Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

Halo!

Objawy jak w opisie. Jak jadę sobie spokojnie i mam zamiar przyspieszyć to występuje chwilowa "przerwa" w dostawie mocy. Czasem lekko się zdusi, czasem jest to tylko opóżnienie reakcji silnika w stosunku do obrotu manetki. Co to? czego szukać. Świece nowe, filtr czysty.
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: jacek79 »

Trzeba na początek odczytać pamięć usterek, sprawdzic cisnienie pompy paliwa, moze ona niedomaga

Wysłane Transalpa
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: Artek »

jacek79 pisze:Trzeba na początek odczytać pamięć usterek, sprawdzic cisnienie pompy paliwa, moze ona niedomaga

Wysłane Transalpa
W 600-ce? :lol:
Jacek, Twoja szklana kula się zepsuła :cool:
Dominator.
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: jacek79 »

No to chyba 700, zgodnie z opisem :)

Wysłane Transalpa
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: ostry »

Wygląda na to że coś nie halo z gaźnikiem w tej 700-tce :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

Moja pamięć usterek żadnych nie wyrzuca ;-)
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: kucyk »

U mnie objawy podobne przy prędkości od 100 km/h 4 i 5 bieg, obroty od 4.5 tyś lub większe , spokojna jazda wszystko OK. Chcąc nagle przyspieszyć , występuje chwilowy "dołek" i już ładnie ciągnie. Gaźniki po myciu w myjce ultradzwiękowej, synchro i regulacja zrobione,membrany nowe, świece nowe , filtr powietrza też. Na niższych biegach przeciąnąc obroty pow. 5 tyś nie wyczuwam takiego "dołka". Gdzie może być przyczyna? :hammer: Pacjent 650 .
Zlot tuż tuż parę kilometrów do dojechania a tu taka lipa.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: Qter »

sprawdź membrany i zaworek iglicowy

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

zdecydowałem się na samodzielny przegląd gaźników. Chciałbym powymieniać wszystko co mi się nie będzie podobało, jaki zestaw naprawczy polecacie? Membrany gdzie najlepiej kupować?
Czy do czyszczenia w myjce ultradźwiękowej należy gaźniki rozpoławiać? może jakies porady??
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: zimny »

Generalnie miałem dokładnie coś takiego w 600 jakieś 10 lat temu, w szczególności na 4 i 5 biegu. Długo szukałem aż mi przeszczep pokazał - to nieszczelność na łączeniu airboxa z króćcami gumowymi. Zalepienie tego w 100% rozwiązało temat w pd06 600 1994 a kilka lat później w pd10 99r.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: Sylwek »

zimny pisze:Długo szukałem aż mi przeszczep pokazał - to nieszczelność na łączeniu airboxa z króćcami gumowymi. Zalepienie tego w 100% rozwiązało temat w pd06 600 1994 a kilka lat później w pd10 99r.
Obejrzyj to miejsce, jak radzi zimny.

girgi pisze:Chciałbym powymieniać wszystko co mi się nie będzie podobało, jaki zestaw naprawczy polecacie? Membrany gdzie najlepiej kupować?
Czy do czyszczenia w myjce ultradźwiękowej należy gaźniki rozpoławiać? może jakies porady??
W zestawie naprawczym, bardzo podstawowym, może znajdować się zaworek iglicowy, kilka o-ringów ( w tym malutki, a ważny, od śruby składu mieszanki wolnych obrotów) oraz uszczelka komory pływaka. Na tej ostatniej staram się nie oszczędzać, tzn., jeśli tylko wygląda na trochę zleżałą, wygniecioną, twardą, z białymi nalotami czy choćby wysmarowaną silikonem, to wymieniam. Kilka razy wyjmowane powtórnie gaźniki, aby to cholerstwo założyć, skutecznie wyleczyło mnie z oszczędności (bo ktoś marudzi, że drogo); nie tylko w Transalpie. Ta sama uwaga tyczy gumowych o-ringów pod pokrywkami inspekcyjnymi zaworów. Gdy nie znam dokładnego wymiaru, kupuję za ciężkie pieniądze jeden komplet, po czym gnam do sklepu z takimi rarytasami i mam sztukę za kilka, a nie kilkanaście zł.

Wracając do zestawów gaźnikowych. Możesz nabyć również taki duży, wypasiony, w którym będziesz miał wszystkie gumki, dysze, zaworki, sprężynki, śruby składu mieszanki. Ten zestaw poleciłbym do bardzo wyeksploatowanych gaźników, zastanych. Niemniej, zdarzało mi się, gdy wszelkie metody regulacji nie działały, zakładać takowe i pojazd ożywał. I nie jest to jakaś wiara w cuda, a jedynie fakt, że czasem,nawet wzrokowo, nie jest się w stanie dobrze ocenić wyeksploatowania iglicy czy zużycia dysz (tak, one też się rozkalibrowują, a rozpustnicy warsztatowi, mają przymiary do testów takowych :lol: ). Membrany kupujesz osobno.

Więc najpierw rozbiórka, weryfikacja stanu, a dopiero później zakup ( o ile będzie potrzebny) klamotów. Do mycia odkręć komory pływaków, wykręć dysze (dasz je osobno), zdejmij pływaki, wykręć śruby składów mieszanek i wyciągnij z ich gniazd sprężynki oraz te malutkie podkładki i o-ringi. Oczywiście zdejmujesz membrany. Nie musisz połowić gaźników. Przed demontażem, zanotuj ilość obrotów pilotów, poziomy pływaków. Bo serwisówka to jedno, a życie, drugie :smile:

Kąpiel w myjce zleć tam, gdzie będziesz wiedział, ze środek nie zeżre wnętrzności, tzn. może trwać dłużej, ale nie jest agresywna. Dokładnie przedmuchaj po myjce wszystkie kanały sprężonym powietrzem. Po dobrym myciu, nie powinien być widoczny osad na elementach.

A, jeszcze jedno. Niektóre uszczelki komór pływakowych, w szczególności te tańsze, nie zawsze są wykonane z dobrej gumy. Często, pod wpływem benzyny, lubią przybrać w talii :grin:, choć niejednokrotnie,już na etapie suchego montażu, z lekka nie trzymają wymiarów, a ich ułożenie w kanaliku, wymaga benedyktyńskiej cierpliwości i,-lub tzw. sposobów :smile: . Ich przekrój poprzeczny często za to jest mniejszy.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: bartekk »

girgi pisze:Halo!

Objawy jak w opisie. Jak jadę sobie spokojnie i mam zamiar przyspieszyć to występuje chwilowa "przerwa" w dostawie mocy. Czasem lekko się zdusi, czasem jest to tylko opóżnienie reakcji silnika w stosunku do obrotu manetki. Co to? czego szukać. Świece nowe, filtr czysty.
jacek79 pisze:Trzeba na początek odczytać pamięć usterek,
girgi pisze:Moja pamięć usterek żadnych nie wyrzuca ;-)
bartekk pisze:szukaj głębiej, głębiej, w niższych pokładach forumowej pamięci :lol:
zimny pisze:Generalnie miałem dokładnie coś takiego w 600 jakieś 10 lat temu, w szczególności na 4 i 5 biegu. Długo szukałem aż mi przeszczep pokazał - to nieszczelność na łączeniu airboxa z króćcami gumowymi. Zalepienie tego w 100% rozwiązało temat w pd06 600 1994 a kilka lat później w pd10 99r.

Pozdrawiam
Zimny
bartekk pisze:włala
:haha:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

Airboxa już lepiłem przy okazji synchronizacji.

Sylwek dzięki za wyczerpującą wypowiedź - przede wszystkim dobrze ze nie trzeba rozpoławiać gaźników do mycia.
Myjkę zaklepałem sobie już u nas w laboratorium do dyspozycji :-) Dziś mam w planach rozpoczęcie prac (jak mi żona coś super ważnego nie wymyśli po południu :wink: )
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: zimny »

girgi, sprawdź dla pewności, tam nieszczelności mogą być w innych miejscach niż lepiłeś, dodatkowo dokładnie sprawdź czy dobrze króćce siedzą na gaźnikach. A jak to jednak gaźniki to.... pytaj Sylwka :thumbsup:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

Porozkręcałem ustrojstwo.

Na pewno zakupię nowe króćce gaźników - tamte przypominają gumolit już bardziej a nie gumę.

Co do gaźników:
- na pewno potrzebuję małe owalne oringi zaworu air cutoff - gdzie to dostać? są jakieś zestawy?
- najważniejsze pytanie: tłoki membran normalnie są czarne - podejrzewam że pokryte teflonem. Moje są w sporej części wytarte do metalu. To samo z przylegajacymi do nich powierzchniami w gaźniku: połowa matowa, połowa lusterko nie wiem jaka być powinna ale nie wygląda to jednolicie... co z fantem zrobić?

Mnogość kanalików i dziurek mnie przeraża, jak to wszytko ogarnąć i sprawdzić :pob: :pob: :pob:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: Sylwek »

girgi pisze:- na pewno potrzebuję małe owalne oringi zaworu air cutoff - gdzie to dostać? są jakieś zestawy?
Girgi, nie czytasz dokładnie :lanie: . Pisałem:
Sylwek pisze:W zestawie naprawczym, bardzo podstawowym, może znajdować się zaworek iglicowy, kilka o-ringów ( w tym malutki, a ważny, od śruby składu mieszanki wolnych obrotów)
Sylwek pisze:Wracając do zestawów gaźnikowych. Możesz nabyć również taki duży, wypasiony, w którym będziesz miał wszystkie gumki, dysze, zaworki, sprężynki, śruby składu mieszanki. Ten zestaw poleciłbym do bardzo wyeksploatowanych gaźników, zastanych.
Gdybyś jednak potrzebował TYLKO te dwa malutkie o-ringi, to odezwij się z adresem w pw. Mam coś takiego. Pasują od pokrewnych Hond, jak również Virago, Bandita, itd.
girgi pisze:- najważniejsze pytanie: tłoki membran normalnie są czarne - podejrzewam że pokryte teflonem. Moje są w sporej części wytarte do metalu. To samo z przylegajacymi do nich powierzchniami w gaźniku: połowa matowa, połowa lusterko nie wiem jaka być powinna ale nie wygląda to jednolicie... co z fantem zrobić?
Zaryzykuję, nie widząc: jeśli nie ma rys, wżerów, poskładać i jeździć :grin: . Membrany całe i elastyczne?
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

girgi pisze:Wracając do zestawów gaźnikowych. Możesz nabyć również taki duży, wypasiony, w którym będziesz miał wszystkie gumki, dysze, zaworki, sprężynki, śruby składu mieszanki. Ten zestaw poleciłbym do bardzo wyeksploatowanych gaźników, zastanych.
Hej Sylwek, czytałem ale przyznam się, że w żadnym z zestawów na necie tych owalnych gumek nie widziałem... Np. tu jest bardzo bogaty zestaw https://allegro.pl/oferta/zestaw-napraw ... 8920263450 i tych gumek niema. Możesz mi wskazać gdzie taki pełny zestaw regeneracyjny kupić??
girgi pisze:Zaryzykuję, nie widząc: jeśli nie ma rys, wżerów, poskładać i jeździć :grin: . Membrany całe i elastyczne?
Tłoki chodzą gładko, membrany są według mnie w porządku: elastyczne i bez zniszczeń.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: Sylwek »

Owalny uszczelniacz o przekroju kwadratowym, znajdujący się pod zaworem aircut? Co mu dolega?

Rozmaite gumki gaźnikowe, często kupuję w firmie V-max z Tychowa.
Podobny jest w Shadowce 600, o np. taki:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-napraw ... 4770839332
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: girgi »

Komplet ACV-109 Tourmaxa - komplet do naprawy zaworów air cutoff pasuje do mojego trampka. (zawiera owalne gumki, membrany i sprężyny).

Pytanie: Co się stało z moimi membranami?? Zdjąłem je jako pasujące a teraz staram się je założyć i kurde z małe?? Guma się skurczyła czy co? Co założę z jednej strony to z drugiej brakuje??
Moge użyć jakiegoś kleju żeby sobie pomóc przy montażu???
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dławienie się przy nagłym przyspieszaniu ???

Post autor: Piter!!! »

Żadnego kleju, musisz pokrywką, przy dociskaniu delikatnie przesuwać prawo, lewo, góra dół, aż sama wskoczy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość