto zamknięte na stałe.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Sylwek »

Neo pisze:Ktoś pewnie zaraz dopisze jak to zrobić w swoim egzemplarzu bo ja taki układ mam od zakupu.
Może sprzedający się wypowie? A jeśli nie to, mr Neo, zdjąłbyś czarną osłonę wydechu i zmierzył Mongołkowi długość i średnice dorobionego łącznika?

Nie mam aktualnie na stanie żadnej 700 aby to wiarygodnie pomierzyć, choć wymiar będzie zbliżony (o ile nie taki sam), jak w 650.

Kolejny krok, to wymarsz z załącznikiem pod pachą, do pana od napraw tłumików. Za małą kwotę+ załącznik, dorobi gustowny, pożądany element, ze stali czarnej czy też kwasiaka/nierdzewnej. Przynajmniej tak to wygląda na prowincji :grin: .
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Neo »

Sylwek pisze:zdjąłbyś czarną osłonę wydechu i zmierzył Mongołkowi długość i średnice dorobionego łącznika?
Jutro sobota, powinno się udać posiedzieć trochę w garażu... :)
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: roberthd79 »

Jak miałem ta600 zamontowałem mu tłumik z cbf600, żadnego wpływu na dynamikę silnika nie miało, ale brzmienie się poprawiło. Więcej bulgotu i basu, zamiast dźwięku wiertarki i grzechotki z przepalonego oryginała. No i tanie są z nierdzewki, trwałe.
DL1000k5
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: zimny »

Miałem w xl600 taka rzeźbę z 700 lata temu, jakoś po założeniu tego wątku. Ładnie to pracowało, głośniej ale nie upierdliwie. Bardziej bym powiedział agresywny dźwięk przy odkrecaniu. Wtedy kupiłem nowy komin z 700 za 200zl więc to była fajna opcja.

A rurki tej dorobionej poszukam w garażu bo moze tam gdzieś leżeć. Jak pamiętam to jakieś 10cm mogła mieć, ale nie pamiętam. Jest nieco inna niż byłaby do komina z 650 w 600.

Pozdrawiam
Marcin

PS. Taki nudny ten VStrom, wszystko jest tak że nie ma co przerabiać i kombinować :swieczki: w trampkach zawsze miałem pomysły na przeróbki :smile:
Ostatnio zmieniony 21.03.2020, 07:51 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Piter!!! »

Vstrom 650, jest tak poprawnie zrobiony, że aż nudny...
Ja też swojego sprzedałem i kupiłem Trampka do grzebania :tongue:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: zimny »

Piter!!! pisze:Vstrom 650, jest tak poprawnie zrobiony, że aż nudny...
Ja też swojego sprzedałem i kupiłem Trampka do grzebania :tongue:
No ja od 2015 jak wsiadłem na VStroma tak przeszedłem DL650 K5, 650 AL2, DL1000K5 i teraz miesiąc temu powrót do najfajniejszego z nich czyli K5 650 w stanie idealnym.

Ta nuda mi osobiście się bardzo podoba. Trampka w zeszłym roku miałem na chwilę z zawiechami z AT i... nie miałem pomysłu na ten sprzęt. Teraz wolałbym singla na poza asfaltowe wycieczki.

Ty piter bardzo ładnie zmotaleś Trampa, fajnie że są jeszcze zapaleńcy do tego sprzętu. Ja miałem w sumie 4 czy 5 szt. i jest jakoś tak że jak wsiadam teraz na Trampka to już nie to samo co 10 lat temu. Choć ogrom sentymentu jest nadal.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: Piter!!! »

Mój był 2006r. Czarny mat, w słońcu mienił się złotą perłą. 18tyś przebiegu. Jak nowy. Przyjechał pierwszy klient i bez słowa brał. Jakiś czas temu widziałem że koleś sprzedawał na forum AT.

Brakuje mi tylko jednej rzeczy z Vstroma. Wtrysku.
No i może zużycia paliwa. Jak jeździłem na trasie 90-100km/h to palił 3,2litra :tongue:

Był fajny, ale jak wczoraj zrobiłem rundę po osiedlu moją kozą to banan do dzisiaj nie zszedł.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wydech z 700 do 600? Warto?

Post autor: zimny »

Piter!!! pisze:Mój był 2006r. Czarny mat, w słońcu mienił się złotą perłą. 18tyś przebiegu. Jak nowy. Przyjechał pierwszy klient i bez słowa brał. Jakiś czas temu widziałem że koleś sprzedawał na forum AT.

Brakuje mi tylko jednej rzeczy z Vstroma. Wtrysku.
No i może zużycia paliwa. Jak jeździłem na trasie 90-100km/h to palił 3,2litra :tongue:

Był fajny, ale jak wczoraj zrobiłem rundę po osiedlu moją kozą to banan do dzisiaj nie zszedł.
To ja chyba prawie kupiłbym tego DLa tylko z miesiąc się spóźniłem :smile: Piękny egzemplarz był, udało mi się kupić podobny stan i przebieg. Tanio nie było ale jest tak jak chciałem.

Trampek ma swój urok, to fakt, czasem bym pojeździł... :roll:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość