Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Gumisia
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 29.04.2019, 22:50
Mój motocykl: XL600V

Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Gumisia »

Witam Pany, dla starych wyjadaczy gaznikowych to pestka pewno ,
wiec tak , wywalilem air boxa z motocykla i zalozylem filtry gabkowe pipercros czy jakos tak , dlaczego ano dlatego bo to projekt i ni w zab nie szlo tego zostawic zeby to wyglad mialo i wszystko sie zmiescilo a pacjent to honda transalp 600 z 91' , zeby pominac metode prob i bledow kilku miesieczna pytam sie was co i jak
wiec tak , napewno trzeba je wyregolowac tylko co? zebym nie musial 15 razy wyciagac go(to nie lada wyczyn teraz) i przekladac 500 razy 1000 roznych dyszl lub iglic
silniczek pali od dodkniecia i w zimne dni nawet nie potrzebowal ssania , poprostu klik i chodzi , ale jak juz ruszymi rozpedzimy sie nim prawie do 90km/h to braknie mu mocy i nie moze sie wkrecac dusi sie
Odrazu mowie gaznik wyczysczony byl i sprawdzony wiec nic nie jest zapchane poprostu za duzo powietrza dostaje chyba teraz czy moze wystarczy odkrecic lub zakrecic srobke od mieszanki , narazie nie probowalem jeszcze nic ,wole narpiew zapytac
wlasnie myk jest taki jak bede musial zmieniac dysze to na wieksze czy mniejsze i czy iglice tez ,
synchro gardzieli zrobie pozniej to nie bedzie problem chyba ze narpiew synchro a pozniej bede sie bawil w regulacje?
lewego powietrza nie ma zawory ustawione na tip top, kompresja jak cholera, swiece irydowe, tylko ten gaznik
moze ktos juz takie experymeta robil to moze doradzic ?

a i pytanie gdzie mozna dostac dysze do trampka innych rozmiarow niz orginal?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Solidworks »

Dysze jak zmienisz to będzie zalewało sprzęt. Sprawdzałem i po tygodniu wróciłem do oryginalnego. Leci wówczas za dużo paliwa. Najpierw probowałbym na składzie mieszanki. Dysze masz np. na alledrogo o wartości 40, dedykowane do xrv. Jest p&p. Standard to 38.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Gumisia
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 29.04.2019, 22:50
Mój motocykl: XL600V

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Gumisia »

Jak dobrze mi sie wydaje Solidworks mowisz o dyszach do wolnych obrotow czy jak to sie tam zwie tam sa 38 , mi bardziej chyba chodzi o glowne dysze przod 128 tyl 130 i one odpowiadaja za obroty wysokie chyba ze sie myle
zebym nie kopil stosu dysz i nie nabral odrazy wyciaganiem i skladaniem gaznikow jaki by rozmiar byl by najlepszy ?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Solidworks »

Gumisia pisze:Jak dobrze mi sie wydaje Solidworks mowisz o dyszach do wolnych obrotow czy jak to sie tam zwie tam sa 38 , mi bardziej chyba chodzi o glowne dysze przod 128 tyl 130 i one odpowiadaja za obroty wysokie chyba ze sie myle
zebym nie kopil stosu dysz i nie nabral odrazy wyciaganiem i skladaniem gaznikow jaki by rozmiar byl by najlepszy ?
Pisałem o wolnych - fakt
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Gumisia
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 29.04.2019, 22:50
Mój motocykl: XL600V

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Gumisia »

wlasnie natknolem sie na bardzo fajny kalkulator do dysz niewiem czy dziala ale wyprubuje

https://raggedmoto.com/carburetor-jet-size-calculator/

zamowilem dysze od 135 do 148 oraz do wolnych 40 i 42
zobaczymy co bedzie sie dzialo jak poexperymentuje
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: ostry »

Gumisia, na tym forum piszemy po polsku. Wykaż z łaski swojej trochę więcej zaangażowania :cool: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Gumisia
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 29.04.2019, 22:50
Mój motocykl: XL600V

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Gumisia »

no prosze, tak odrazu rasizmem zajechalo po polsku tu piszemy a co niby ja po Chinsku piszę , linka dodalem z anglojęzycznej strony? to znajdż co kolwiek po polsku w internecie po za spamen lub nic nie wnoszacymi komętarzami na Forach, no chyba ze znakow nad literkami się czepiasz bo nie kumam
chyba ze ma ktos problem bo nie umie przeczytac "poexperymentowac" no to, to juz czepianie się z braku zajęcia czy nabijania liczniczka postów

jak to forum po polsku to zmien Panie Ostry avatar bo razi angielszczyzną strasznie a my tu po polsku piszemy i czytamy jak sam zasugerowałeś , troszke zaangażowania

I dla satysfakcji Pana Ostry poprawię pisownię
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: wojtekk »

Gumisia... może dosadniej - sadzisz byki jak drugoklasista. Nie jest to grzech, ale grzechem już jest być w tym zarozumiały. Wpisz tekst do jakiegoś pliku ze sprawdzaniem pisowni, sprawdzi Ci, wklej poprawiony. Stawiaj kropki i przecinki.

Przykład dwóch byków w jednym zdaniu:

"wlasnie natknolem sie na bardzo fajny kalkulator do dysz niewiem czy dziala ale wyprubuje
"

Każdemu się zdarza i się nie obruszaj. Popraw i korzystaj z forum :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Gumisia
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 29.04.2019, 22:50
Mój motocykl: XL600V

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: Gumisia »

Z wielką checią poprawie ale nigdżie nie ma edytuj post wiec chyba zostanie taka kaligrafia, no chyba że ślepy jestem
wiec może ktoś podpowie

a tak na marginesie to pytalem o dysze i jak narazie to tylko naukę ortografii mam i interpunkcji
wiec dzięki za taką pomoc , przebrnołem przez regulamin i nic nie było o tym jak należy pisać , nic o ortografii ani też o znakach polskich
tak więc to nie ja sie czepiam, poprawcie regulamin i możecie sie czepiać pisowni

Pozatym dzięki za pomoc odnośnie tematu posta ,problem został rozwiązany ale nie za sprawa tego forum tu to sobie przypomniałem że ludzie pisza wszystko ale nie na temat

Niech admin lub jego świta zamkną ten temat lub usuną
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Regulacja gaznikow po wycieciu airboxa

Post autor: ostry »

Gumisia pisze:Z wielką checią poprawie ale nigdżie nie ma edytuj post wiec chyba zostanie taka kaligrafia, no chyba że ślepy jestem
wiec może ktoś podpowie
Po 10-ciu napisanych postach wskakuje możliwość edycji. Wcześniej muszą to robić moderatorzy.
Gumisia pisze:a tak na marginesie to pytalem o dysze i jak narazie to tylko naukę ortografii mam i interpunkcji
Od czegoś trzeba zacząć.
Gumisia pisze:wiec dzięki za taką pomoc , przebrnołem przez regulamin i nic nie było o tym jak należy pisać , nic o ortografii ani też o znakach polskich
tak więc to nie ja sie czepiam, poprawcie regulamin i możecie sie czepiać pisowni
Nie ma za co. Szkoda że takie oczywiste oczywistości muszą być w regulaminie. Wydawać by się mogło że można by to rozwiązać kulturom i godnościom osobistom :wink: .
Gumisia pisze:Pozatym dzięki za pomoc odnośnie tematu posta ,problem został rozwiązany ale nie za sprawa tego forum
Skoro nie za sprawą tego forum, to tym bardziej nie ma za co dziękować.
Gumisia pisze: tu to sobie przypomniałem że ludzie pisza wszystko ale nie na temat
Zdarza się że jednak piszą tutaj ludzie na temat, nawet chętnie ale z tego co zauważyłem to o wiele chętniej pomagają ludziom którzy wykazują choć odrobinę zaangażowania w to w jaki sposób o coś pytają. Mam na myśli oczywiście choć minimalną poprawność pisowni. Podobnie jak przysłowiu: "Jak cię widzą, tak cię piszą." W internetach, jak cię czytają, tak cię postrzegają... weź to do serca bo mam nieodparte wrażenie że jeszcze jakieś żale będziesz na tym niedobrym forum wylewał. No chyba że się jeszcze bardziej obrazisz, tupniesz nóżką i już więcej do tej naszej nietematycznej rzeczywistości nie zajrzysz. To też to jakoś zdzierżymy :roll: .

Świadomie nie wchodziłem w dyskusję wcześniej :cool: . Sprawa się wyjaśniła, "translap" pewnie już śmiga.

A zatem...
Gumisia pisze:Niech admin lub jego świta zamkną ten temat lub usuną
Zdrówka! Amen.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość