pompa wody TA650

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

pompa wody TA650

Post autor: MARCIN »

witam jak w temacie czy ktoś próbował regenerować pompę wody w TA 650? wiem że zamienników nie ma. nowa kosztuje 1150 zł :omg:
może ktoś ma do sprzedania takową sprawną?
moja pompa puszcza płyn chłodniczy taką małą dziurką od dołu. dzieje się to wtedy gdy się zagrzeje silnik.
próby sylikonowania uszczelniaczy w niej nie przynoszą skutku nadal cieknie! ktoś może mi pomóc? :niewiem:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: pompa wody TA650

Post autor: ostry »

Próbowałeś magicznego proszka do uszczelniania chłodnic? Może najpierw tą drogą zanim pompę wyrzucisz. Nie wiem jak to się odbija na uszczelkach, gumach, aluminium.Wiem ,że płyn robi się syfiasty.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: pompa wody TA650

Post autor: MARCIN »

magicznego proszku nie używałem. bo o nim nie słyszałem :ohmy: wątpię jednak żeby uszczelnił mi takie plastykowe- gumowe- porcelanowe uszczelki które się po sobie ślizgają :sad:
Awatar użytkownika
maher
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 03.04.2010, 18:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pompa wody TA650

Post autor: maher »

Pogadaj z kimś kto ją rozbierze może da się coś dopasować z zestawów naprawczych.
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: pompa wody TA650

Post autor: Egon »

Siemanko

właśnie przechodzę przez to samo co kolega Marcin :(
niestety z tego co się zorientowałem regeneracji pomp wody się nie wykonuje zamienników nie ma a oryginał jest
w cenie jak kolega wyżej napisał :( shock

Nie wiem na ile jest to częsta przypadłość tego silnika ,choć mechanik u którego stoi mój TA twierdzi że to jego druga pompa w karierze ,będą próby z pompą od TA600 co z tego wyjdzie napiszę

Z ciekawości zapytam przy jakim przebiegu padły uszczelnienia w Twojej pompie ? u mnie nacykane niecałe 60kkm
tyle dobrego słyszałem o tych maszynach silnikach jakie przebiegi no cód miód zakupiłem a tu niemiła niespodzianka
pompa wody cieknie myślę sobie oj tam ze dwie trzy stówki i będzie nowa yhy dorzuć jeszcze ze siedem wrrr...
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: pompa wody TA650

Post autor: MARCIN »

u mnie zaczęła się pocić, czasem jakąś krople uroniła po przebiegu 51tyś. chciałem ja naprawić . Znajomy mówił że trzeba tylko wymienić symering, ale okazało się to bardziej zawiłe niż myślałem. rozebrałem ją i nie wiem od czego co dopasować żeby było dobrze.
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: pompa wody TA650

Post autor: Egon »

u mnie krople regularnie pojawiały się po przygazowaniu powyżej 4-5 tyś obr. na jałowym spoko brak wycieku ,ile gubił w czasie jazdy :niewiem:
generalnie to świeży zakup :ysz: po 200 km wyszło szydło z wora :lol: ale spoko nie poddam się

Jeśli istnieją zestawy naprawcze to wymiana (demontaż) tego zimeringu może spowodować uszkodzenie czegoś tam pośredniego w kolejce rozbiórki (sory nie władam technicznym językiem) tak stwierdził mechanik i nazwał to coś chyba na "r" nie pamiętam
dlatego też honda diluje cały zestaw a nie same uszczelniacze do samodzielnej wymiany
szkoda tylko że kosztuje jak nie powiem co :(

kupując używkę hmm ciekawe ile polata
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: pompa wody TA650

Post autor: CUinHell »

Szukaj używek od AT Rd03 tam był ten sam silnik co w TA 650, a nie słyszałem, żeby były takie awarie. Dobra Japońska robota :grin:
Zapytaj może Szparaga z forum, może będzie coś wiedział o zamiennikach, bądź naprawie.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: pompa wody TA650

Post autor: Egon »

jak obiecałem tak piszę
pompa od TA600 nie pasuje inny rozmiar wałka i króćców lipa :thumbsdown:
zostały poszukiwania używki z TA650 lub AT Rd03
co do naprawy nieszczelnej ponoć też lipa
założę używkę ,choć jestem zdania że używaną już miałem
,niestety tym razem zaryzykuję z uwagi na dziurę budżetową
oczywiście konsultacja ze "szparagiem" będzie -dzięki kolego za podpowiedz
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: pompa wody TA650

Post autor: MARCIN »

Witam u mnie reanimacja pompy zakończyła się sukcesem :grin:próby temperaturowo-obrotowe powiodły sie :lol: kupiłem zestaw naprawczy od yamahy tylko nie wiem jakiej. koszt 90zł,posiadam tylko numer katalogowy części. gumka i uszczelniacz pasują do wirnika natomiast ta blaszka z gumą i sprężyną jest 1mm za mała trzeba założyć tulejkę w otwór w deklu. Ja tą tulejkę zrobiłem z tej starej części, czyli gumkę i sprężynę oderwałem od blaszki blaszkę zeszlifowałem tak by została tylko kołnierz z kawałkiem pierścienia. To nabiłem w otwór następnie nową część okleiłem izolacją i sylikonem i ją wcisnąłem w ten kołnierz dokładając jeszcze sylikonu :blush:. wirnik proponuję lekko przyspawać do wałka bo się poluzuje i będzie piszczał Sprawdzone :wink: ja przyspawałem go od góry. trzeba uważać jednak żeby nie spalić gumki w wirniku. U mnie narzazie jest ok ale dopiero zrobiłem z 15km :lol: nic nie cieknie. jutro postaram się wrzuć numer katalogowy tego zestawu.
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: pompa wody TA650

Post autor: Egon »

japońscy konstruktorzy byli by z Ciebie dumni :smile:
Polak Potrafi :thumbsup:
oby działało długie przebiegi ku zadowoleniu konstruktora :wink:
u mnie poszła używka i jest git ale dziś przeleciałem tylko 30km praca dom
co prawda mechanik który to robił na widok używki powiedział tylko IDEALNA :ok:
życie to oczywiście zweryfikuje po swojemu ale teraz sobie latam i jest fantastycznie :grin: po dwóch tygodniach
odzyskać sprzęta -członka rodziny :grin:
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
najzwyklejszy
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 12.05.2012, 18:37
Mój motocykl: XL650V

POMP wodna cieknie

Post autor: najzwyklejszy »

od dłuzszego czasu mialem problemy z pompą, okazało sie ze leci płyn chlodzacy przez małą dziorke na spodzie pompy. Pomyslalem ze poprostu uszczelka juz nie trzyma. Zdemontowalem pompe i są tylko trzy uszczelki jedna od strony oleju 12 26/7 druga zwykly oring na walku i trzecia łączaca dwie komory pompy. Lecz woda cieknie z małej dziorki czyli musi byc jeszcze jakas uszczelka miedzy mieszalnikiem a łozyskami. I tu zapytanie co zrobic ... czy demontowac na prasie walek i zobaczyc co jest w srodku czy poprostu zakupic nową pompe. cały dzien dzis siedzialem i kombinowalem lecz nie wiem co sie stalo i poco jest ta mała dziorka pod pompą .. a i gdzie mozna zakupic pompe i mniej wiecej jaka to cena..

najciekawsze jest to ze gdy motor jest ostudzony woda z tej dziorki nie cieknie .. czyli wiadomo podczas jazdy bedzie problem .. pewnie gdy problem bedzie sie nasilał cos sie stanie z łozyskami w pompie ...
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: pompa wody TA650

Post autor: Next22 »

Ta mała dziurka jest potrzeba aby woda z pompy nie dostała się do oleju gdy padnie uszczelnienie wałka ( zimering?)
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
najzwyklejszy
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 12.05.2012, 18:37
Mój motocykl: XL650V

Re: pompa wody TA650

Post autor: najzwyklejszy »

ok teraz rozumiem ale ... czemu gdy motocykl stoi ucieka woda .. tzn gdy motocykl jest zimny .. wczoraj dałem nowe uszczelniacze i po zagrzaniu się wody z dziurki dalej cieknie.. wcześniej było tak że wyciekło mi wszystko ze zbiornika dziwne ze ze zbiornika a nie z instalacji .. cały czas kapiąc z dziurki

w ogóle widzę ze kolega tu miał taki sam problem no a u mnie dalej cieknie .. i zastanawiam się czy miedzy mieszalnikiem i łożyskiem jest jakaś uszczelka .. bo mnie nic nie ma .. w ogóle czy łożysko stoi w wodzie bo na to wygląda
Ostatnio zmieniony 22.05.2012, 09:00 przez Wolo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: ortografia, polskie znaki
msikora2
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 14.03.2012, 12:13
Mój motocykl: XL600V

Re: pompa wody TA650

Post autor: msikora2 »

okazało sie ze leci płyn chlodzacy przez małą dziorke na spodzie pomp
Masz na myśli śrubę spustową pompy wody? Najprawdopodobniej masz zniszczony gwint w korpusie pompy.

Zdobądź gwintownik M7 (może to być gwintownik maszynowy + gwintownik wykańczający, jednak najlepiej komplet gwintowników niemaszynowych tzn. wstępny, średni i wykańczający). Popraw oryginalny gwint M6 owymi gwintownikami M7 (w trakcie gwintowania maczaj gwintownik w denaturacie, jeden obrót w prawo, pół w lewo dla złamania wióra). Kup podkładkę miedzianą na śrubę M7, wyczyść delikatnie z osadów uszczelkę pod deklem pompy, zmontuj całość i ciesz się bezawaryjną jazdą:)
i zastanawiam sie czy miedzy mieszalnikiem i łozyskiem jest jakas uszczelka .. bo mnie nic nie ma .. wogole czy łozysko stoi w wodzie bo na to wyglada
nie zastanawiaj się, tylko korzystaj z tego ;)

http://www.bike-parts-honda.com/pieces- ... P+650.html
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: pompa wody TA650

Post autor: Neno »

Jak tam skończyły się Wasze przygody ?
Ja po 10.000km dolałem 500ml . Nie wiem dokładnie kiedy padło :(
Teraz jest 63.000km i raczej muszę coś z tym przed wakacyjnym wyjazdem zrobić a czas ucieka , zostało ok 3 tyg. :(
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: pompa wody TA650

Post autor: Kristobal »

Ważne pytanie:
CZY JEST MOŻLIWE BY UKŁAD CHŁODZENIA PRZEZ ROZSZCZELNIONĄ POMPĘ W DOLNYM PUNKCIE PODCZAS STYGNIĘCIA SILNIKA ZASYSAŁ POWIETRZE ZAMIAST PŁYN ZE ZBIORNIKA WYRÓWNAWCZEGO ??
Miałem to samo kapanie z dziurki, ale zlałem je widząc 2/3 cieczy w zbiorniczku. Powolne tam kapu kap z raz na 10 sekund tylko przy włączonym endżinie. I tak se zlewałem aż zauważyłem niemiłe wychylenia wskaźnika temperatury przy zimnym otoczeniu. Na domiar złego nie działał wentyl. Dolanie wody do chłodnicy wyjaśniło sprawę. Uszczelkę właściwą korka chłodnicy, czyli górną, uważam za szczelną, gdyż podczas otwierania czuję i słyszę efekt jakby zassania.
Próbowałem nadaremnie uszczelnić wyciek proszkiem. Nie wiem czy przez niego, ale mimo dalszego kapania odnotowałem naturalnie braki w chłodnicy, ale i w zbiorniku wyrównawczym! Jakby zasysało zgodnie z przykazaniem. What The Fucktury ? :omg:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Jaqub
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 10.10.2011, 00:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

Re: pompa wody TA650

Post autor: Jaqub »

Jakbyś o moim moto pisał. Kapie aż miło...
Po pierwsze czy ta "mała dziurka od dołu" :cool: ma być? bo wg schematu
http://www.bike-parts-honda.com/pieces- ... P+650.html
jest tam zdaje się wkręcona śruba. U mnie nie ma. Ma więc tam wypływać płyn który wydostał się przez nieszczelności pompy ( do naprawy?), czy ma to być po prostu szczelnie zakręcone?
Ponadto po rozgrzaniu silnika (wskazówka podchodzi pod czerwone pole) w zaparkowanym moto nie włącza się wentylator. Bezpiecznik ok. Po dolaniu płynu do zbiorniczka na maxa odkręcam korek od chłodnicy a tam przy przygazówce pojawia się płyn, na jałowym opada między lamele. Wolałbym nie ugotować sprzęta :egh:
Reasumując: Czy kapanie z otworu klasyfikuje pompę do kosza?
Czy go zakręcić?
Czy ma to związek z niewłączaniem wentylatora i wzrostem temp do czerwonego pola?
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: pompa wody TA650

Post autor: Kristobal »

Dziurka ma być by ten właśnie płyn wypływał jakby Hunda przewidziała co się będzie działo... lepiej na asfalt niż do silnika.
Podłącz na krótko wentyl, jak działa to czujnik padł, w prawej na dole chłodnicy. Kupić za 30zł można w necie bo ciężkawo dopasować.
Nie patrz na stan płynu w czasie pracy, chyba że bąbelków szukasz. To ma być zakryte i działać. Pompa jak nie sika ciurkiem da rade. Ale zaglądaj do chłodnicy po każdej jeździe. Jak będziesz wkładał czujnik, musisz spuścić płyn. Jak zasyfiony to wymień.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: pompa wody TA650

Post autor: Wolo »

Jaqub pisze:Jakbyś o moim moto pisał. Kapie aż miło...
Po pierwsze czy ta "mała dziurka od dołu" :cool: ma być? bo wg schematu
http://www.bike-parts-honda.com/pieces- ... P+650.html
jest tam zdaje się wkręcona śruba. U mnie nie ma. Ma więc tam wypływać płyn który wydostał się przez nieszczelności pompy ( do naprawy?), czy ma to być po prostu szczelnie zakręcone?
Ponadto po rozgrzaniu silnika (wskazówka podchodzi pod czerwone pole) w zaparkowanym moto nie włącza się wentylator. Bezpiecznik ok. Po dolaniu płynu do zbiorniczka na maxa odkręcam korek od chłodnicy a tam przy przygazówce pojawia się płyn, na jałowym opada między lamele. Wolałbym nie ugotować sprzęta :egh:
Reasumując: Czy kapanie z otworu klasyfikuje pompę do kosza?
Czy go zakręcić?
Czy ma to związek z niewłączaniem wentylatora i wzrostem temp do czerwonego pola?
Dren nie jest zaślepiany w żaden sposób, ma może milimetr- dwa średnicy. Śruba, o której (chyba) mówisz (5) to śruba spustowa, służąca do opróżniania układu chłodzenia.
Jeśli nie chodzi wentylator, sprawdź czujnik i sam wentylator.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość