Pompa paliwa?

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

Witam
Od kilku dni słyszę metaliczny "gwizd" w okolicach baku
Czy to może byc pompa paliwa?
Silnik odpala normalnie,żadnych objawów ale po przejechaniu niedużego odcinka zaczyna gwizdać delikatnie
Gwiad podobny jak by łożysko gwizdało ale po wsłuchaniu się nie pochodzi to z silnika ale bliżej baku
Nie jest to głośnie ale ...
Jak to pompa to jak się do niej dobrać bo wymianiłbym nawet w ciemno bo koszt niewielki a niechciałbym stanąć gdzieś w terenie
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Pompa paliwa?

Post autor: ostry »

Jeszcze nie słyszałem o takim przypadku w 700 ale kto wie... Ogólnie nie służy jej jazda na resztkach paliwa, może się przytrzeć/spalić. Żeby dostać sie do pompy musisz zdemontować boczne panele i unieść zbiornik paliwa. Pompa jest w baku przykręcona od spodu.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

Wsłucham się dokładniej następnym razem
Tylko co poza pompą moze tam piszczeć wysokimi tonami..
Benzyne mam zazwyczaj w polowie baku ale jak ktoś kiedyś śmigał :niewiem:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Artek »

Wysokimi tonami to może być pęknięty jakiś wąż podciśnienia, tam tego pełno...
Dominator.
faco102
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 15.04.2016, 07:52
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: faco102 »

Witam to samo występowało u mnie gwizd z okolicy pompy paliwa,pomogło wymiana filtra powietrza -dlaczego, bo jak jest brudny to robi się podciśnienie właśnie w pompie paliwa i sobie pogwizduje -rada wymień filtr powietrza na nowy !
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

Oooo wielkie dzięki,troche rozkręcania bedzie
SiLu
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 22.04.2015, 14:14
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz

Re: Pompa paliwa?

Post autor: SiLu »

Ja mam bardziej "piszczenie". Jak piszczy działa normalnie, w momencie jak przestała piszczeć zaczęły się kłopoty, zapchany filtr paliwa.
Awatar użytkownika
ratmed25
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 01.05.2016, 08:38
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pompa paliwa?

Post autor: ratmed25 »

Hejo, ja równiez mam ten gwizd... raz jest on raz go niema. Czasem z rana jak zimnty jest. niewiem o co chodzi. Mechanik poradził ze może się zatrzec ale kiedy to bóg wie...;/ Wymieniłem filtr powietrza na nowy i nadal to wytępuje.Moto ma przejechane 61tyś.
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

Czyli profilaktycznie lepiej zmieniać co 30-40tyś km bo koszt nowej do przyjęcia..
radzielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2016, 16:14
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: radzielu »

Witam,

Chciałbym odkurzyć stary wątek ponieważ zostałem właścicielem wymienionego TA 700 2008r i niestety zostałem zaskoczony poprzez nagły brak współpracy ze strony moto.
Przypuszczam, że spora część stałych bywalców w tym momencie dobrze się bawi :) na półwyspie lipa (udanego) no ale może ktoś poratuje.

Sprawa wygląda tak, wracając z pracy motur zaczął tracić moc, z trudem wchodził na obroty powyżej 3000. Mając nadzieję, że obejdzie się bez lawety kontynuowałem jazdę. Niestety po około 2km motocykl zgasł i od tego czasu nawet się nie zakrztusi.
Przeczesując zasoby forum oraz internetu podejrzenie padło na dopływ paliwa. Paliwo w baku jest, ponad 2/3. Iskra jest, chyba prawidłowa. Żadnych bieżących błędów komputer nie sygnalizuje.

Zaintrygowany wziąłem się za rozbieranie gmoli, plastików, baku. Wedle książki serwisowej po odczepieniu pompy paliwa od przewodu paliwowego idącego do silnika powinno się osuszyć pozostałe paliwo i zabezpieczyć końcówki przed zabrudzeniem. W następnej kolejności dokonać diagnozy poprzez sprawdzenie wydajności pompy. I tu pojawia się pytanie. Po odłączeniu wspomnianego przewodu paliwo z pompy nie przestawało lecieć a chwilkę czekałem. Czy jest to normalne? W manualu nic szczególnego o tym nie mówią.
Jeszcze nie sprawdzałem czy pompa w ogóle pompuje. Gdy przekręcam stacyjkę to słychać, że niby coś tam robi.

Dodam jeszcze że z 2 dni wcześniej tankowałem wypełniając prawie pusty bak.

Jestem początkującym motocyklistą i pewnie zabieram się za to od d... strony no ale cóż zawsze lubiłem wiedzieć jak coś działa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LZIggy
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 22.09.2016, 17:21
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pompa paliwa?

Post autor: LZIggy »

Ostatnio robiłem przy baku , i po ściągnięciu poleci jeszcze kilkadziesiąt kropel i potem nic nie leci...
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

Coś wiadomo?
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: maeco »

Ishi,
Tak jak radzi manual warto sprawdzić jakie pampa podaje ciśnienie. Książkowo powinno być 343 kPa (50 psi). Jeśli będzie wyraźnie mniej, to może być za przyczyna twoich problemów i albo pompa się kończy, np. przytarta, albo jest nieszczelność gdzieś na przewodzie i traci ciśnienie, albo jakieś paprochy w układzie.
Powodzenia i daj znać jaki jest finał tej "przygody".
radzielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2016, 16:14
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: radzielu »

Niestety ciśnienia nie jestem w stanie sprawdzić ale sprawdziłem ile pompa jest w stanie przepompować w ciągu 10s (powinno być ok 180cm3) niestety nie było nawet połowy.
Rozebrałem więc ustrojstwo - roboty co nie miara ;) - i znalazłem winowajcę. W rzeczy samej jest to nieszczelność. Poszła uszczelka pomiędzy pompą a tymi wszystkimi plastikami co ją otaczają.

Pytanie moje, czy wiecie może gdzież taką gumkę znajdę, najlepiej trójmiasto i okolice? Lub może jeszcze lepiej ktoś ma uszkodzoną/niepotrzebną pompę i za rozsądne pieniądze się podzieli :)

Obrazek
radzielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2016, 16:14
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: radzielu »

Nie znalazłem opcji "edit"

Link do foto https://goo.gl/photos/wmuh6cbmNWXdQn4E8
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

A weż zadzwoń do ASO Hondy naprawdę może nie byc drogo a na pewno dłużej posłuży jak jakaś używka czy made in ....
Linka od sprzęgła w ASO była tylko 30% droższa jak z alleg...
I widze jednak że warto zmieniać co 40tyś pompe aby nie zaskoczyła w trasie,zwłaszcza ze nie kosztuje krocie
radzielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2016, 16:14
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: radzielu »

Niestety w ASO zaśpiewali mi 750 więc małe pieniądze to nie są ;) Jutro podjadę do nich osobiście i może coś się uda wykombinować. Generalnie wymiana na nową ma sens bo będę miał względną pewność i spokój ducha :), jednak wydatek jest to nie mały.

Na chwilę obecną wolałbym zastąpić uszczelkę i ruszyć w drogę. Czy ktoś z szanownych kolegów posiada może takową i zechciałby się podzielić?
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Duber »

Pompy paliwa po wygooglowaniu znalazłem po ok 120zł(zamienniki)
750 ori :omg:
jesli nie znalazłbym uszczelki szukałbym "silikonu" który by sie nadał
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: maeco »

Odnośnie uszczelki, to weź ją w garść i poszukaj jeszcze w sklepie/zakładzie, który zajmuje się hydrauliką przemysłową. Może tam coś dobierzesz.
radzielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2016, 16:14
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: radzielu »

Dzięki panowie za pomoc. Udało mi się naprawić usterkę (już jakieś 3 tyg temu ;) ).

Podsumowując dla potomnych:
- Byłem w serwisie pytać się o uszczelkę. Mechanik powiedział mi, że jak kilkanaście lat w serwisie pracuje, nie widział żeby taka uszczelka pękła
- Honda generalnie nie sprzedaje takich podzespołów czyli według nich wymiana całej pompy (koleś sprawdzał przy mnie w katalogu, orginalna ok 2.5k zł; łał)
- Można kupić zestaw wymienny filtrów paliwa (wszystkie otaczające silnik elektryczny plastiki, ok 1k zł; łał x 2)
- Sam silnik pompy jest w miarę tani, można dostać zamiennik za ok 200zł

Dzięki możliwości google wyszukiwania po zdjęciach znalazłem poszukiwaną uszczelkę. Z angielskiego zwie się to "FUEL PUMP GROMMET" i idealnie pasuje od 2003-2007 MITSUBISHI LANCER EVOLUTION VIII IX

W Polsce znalazłem to cudo na stronie https://www.4turbo.pl/uszczelka-pompy-p ... 5880,18985 za 20zł

Zmontowałem pompę napełniłem bak i sukces :) moto jeździ jak nowe. (dlatego tak przeciągnęło się napisanie posta)

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość