Pompa paliwa?

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Next22 »

ishi pisze:
W Polsce znalazłem to cudo na stronie https://www.4turbo.pl/
Czy tylko mnie to dziwi? :
https://www.4turbo.pl/korek-wlewu-oleju ... 7052,31180
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
deKraken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.03.2017, 22:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rembertów - Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: deKraken »

Smutek zawitał w me progi, ponieważ Hondzia odmówiła posłuszeństwa i nie odpaliła wczorajszego popołudnia po pracy.

Cały poprzedni sezon, oraz tegoroczny aż do wczoraj, wszystko chodziło bez zarzutu. Zawsze odpalała bez problemu, w mieście jak i w trasie nic się nie działo.
Dwa tygodnie temu wymieniałem olej oraz filtr oleju, a tydzień później śmignąłem na Woodstock (500km w jedną stronę). No i 4-5 dni później po wyjściu z pracy (to był ten ostatni upalny piątek) po odpaleniu pracował jakby jeden garnek, przynajmniej taki dźwięk dochodził. 1000 obrotów wskoczyło i więcej nie chciało. Po odkręceniu manetką gazu od razu silnik gasł. Po wrzucaniu biegu na jedynkę, również gasł. Aż doszedłem do momentu kiedy w ogóle nie chciała odpalić, tylko jakby krztuszenie/charczenie było słychać.
Szwagier postawił wstępną diagnozę: świece albo pompa paliwa. Wyczyściliśmy świece ale to nic nie dało. Zamówiłem nówki sztuki, czekam na przesyłkę.
Dzisiaj sprawdzałem czy aby nie jest to wina akumulatora, ale akumulator jest sprawny, podłączałem się do auta.
Szwagier mówił by może przeczyścić styki od pompy paliwa. Pościągałem plastiki, osłonę wydechu, ale nie wyobrażam sobie mimo wszystko, jak mam się dostać do tych kabli.
Wrzucam link ze zdjęciem owych styków: Obrazek
Pisałem do kolegi forumowicza, który parę postów wyżej opisywał swój problem z pompą, ale pewnie jest gdzieś na wyjeździe, dlatego piszę o swoim problemie na forum.
Czy dostanie się do pompy oznacza rozkręcenie połowy moto? Bo nie wiem czy już się załamywać, że będę musiał pchać moto do warsztatu i czekać aż sezon minie, czy może żyć nadzieją że to świece, albo że sam dam radę wykręcić pompę (garaż jest, narzędzia są, tylko strach przed nieznanym mnie paraliżuje;) i to ogarnąć.
Ściągnąłem manuala i zaczynam czytać tą lekturę.
Miałem w planach dzisiaj zrobić wycieczkę Kruszyniany - Białowieża, a za tydzień śmigać do Łeby, ale już powoli zaczynam się godzić ze swoim losem...
Awatar użytkownika
deKraken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.03.2017, 22:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rembertów - Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: deKraken »

https://zapodaj.net/746c8108d0096.jpg.html
Obrazek
nie umiem wrzucać zdjęć, a co dopiero wykręcanie pompy paliwa! ;)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Next22 »

to na fotce to rozrusznik :)
p
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Artek »

2650
Jak już masz manual to dojdziesz gdzie go boli.
Pompa ma przekaźnik pod lewym boczkiem w skrzynce bezpieczników. Należy także sprawdzić kill switch. Kostka elektryczna pompy jest nad akumulatorem. Aby dobrać się do pompy trzeba zbiornik paliwa ściągnąć.
Dominator.
witya
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2017, 21:11
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: witya »

Żeby nie było, że świat jest piękny i kolorowy to od kilku dni również słyszę gwizd spod baku.
Po odpaleniu jest OK, ale po kilku kilkunastu sekundach pojawia się ten "gwizd" i już do końca jazdy nie znika.
Filtr powietrza wygląda dobrze, na zdiagnozowanie pozostałych elementów jestem za cienki.
Awatar użytkownika
deKraken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.03.2017, 22:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rembertów - Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: deKraken »

Dziękuję za rady i uwagę! Przynajmniej wiem czego nie rozkręcać :D
Dam znać jak będą postępy.
Jeszcze raz dzięki
Awatar użytkownika
deKraken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.03.2017, 22:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rembertów - Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: deKraken »

Przestudiowałem trochę manuala i udało się namierzyć problemy (oczywiście przy pomocy Szwagra).

MIL wskazał błąd nr 19 - czyli brak sygnału czujnika CKP.
Mierzyliśmy napięcie na żeńskim konektorze (CKP sensor 2P RED wg manuala) i go nie ma.
Na męskim też nie ma, ale pytanie jest dlaczego w manualu każą badać żeńską wtyczkę, a nie męską? Połączenie między żeńską częścią connectora, a ECM'em jest zgodne z manualem, w sensie, że multimetr wydawał dźwięk i podawał jakieś wartości.

Pompa paliwa się załącza po przekręceniu w stacyjce, słychać ją. Ale w czasie odpalania moto chyba nie dostaje benzyny. Więc na razie wykluczam pompę.
Muszę przeszukać forum czy ktoś już nie walczył z czujnikiem wału korbowego.


EDIT
Był taki temat:
viewtopic.php?f=112&t=12834&hilit=ckp
Ktoś wie, gdzie można dostać w dobrej cenie czujnik położenia wału korbowego :wink: ?
Awatar użytkownika
deKraken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.03.2017, 22:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rembertów - Warszawa

Re: Pompa paliwa?

Post autor: deKraken »

W sumie powinienem powiedzieć co działo się dalej, by ułatwić komuś życie jak się znajdzie w podobnej sytuacji.
Okazało się, że nie była to ani pompa, ani CKP sensor (na który poświęciłem kilka ładnych godzin), tylko podobno wiązka połamanych przewodów pod bakiem - taką otrzymałem informację od fachowca, który ostatecznie siedział nad moją Hondzią.
Naprawa instalacji trochę kosztowała...ale przynajmniej dowiedziałem się co mam jeszcze do zrobienia (min. regulacja zaworów - już wiem, że szumy w czasie zwalniania to nie wymysł mojej wyobraźni;D ).

Dzięki Artek za dobre rady i szybkie odpowiedzi na moje pytania. Jestem dumny, że w czasie wymiany czujnika nie uszkodziłem nic w skrzyni biegów.
Zabrakło wiedzy, doświadczenia i po 13 godzinach spędzonych w garażu cierpliwości, by samemu postawić moto na nogi.
Zimową porą może się wezmę za samodzielną wymianę tarcz + klocków i wymianę uszczelki w cieknącej ladze.

Tyle w temacie.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pompa paliwa?

Post autor: pete17 »

Trochę odgrzeję ten temat...otóż i mnie spotkało coś takiego,na zlocie u Danka w sobotę moto chodziło normalnie,a na drugi dzień odmówił współpracy...Przy pomocy Lortprodisz z forum afryki i jeszcze paru chłopaków udało się postawić diagnozę.Padła uszczelka między pompą a filtrem.Zeby się dostać do tego ustrojstwa trza było na polu pół moto rozebrać,stara uszczelka pękła na pół tak że nie dało się jej reanimować.Zastąpiliśmy ją kawałkiem wężyka który mniej więcej pasował(tak nam się wydawało) Jak moto odpalił radocha była,chyba do chaty dojadę...300km.Niestety,najpierw osiągnąłem zawrotne 80km/godz,a po paru kilometrach aż 30.Ledwo doturłałem się do benzyniarni w Głogowie i tel do kumpla,przyczepka i tak się zakończył zlot.W domciu ogarnąłem temat nowej uszczelki od Mitsubichi,bo ori tylko w komplecie z filtrem(za 1000 netto!!!!) i wszystko gra.Tak że jak ktoś ma przebieg ok 50 tyś to lepiej niech się zaopatrzy w taką gumkę za 20 pln-ów,w sklepie 4turbo bodajże,coby zaskoczenia nie było i kosztów niepotrzebnych....I to by było na tyle w tym temacie.... :smile: LWG!!
Lubię motory...wszystkie.
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: jacek79 »

50 tys i filtra nie zmieniales jeszcze?

Wysłane Transalpa
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Pompa paliwa?

Post autor: Artek »

jacek79 pisze:50 tys i filtra nie zmieniales jeszcze?

Wysłane Transalpa
Jak się wymienia filtr? Wymieniałeś kiedyś?
Dominator.
radzielu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2016, 16:14
Mój motocykl: XL700V

Re: Pompa paliwa?

Post autor: radzielu »

Widzę że wcale nie taki rzadki ten problem. Ja miałem około 46k na liczniku. Cieszę się że temat i rozwiązanie jest pomocne :grin:
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pompa paliwa?

Post autor: pete17 »

jacek79 pisze:50 tys i filtra nie zmieniales jeszcze?

Wysłane Transalpa
No nie wymieniałem,bo jest czyściutki a 1000 pln drogą nie chadza.Tam jest taka zgrubna siateczka i potem ten filtr co pompa w niego włazi.Wszystko czyste.
Lubię motory...wszystkie.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pompa paliwa?

Post autor: pete17 »

radzielu pisze:Widzę że wcale nie taki rzadki ten problem. Ja miałem około 46k na liczniku. Cieszę się że temat i rozwiązanie jest pomocne :grin:
NNNooo,dzięki Tobie!! :thanks:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
rafeusz
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 08.09.2019, 19:41
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Pompa paliwa?

Post autor: rafeusz »

Ja filtr właśnie wymieniłem i nie był taki czysty (46tys km).
Tak z innej beki, to też mam problem z piszczeniem z baku.
Trampi jeździ normalnie, wkręca się na obroty, tylko to denerwujące wyraźne piszczenie.
Diagnoza była - pompa do wymiany. Wymieniłem pompę i wspomniany filtr, zmontowałem wszystko i zgrozo... piszczy na nowej pompie tak samo.
Podczas składania wszystkiego do kupy byłem ostrożny jak saper, dwa razy sprawdzałem i chyba nic nie spier...
Filtr powietrza też jest nowy.
Macie jakieś pomysły?
Z góry wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość